skingbranding-banner

Konec nepoctivých rybářů na českých vodách? Předseda Karel Mach představuje, jak s nimi Svaz zatočí


Předseda Českého rybářského svazu Karel Mach se pro MF Dnes rozhovořil o centrálním informačním systému, jehož přípravy jsou v plném proudu. Vedení rybářů si od tohoto systému slibuje celou řadu funkcí, které výrazně zmodernizují chod celého Svazu. Centrální informační systém bude mít konečně i takovou funkci, která zabrání tomu, aby si rybář, kterému byla zadržena povolenka, mohl koupit novou. S tímto novým systémem tohle už nebude možné. Konečně to směřuje k tomu, že všichni rybáři, kteří porušují pravidla, se na ryby nedostanou…

„Cílem ČRS je vybudovat komplexní informační systém, který zefektivní, zjednoduší a  zprůhlední svazovou agendu, a  to na úrovni všech jeho organizačních složek. Je potřeba si uvědomit, že Svaz znamená více než čtvrt milionu členů, kteří jsou sdruženi prostřednictvím pěti set samostatných místních organizací, potažmo sedmi územních svazů. V tuto chvíli bohužel žádný plošně využívaný systém neexistuje – což vede k  řadě problémů, které bychom rádi vyřešili,“ říká pro MF Dnes předseda ČRS Karel Mach.

Předseda Českého rybářského svazu připouští, že Svaz je momentálně v situaci, kdy některé procesy nejsou na nejmodernější úrovni. To se týká například výměny informací. „Nedostatků je celá řada. V  první řadě je to fakt, že díky neexistujícímu propojení velmi dlouho trvá přenos informací. Například vývoj členské základny a prodeje povolenek se vyhodnocují až na konci roku, přitom by bylo velmi jednoduché mít o  aktuálních stavech přehled v  reálném čase. Stejně tak je velmi obtížné udržovat na všech místech aktuální informace, aktualizace musí většinou probíhat ručně,“ vysvětluje předseda ČRS

Karel Mach se v rozhovoru pro MF Dnes zmínil také o problematice vydávání povolenek těm rybářům, kterým byla povolenka zadržena. Někteří rybáři totiž zneužívají toho, že výdejce povolenky prostě kolikrát neví, že tomuto rybářovi byla zadržena povolenka. A vydá mu novou. Tomu bude ale brzy konec…

„Představte si situaci, kdy vám na základě porušení pravidel lovu místní organizace zadrží povolenku. Pokud si v současnosti zajdete na jinou organizaci, která není systémem propojena s ostatními a přihlásíte se jako nový člen, nemá v  tu chvíli tato organizace šanci zjistit, že máte u  své organizace zákaz vydání povolenky. Sice existuje centrální databáze vyloučených členů za nejhorší prohřešky, ale to je málo. Kosa na kámen tak padne až v  okamžiku, kdy „novou“ povolenku na konci roku povinně odevzdáte, nebo vás zkontroluje člen rybářské stráže, který vám první povolenku zadržel. Systém musí být nastaven tak, aby pokud máte uložené kárné opatření, vám prodejce ani nemohl povolenku vydat, a  to kdekoli v republice. Tato praxe je velmi osvědčená ze systému Lipan,“ říká Karel Mach.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Špičkový stojan na pruty za pár stovek! Kvalita za pár korun!

Centrální informační systém je velmi komplikované a dlouhé téma. Přesto o něm předseda Karel Mach velice věcně promluvil. Jaké změny tedy přinese centrální informační systém? Bude možné kupovat povolenky on-line? A jak bude v moderní době fungovat rybářská stráž?

Kompletní rozhovor s předsedou ČRS Karlem Machem si přečtěte ZDE

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

Nové články v rubrice

Známý rybář Bohumil Kuna šlape velkým firmám na paty? Prodává stovky kilogramů boilies!

admin | přečteno: 7449x | 1.03.2021 | 1 komentář

Rybář Bohumil Kuna zažívá velmi zajímavý začátek rybářské sezóny. O …

Ministerstvo zemědělství žádá rybáře: Provádějte lov pouze na území bydliště!

admin | přečteno: 3131x | 1.03.2021 | 4 komentářů

Situace ohledně koronavirové pandemie není na území České republiky nijak …

Oblíbená přehrada na Moravě bez vody? Vodohospodáři chystají velkou rekonstrukci hráze

admin | přečteno: 1566x | 1.03.2021 | Žádné komentáře

Už na letošní podzim plánuje Povodí Moravy rozsáhlou rekonstrukci hráze …

Komentáře

 • To už mělo být dávno, představ si, že ti policie zabaví řidičák a ty si zajdeš další den jak pro pečivo pro novej, jen díky tomu, že nemají informační systém…

  Už aby to bylo.

 • Hezký, ale problematiku nepoctivých rybářů to nevyřeší. To jsou zbytečně vyhozené peníze. Celý systém je špatný a prohnilý.

 • Vzpomínka na staré dobré STBácké časy… Co se to stalo s původně zájmového sdružení? Fízlové, zloději, snobové, toť vedení ČRS.

 • Tohle by se mohlo řešit až jako mezi posledními možnostmi

 • palec nahoru za systém.
  ale jak píše kolega na hoře ,
  tak to asi moc nezmění.
  jsem zvědavej jak to budou oznamovat MO
  na ČRS.

 • Je to šaškárna. Nejdříve by měli začít u sebe. Zaribňování Trotiny 2 proběhlo jak o rybářských závodech. Se nevyplatilo ani z těch kádí duháče sypat do vody. Každopádně podél potoka stálo víc rádoby rybářů, kteří byli dopředu obeznámeni o masařině než vůbec byly ryby se schopny rozplavat. A jeden se jde posleze projít a odmasakrované ryby jsou pochované podél toku potoka pod trávou,nebo v roští. Už aby tito paprdové a veteráni komunistické strany, kteří si jistí svou polívku šli opravdu od válu a přestali se přiživat na všem co se jim hodí do krámu. Jinak naším dětem a vnoučatům v té vodě opravdu už nic nezbude. To že budou v postizích nepoctivých rybářů důslednější? V čem? Porybný aby se bál, že dostane přez držku pokud rybáře požádá o povolenku. Nedej bůh aby rybář a porybný byly z jednoho svazu. Zajděte si na 451083 býť na jeden den a budete se divit co je vše možné.Nechci nikoho očerňovat ale….

  • Nevím co jsi udělal,pro ryby,společnost atd.Hlavně urážet důchodce.Dělal jsem hospodáře i vedoucího rybářských stráží.Ale přestupky dělají a hodně i mladší a středního věku.Je pravda že důchodce má více času ale nejdřív si musel hodně odpracovat.Mladí již navyděláte ani na sebe ne tak na nás.A nakonec-mnoho let jsem horoval pro nastavení počtu ryb na jednu povolenku,odchytáš kup si novou.Ale jak vidno nic se neděje.A těch veteránů moc není,muselo se pracovat od rána do večera.Takže neurážej a raději s dětičkami pro přírodu a ryby něco pořádného udělej.Dohnal Jiří.

   • Nesnažím se nikoho urážet,sám jsem důchodce. Pro tento stát jsem udělal dost a pro vodu taktéž. Jen jsem z mého pohledu zkritizoval to co se mě nelíbí. Pokud Vy máte jiný názor,je to Vaše věc a dle naší “rádoby” demokracie na něj máte právo.Já nebo jiní lidé můžeme buť souhlasit nebo oponovat. Dle toho co jste napsal,se do mne navážíte aniž by jsme se kdy potkali. To že jsem napsal aby paprdové šli od válu je holý fakt. Netuším jak ve Vaši organizaci ale tady po okolí… Nemá smysl se rozepisovat.Snad jen jeden příklad.Šef jedné zdejší organizace má další teplý flek na povodí Labe v HK.Je mu přez 75let.

 • Centrální systém se už zavádí X let ,jenom se o tom mluví a nikdo nic pro to nedělá tak že uvidíme jak se pan Mach k tomu postaví . Za mě ano.

 • Nic se nezměn.,pokud by to vyhovovalo těm co sedí u kormidla.tak změna už by tu dávno byla nebo proběhla. Jsem zastáncem chyť a pusť, byť si dovolím odnést od vody cca 5 ryb za sezónu. Ale když jsem slyšel na schůzi RS, že si jeden odnesl od vody skoro 3 metráky ryb ,bych blil. U cíga jsem se dotyčného zeptal,co jako s tím množstvím dělá ,tak ryby končí u příbuzných, krmí jimi slepice a pokud se povede dravec tak výkup je v hospodě

 • Hlavně ať si udělají pořádek sami a zarybnujou a nekradou

 • Petrův zdar….
  Tak opět postupně..co se týká zarybnovani,myslím si,že to je jeden velký podfuk.. absolutně nekontrolovany,protože se tak prostě každá MO či územní svaz chová.. možná krivdim,ale chování tomu odpovídá..
  @ David
  Středočeské MO to tak jako jedini mají..RS a clenové jsou z jedne chaty,proč to tak je , nechť odpoví nejpovolanější..pan Dušan H.
  Každá MO jiná pravidla.diky internim bojům z pražským územním svazem řešení v nedohlednu..to jen co vím.ostatni svazy jsou obdobné vyjma Západočeskeho uz. svazu.konkretne velitel RS stráže PAN DIMITROV.zamerne píšu velká písmena, protože to je snad jediný člověk otevřené se bavící o všem možném skrze ryby… včetně jeho příspěvků ohledně ryb.straze ZUS.
  Dále zmiňujes ,že si někdo odnesl iks metráků ryb… vztekat se můžeš jak chceš,koupi povolenky na to má KAŽDÝ PRÁVO, vyjma Jihočechu,kteří to omezili na myslím 50kg ,/ povolenka.
  A jestli to ten dotyčný hodí slepicím,ci dál prodá může být každému šumafuk,i když názor mám úplně stejný jako ty.
  A teď k hlavnímu tématu..divím se,že tak početná členská organizace,jako je ČRS to ještě dávno nemá.. ale čím více se člověk o rybarinu zájima,tím více zjišťuje ,jaká to je levá.. chrochtání u koryta ale bohužel je slyšet už i mlaskání.
  Začíná to asbsolutni nejednotností, rozdílnými pravidly, nevraživosti mezi MO,..atd atd…
  Vždyť nemají ani pomalu jasné stanovené tresty pro ty rybáře, kteří vědomě porušují co se dá.A když už to RS chce řešit,tak se ani nedozví,jak ten či onen jednotlivý případ dopadl.vlastne zjistí..při další kontrole treba za 14 dni toho rybáře potká u vody,a ještě se mu dotyčný vysměje…
  Někdo tu zmiňoval stbacke Praktiky a jiné..ale to je jako když zloděj krici chyťte zloděje.registr bude dávat smysl,pokud se budou pravidla dodržovat,a RS nebude omezena svojí působnosti místem ustanovení,ale bude mít plošný rozsah.a stane se z ní VELMI progresivní článek ČRS.ale to by ti paní museli chtít…tady totiž platí,že ryba smrdí od hlavy..
  PZ pampaliny

 • Pampaliny nemá smysl cokoli napadat, zbývá jen a jen souhlasit. Byť mohli by se nejmenování chytit už jednou za rypák a konečně začít něco dělat pro svaz. ať je třeba Západočeský či Jihomoravský. Jen jsem chtěl zdůraznit, že pokud budou u koryta ať je to “místní “organizace či vedení na “povodí”, či ti talentové ministerstu. pořád je to ta samá pakáž, která tu byla před 98. Akorát teď mají nepromokavé kabáty jiných stran

 • Sry oprava rok 89jsem měl na mysli

 • Zdravim rybari a co to vzit tak!asi se tu neco zacina hejbat a asi k lepsimu .A vsecko potrebuje cas..treba ti co si odsouhlasili srkacku kde sou?no v pr..alese a prales je kde? Tam kde kapr ma miru 35 a kde to je? V Pr…deli🤣🤣🤣🤣 mnoho uspechu na srkacku prejem z jc🤔🤔

 • PZ …
  Oni se za rypák nechytí… protože nechtějí.to je prvotní, nejdůležitější a nejzákladnější…můžeme si tu postebetat,popsat zkušenosti,a možná i doufát,že si to přečte někdo,komu skutečně jde o ty šupiny..ale ne v peněžence pro štěstí,ale v revírech napříč republikou…ale dřív poteče voda do kopce.

 • Mne by zajimalo kde ty metraky ryb nachytaji kdyz jsou ty vody prazdny at prijdu kamkoliv tak je tam vic rybaru nez ryb z ty rybariny se stal byznys prodat povolenku a pak ji rychle sebrat sama honba na rybare az si nikdo tu povolenku nekoupi a zacne se chodit na soukromy vody co budou tyhle novodoby bysmesmeni delat tyhle placeny funkcionari profi straze zaplaceny z povolenek co by se za ty prachy vysadilo ryb by lo tolik ryb ze by uz nikdo nepitlacil ale lepsi je vypravet jak tu rybari vsechno vypleni a mastit si kapsy vymyslet samy sledovani misto poradnyho zarybnovani ryby maj byt o klidu a pohode

 • @viktor…
  Kapr váží průměrné 2.5-3kg..je to nejoblíbenější ryba v revíru…a nejhojnější,toť zkrátka fakt.do metráků jich mas cca 40.
  Denně můžeš mít dva x 365.dostavas se na zajímavé číslo.a na to mas nárok.
  Nevím odkud si,ale je hodně revíru,kde souhrnné můžeš nachytat.
  Můj příklad..pri vrácení povolenky a vyplnění údajů sem zjistil,že sem si celkové odnesl či u vody snědl 59kg ryb.cislo mě překvapilo,neboť sem si myslel,že bude menší.na sto deset docházek .
  A věř,že sem toho ikskrat tolik pustil.a to nepočítám bílou rybu.
  Takže chytít se dá.
  Záleží jakou máš návnadu..o:)))))))))).a jako dobrovolna RS vím z povolenek,co taam někteří mají odneseno.ale tím už tě nebudu zatěžovat, protože by si vyskočil z kůže.
  Ale princip je stejný.o tom sem psal výše.
  PZ pampaliny

 • Tak to jsem zvědav, jak to chcete udělat. Místo toho, aby jste zadali dotace od EU na chov ryb a jeho sportovního rybaření, chcete zpřísnit výdej povolenek. To už mělo být dávno! Já dnes přijdu na vodu, která má být zarybněna, a ono za dvanáct hodin ani cejna. Prázdná voda, pánové. Pytláci, i z našich řad řadi. Taky si myslím, že RS je úplně zbytečný. Je to o nás, každý by chtěl něco chytit. Ale domů si vezmu jen to, co sním! Žádné kšefty. Klidně bych snížil počet vyjmenovaných ryb na 30. Ale to už je o tom, jestli umíš nebo ne. Já jsem tolik ryb domu neodnesl. Jen 12 candátů, 8 štik, jednoho sumca.

  • 12 cand 8 štik a jednoho sumca? Tonjsem nechytil za celých dvacet let 😆

 • Pp

 • Petrův zdar..
  @Pan Motyčka
  A) jaké jsou Vaše konkrétní důvodu zrušit rybářskou stráž.. dobrovolnou či profesionální? respektive proč si myslíte,že je zbytečná?p
  B) i v zarybněnem revíru se podaří nic nechytit.to jsou právě ryby..neodhadnutelne.. nečekané.. nepředvídatelné..a přesto počet rybářů roste.
  Ale neznamená to,že s tím,jak probíhá zarybnění souhlasím..ale to bohužel je už jen mínění.. myšlení, atd.. reálný základ to bohužel nemá.
  C) omezení v počtu ryb je dle mě otázkou času,ale přijde s tím jen vyšší porušování řadu,ale tim,že vlastně zbytečna RS nebude,tak nechytnete nic nejen za 12h..ale třeba i za měsíc.. protože chataři si nebudou brát už vůbec žádné servítky.opet podotýkám,že je to mě myšlení,které nikomu nevnucují,ale pohyb v terénu mě k tomuto myšlení vede úplně přirozeně..a poznatky jiných přátel vody z řad rybářů mluví stejně.
  Petrův zdar.pampaliny

 • Kdyby raději mohla rybářská stráž kontrolovat celosvazově a ne jen na vymezených úsecích když už skládájí všichni RS stejné zkoušky. Pak když vidí taková RS pytlačení nebo porušování řádu na jiném revíru než má v průkazu tak může jen krčit rameny.

 • Ako može mať aziat papiere či už rybářský alebo vodička! Ked nevie pisat čitat on nerozumí? Ukrajinci to samé?

 • Není třeba nic vymýšlet. Stejný počítačový program má Ministerstvo dopravy. Jen přehodit obsah. Když byli před lety chyceni na Slezské Hartě rybáři-3 pánové a měli upytlačeno skoro 40 kaprů-byli z jiného kraje-takový už by NIKDY neměl dostat povvolenku. Kluci co píšou víše-v jednom mají pravdu-když už se řeklo,že srkačky nebudou-Tak proč zase rozdíly? A když by nebyla RS-kdo by takové vykuky odhalil. Bobika

 • a co se tak podívat při výdeji povolenky do členské legitimace kde je údaj o vydání a vrácení povolenky- tak se ptám proč drahej program- to bude něco jako informační systém pro dálnice?

 • Úplně jednoducha odpověď.. protože pri přestupu k jiné organizaci ti vystaví jejích členskou legitimaci,která je ve skutečnosti car nesmyslů.a když ti rs sebere povolenku, půjdeš k jiné mo a jedeš nanovo dál…

 • Petrův zdar,
  řešte podstatné. Celé to kouzlo je ve vztahu k přírodě a úctě k rybám. Masaře elemplárně trestat, inspirace viz středověk, škodná zmizí, postará se o ní strach. Vše je dávno vymyšlené a pak se u vody budou potkávat jen Ti správní rybáři. Chyť, dej pusu a pusť. To je celé.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.