DomůNovinkyKdo je nový předseda ČRS Karel Mach? V minulosti byl členem KSČ,...

Kdo je nový předseda ČRS Karel Mach? V minulosti byl členem KSČ, teď je velitelem městské policie

- Reklama -

AKTUALIZOVÁNO: Český rybářský svaz má nového předsedu. Tím se stal Karel Mach, kterého nominoval Západočeský územní svaz. Karel Mach volbu vyhrál už v prvním kole, protože pro něj hlasovala nadpoloviční většina. Ze 158 delegátů jej volilo 80. Kdo je vlastně nový předseda Českého rybářského svazu? Karel Mach je velitelem plzeňské městské policie, v minulosti býval členem KSČ. V ČRS působí jako předseda MO ČRS Plzeň 2, je také členem výboru Západočeského územního svazu, kde zodpovídá za činnost sportovních odborů a mládeže.

Karla Macha do volby o předsedu Českého rybářského svazu nominoval Západočeský územní svaz. Předsedou tohoto územního svazu je Jan Štípek (dosavadní jednatel ČRS) a jednatelem je Martin Bílý.

K volbě předsedy ČRS: O tento post se utkali hned 4 muži – Karel Mach, Dušan Hýbner, Josef Doležal a Jiří Marek. V prvním kole volby hlasovalo 158 delegátů. A nejvíce hlasů získal právě nový předseda ČRS Karel Mach – hlasovalo pro něj 80 delegátů. Druhý byl Dušan Hýbner se 48 hlasy, třetí Josef Doležal s 23 hlasy a čtvrtý Jiří Marek se 7 hlasy. Jelikož Karel Mach dostal nadpoloviční většinu hlasů, stal se předsedou Českého rybářského svazu již v prvním kole.

Kdo je vlastně nový předseda Českého rybářského svazu? Karel Mach je v Západočeském územním svazu členem výboru se zodpovědností za činnost sportovních odborů a mládeže. Vykonává také funkci předsedy MO ČRS Plzeň 2.

Pracuje jako velitel městské policie v Plzni. Když měl v dubnu v roce 2015 nastoupit do funkce velitele městských strážníků, některým městským zastupitelům vadilo, že v minulosti byl členem KSČ. Do strany vstoupil v dubnu 1989, členem byl do roku 1993.

Karel Mach k členství v komunistické straně v červenci v roce 2015 Deníku tehdy řekl: „Pohyboval jsem se v dělnickém prostředí a i dnes si o komunistické straně myslím, že je etablovanou stranou v našem parlamentu. Ve svém vstupu do komunistické strany nevidím problém. Členství jsem v ní ukončil v roce 1993, kdy jsem přišel do městské policie. Jsem si vědom toho, že politické spektrum na radnici je takové, že pro některé strany je to nepřekročitelný problém. Já říkám věci otevřeně tak, jak jsou. Byl jsem v dělnickém prostředí a navíc sportovní rybář a kapitán juniorské reprezentace, která jezdila po celém světě. Bylo mi naznačeno, abych do KSČ vstoupil.“

Omluva redakce: Omlouváme se čtenářům za špatné uvedení funkcí u funkcionářů v Západočeském územním svazu. Uvedli jsme, že Alexander Šíma je předsedou a Jan Štípek jednatelem Západočeského územního svazu. Předsedou je Jan Štípek a jednatelem je Martin Bílý. Za chybu se omlouváme!

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: rybsvaz.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

2 KOMENTÁŘE

  1. Nevím, proč sem taháte politiku. Je jedno jaké strany byl členem, u dalších funkcionářů také tyhle věci nezkoumáte.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -