skingbranding-banner

Světový rekord kapra: Hranice 50 kilogramů prolomena! V Maďarsku chytili gigantického lysce!


Čekalo se, že to jednou přijde. Jen se nevědělo kdy. A teď je to tady! Do historických tabulek kaprařiny bude poprvé zapsán kapr o váze přes 50 kilogramů. Majestátní lysec byl uloven na světově známém revíru Euro Aqua, kam se sjíždí kapraři z celého světa. Důvodem jsou právě obrovští kapři. A tento maďarský revír se může poprvé v historii pochlubit rybou, která překonala hranici 50 kilo. Kde se to zastaví?

Informace o obrovském lysci se objevila na oficiálním profilu revíru na Facebooku. Zpráva zní jasně: Nový SVĚTOVÝ REKORD! Kapr o váze 51,20 kilogramů! Tohle je prostě neuvěřitelná váha, která bere dech. Ano, můžeme si o tomto revíru myslet všelicos, a můžeme podotýkat, že „cena“ tohoto kapra není z privátní vody tak vysoká. Ale to, že tato ryba váží přes 50 kilo, je prostě fakt. A tento lysec (a samozřejmě úspěšný lovec) si zaslouží RESPEKT!

Všimněte si jedné věci: Ten kapr je prostě v nádherné kondici. V perfektním zdravotním stavu! Když se na ulovenou rybu podíváte podrobněji, tak na jejím těle neuvidíte nějaký čerstvý šrám, nějaké vážné zranění. To samé platí o tlamě ryby nebo jejích ploutvích. Prostě nádhera! Celou atmosféru z dechberoucího úlovku pak podtrhuje krásné zbarvení kapra. Luxus!

Co si o tomhle myslíte? Měla by pro vás tato ryba vysokou „cenu“. Anebo se vám tento styl kaprařiny moc nezamlouvá? Vadí vám soukromé revíry nebo na ně rádi jezdíte? Podělte se o vaše postřehy v diskuzi pod tímto článkem!

Jezero Euro-Aqua leží v Maďarsku nedaleko Balatonu. Jedná se o vodní plochu, která se rozprostírá v národním parku Nemzeti. Tuto vodu navštěvují rybáři z celého světa. Není se čemu divit. Jezero skrývá ty největší kapry na světě. I možná proto „čekací doba“ na rybaření na jezeře trvá až dva roky. Zájem je opravdu enormní!

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: Euro-Aqua

Nové články v rubrice

Čachry machry okolo zákazu olova? Z Bruselu přichází podivné zvěsti! Co se stalo?

admin | přečteno: 1463x | 15.01.2021 | 1 komentář

V pátek 15. ledna měla Evropská komise představit návrh na plošný …

VIDEO: Gigantický candát! Rybář hodil gumovou nástrahu do řeky a vytáhl monstrum

admin | přečteno: 21861x | 15.01.2021 | 9 komentářů

Candát patří tradičně k nejvíce vyhledávaným rybím druhům. A to neplatí …

Rybáři z Moravy nasypali do svazovek kapry za 18 miliónů korun! Celkově nasadili ryby za 25 miliónů

admin | přečteno: 3628x | 15.01.2021 | 2 komentáře

Územní svaz pro Severní Moravu a Slezsko zveřejnil informace o …

Komentáře

 • kdo viděl ten revír ,, tak je mu jasno , jde o s třílení muflonů v ZOO

 • Ty vole , to je ale hnusny otekly prase . Na to uz by kladivko nestacilo . Strilacka na prasata , naporcovat poradnym sekacem , narezat kuzi at ten tuk vytece a sup s nim do udirny .

  • Ho…. jedno takový lidi kór rybáři by neměli vůbec chytat.Ja chytám 30 let a přírodu a ryby respektuji važím si ji.Michal

 • Kapr v nádherné kondici, jak se v článku píše, vypadá jinak. Je to obézní vyžraný kapr. Na obézních lidech taky není nic hezkého, tak proč takto vykrmovat ryby? Jen kvůli překonávání rekordů? Je toto ještě sportovní rybolov?

 • Zdravím chtěl bych zeptat jak se ten revír jmenuje ??

  • Dobrý vecer,

   revír se jmenuje Euro-Aqua.

   Redakce InRybar

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.