Domů Novinky Kolik měří největší žijící sumci v České republice? „Určitě přes 250 centimetrů!“...

Kolik měří největší žijící sumci v České republice? „Určitě přes 250 centimetrů!“ věří Jakub Vágner

- Reklama -

Jakub Vágner je naším nejznámějším rybářem, který má na kontě nespočet gigantický ryb. Slavný rybář se za rybími giganty plahočí po celém světě. A některé jeho úlovky vážily dokonce více jak 100 kilogramů! V současnosti je ale Jakub Vágner čím dál více k vidění u nás doma. Jak sám říká, Česká republika je nádherná země. A podle něj tady máme i gigantické ryby!

Nejen o rybích velikánech se Jakub Vágner rozpovídal v týdeníku Květy. Právě pro tento časopis se slavný rybář přiznal, že nyní žije svůj sen. Má domeček na samotě u lesa u svého jezera Katlov, které se rozprostírá nedaleko Kutné Hory. Ve zmíněném rozhovoru ale samozřejmě padla slova i o našich vodách, a pochopitelně také rybách, které v nich žijí.

Jakub Vágner je přesvědčený o tom, že české vody jsou natolik zajímavé a nádherné, že je nám závidí celá Evropa. Své tvrzení podložil například popisem přehrady Orlík, kde podle slavného rybáře stále existují místa připomínající dalekou Kanadu. A co naše ryby?

Jakub Vágner je známý svými cestami za velkými rybími predátory. A ti podle něj žijí i u nás! Jakubovou srdcovou rybou je sumec. Ostatně, právě díky tomuto rybímu druhu se ve svých začátcích nejvíce zviditelnil. A následně, podle Jakubových slov, začal díky sumcům mapovat i další obrovské sladkovodní giganty, kteří žijí na naší planetě.

Ale zpátky k našim vodám, ve kterých také žijí obrovští sumci. Osobním rekordem Jakuba Vágnera v České republice je sumec o délce 256 centimetrů! Podle něj ale v českých vodách žijí vousatí predátoři ještě větších rozměrů. Sám slavný rybář nastínil, že tuší, kde minimálně 3 takové ryby žijí. Můžeme se tak těšit na další zajímavý úlovek Jakuba Vágnera z českých vod? Nechme se překvapit!

ČTĚTE TAKÉ: Rybář Jakub Vágner: Podvodník nebo génius? 

Co si myslíte vy? Věříte, že u nás žijí velcí sumci? Viděli jste na našich vodách někdy velkého sumce? Podělte se o svůj názor nebo zážitek v diskuzi pod článkem…

Redakce InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -