Domů Novinky Konec agresivním rybářům? Porybní dostali kamery, díky kterým zajistí důkazy z lovného místa

Konec agresivním rybářům? Porybní dostali kamery, díky kterým zajistí důkazy z lovného místa

- Reklama -

Město Orlová pomohlo členům rybářské stráže z tamní rybářské organizace zajistit kamery, které budou porybní používat při kontrolách orlovských revírů. Tyto kamery tak budou důležitým doplňkem, díky kterému porybní zajistí obrazové a zvukové důkazy přímo při kontrolách. Rybářská stráž si například od pořízení nových kamer slibuje, že ubude agresivního chování ze strany některých rybářů.

O nákupu nových kamer informoval Územní svaz pro Severní Moravu a Slezsko na sociálních sítích. Podle moravskoslezských rybářů orlovští porybní dostali 5 kamer, které nahrávají ve velmi vysoké kvalitě. „Orlovským rybářům se podařilo získat dat města Orlová na zakoupení 5 kusů kamer té nejvyšší kvality pro jejich rybářskou stráž,“ stojí na facebooku Územního svazu pro Severní Moravu a Slezsko.

Moravskoslezští rybáři upozorňují na to, že ze strany rybářů a pytláků přibývá agresivního chování proti porybným při jejich kontrolách. Tohoto nevhodného chování by ale mohlo díky kamerám výrazně ubývat, protože agresivní chování kontrolovaných osob bude ze strany porybných zaznamenáno.

„Se zvyšující se agresí pytláků, i ze strany některých rybářů, je kamera velkým pomocníkem při ochraně členů rybářské stráže. Zakoupení kamery navíc disponují GPS a také WiFi pro snadný přístup uživatele,“ upřesňují moravskoslezští rybáři.

„Rybářská stráž v Orlové byla již v minulosti od své místní organizace vybavena ochrannými prostředky, a teď i kamerami. Teď už chybí jen dořešit financování rybářské stráže, aby její členové nemuseli okrádat své rodiny o finanční prostředky související s výkonem kontrolní činnosti. Poděkování za pomoc při realizaci nákupu kamer patří hlavně městu Orlová, a také i firmě CEL-TEC, která orlovským rybářům poskytla výraznou slevu,“ píší rybáři z Územního svazu pro Severní Moravu a Slezsko.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: ÚS pro Severní Moravu a Slezsko

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

3 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -