DomůNávnady a nástrahyKrmné směsiTajný fígl zkušených kaprařů: Bomba „z masa“! Nadupané masové krmení na ty...

Tajný fígl zkušených kaprařů: Bomba „z masa“! Nadupané masové krmení na ty největší kapry!

- Reklama -

To, že masové nástrahy a návnady patří k tomu nejlepšímu na rybářském trhu, už víme. A ono se není čemu divit. Právě kapři masovou potravu doslova milují! A to především proto, že „vědí“, že tahle nutričně bohatá potrava jim dodá tolik potřebnou energii a živiny. Zvláště v období, kdy se kapři potřebují pořádně nasytit (před zimou, před třením) patří podobné nástrahy a návnady k tomu nejlepšímu!

Na současném rybářském trhu je k dostání celá řada typů a druhů krmných směsí. Těch masových ale tolik není. To je dáno i tím, že krmnou směs lze „vytunit“ například nějakou masovou moučkou, která potřebné atraktivní látky dodá. Naprosto dokonalé krmení lze ale vyrobit i ze suroviny, kterou každý kaprař nosí k vodě – z masového boilies.

Tohle je prostě geniální fígl, který používají zkušení kapraři! Na rybářském trhu je v současnosti k dostání hned několik druhů krmného boilies, které obsahuje masové složky. Cena za tohle základní boilies není nijak vysoká, proto výroba tohoto krmení není nijak cenově závratná. Přitom z krmného boilies můžeme vyrobit naprosto dokonalou krmnou směs.

Je to jednoduché: Boilies jednoduše namáčejte ve vodě (doba závisí na typu boilies a jeho době rozpadu). A poté namočené boilies jednoduše rozmačkejte! Výsledek je suprový! Vznikne naprosto geniální krmení, které má ve vodě špičkové vlastnosti – hlavně tu, že toto krmení vytváří na dně revíru nádherný „mrak“. Navíc, ryby se nenasytí, přitom je božská vůně „masa“ z místa nepustí. Budou hledat něco k snědku tak dlouhou, až narazí na naši nástrahu.

Rozmačkané krmné boilies je velice vhodné doplnit i peletami, které mají rovněž vysoký obsah masových složek, ale i oleje! Právě olejnaté složky se zejména v teplé vodě skvěle šíří, takže ve vodním prostředí vytváří koncentrovanou stopu. Tohle je paráda! Do krmení občas dejte i nějakou hrubší složku, která bude v krmení působit jako tzv. stoper, který donutí ryby zastavit na lovném místě – ryby budou hrubší částice aktivně hledat, až narazí na naši nástrahu.

Toto krmení je vhodné jak pro použití v krmítku nebo na olovu, tak i do krmných raket. Samozřejmě s krmením lze „pracovat“ i přímo z lodě. Na tomto krmení je výborné, že ve vodě vytváří opravdu na dně hustý krmný „koberec“ a intenzivní „mrak“ ve vodním sloupci z jemných částic. Vyzkoušejte!

Poznámka: Video je pouze ilustrační! Lze použít libovolné suroviny!

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -