DomůNovinkyMinisterstvo zdravotnictví uklidňuje: Rybáři mohou vyměnit povolenky i během nouzového stavu!

Ministerstvo zdravotnictví uklidňuje: Rybáři mohou vyměnit povolenky i během nouzového stavu!

- Reklama -

Rybářská sezóna pomalu končí a s tímto časem přichází i výměna starých povolenek za nové. Jenže! V letošním roce mohl vyměňování rybářských povolenek výrazně zkomplikovat nouzový stav vyhlášený českou vládou. Ten má za cíl snížit přenos koronavirové infekce, a proto je spousta objektů a služeb uzavřená. A proto se rybáři logicky ptali na to, zdali budou muset mít zavřeno i oni. Nakonec to ale není tak horké! Ministerstvo zdravotnictví uvedlo, že rybáři si mohou povolenky vyměnit…

„Povolenky je možné vyměnit, nicméně  je velmi důležité, aby Český rybářský svaz, z. s. dotčené osoby seznámil s opatřeními, která povedou k tomu, že se maximálně omezí kontakty lidí mezi sebou při realizaci zajišťovaných činností. Takto Ministerstvo zdravotnictví také informovalo Český rybářský svaz,“ řekla pro magazín InRybar.cz mluvčí ministerstva zdravotnictví Barbora Peterová.

 

Jak bude probíhat výměna starých povolenek za nové?

Je nutné zajistit následující body, vyplývající z Usnesení vlády ČR č. 1376 ze dne 23. prosince 2020; klíčové jsou:

  • Ve výdejně MO smí být maximálně 1 člen na 15 m2 plochy; v případě výdejny menší než 15 m2 se toto omezení nevztahuje na dítě mladší 15 let, doprovázející člena a na doprovod člena, který je držitelem průkazu osoby se zdravotním postižením.
  • Je nutné zajistit minimální rozestup mezi členy 2 metry (nejde-li o osoby ze společné domácnosti).
  • Je nutné řídit frontu čekajících členů, a to jak uvnitř, tak před výdejnou. Viditelně vyznačte prostor pro čekání, ideální je umístění značek pro minimální rozestupy mezi členy (minimální rozestupy 2 metry).
  • Člen, který je držitelem průkazu osoby se zdravotním postižením, má právo přednostního odbavení,
  • Umístěte dezinfekční prostředky u často dotýkaných předmětů (především kliky, zábradlí) tak, aby byly členům k dispozici a mohly být využívány k pravidelné dezinfekci,
  • Zajistěte informování členů o výše uvedených pravidlech, a to zejména prostřednictvím vašich webových stránek a informačních plakátů u vstupu a v provozovně.
  • Zajistěte maximální možnou cirkulaci vzduchu s nasáváním venkovního vzduchu (větrání nebo klimatizace) bez recirkulace vzduchu v objektu,

Důrazně doporučujeme následující postup výdeje a příjmu povolenek:

  • Pokud je to technicky možné, pro příjem a výdej povolenek využijte výdejní okénko nebo poštovní služby.
  • Pokud je to technicky možné, zaveďte objednací systém na jednotlivé časy a dny.
  • Pokud není možné využít výdejní okénko, oddělte výdejce povolenek od členů například průhledným plexisklem. Nenechávejte členy čekat uvnitř výdejny; optimální je jeden člen uvnitř výdejny na jednoho výdejce povolenek.
  • V případě, že vznikne před výdejnou fronta, využijte čekání členů ke kontrole, zda mají správně vyplněné sumáře odevzdávaných povolenek. Zrychlíte tím následné odbavení ve výdejně.
  • Kromě standardních ochranných prostředků (rouška) používejte pro manipulaci s povolenkami a hotovostí jednorázové rukavice.
  • Před výdejnu, v místech očekávané fronty, na zem umístěte značky pro čekající v minimálně dvoumetrových rozestupech. Dobře poslouží například křídový sprej nebo reflexní samolepky.

Děkujeme všem funkcionářům a členům za důsledné dodržování pravidel!

Redakce InRybar.cz a Český rybářský svaz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -