Domů Novinky Konec NON-STOP rybolovu? Rybáři si málem zrušili výjimku na 24 hodinový lov!

Konec NON-STOP rybolovu? Rybáři si málem zrušili výjimku na 24 hodinový lov!

- Reklama -

Rybáři z Brandýsa nad Labem řešili poměrně kuriózní případ. Na revíru Labe 18 (411 050), který obhospodařují, platí již dva roky výjimka pro NON-STOP rybaření. Jenže! Platnost výjimky na 24 hodinový rybolov letos končí, a proto bylo nutné o jejím prodloužení hlasovat na členské schůzi. Co se ale nestalo – při první volbě se rybáři vyslovili proti této výjimce! Po nějaké době došlo ke druhému hlasování (zcela platné a legitimní), kde rybáři nakonec výjimku na NON-STOP rybolov schválili. Představitelé organizace pak i zkritizovali mladé rybáře, kteří nechodí na členské schůze…   

Na Facebooku MO Brandýs na Labem se píše (redakčně zkráceno, kompletní verze níže):

Na našem revíru 411050 Labe 18 funguje již dva roky výjimka pro lov 24 hodin v termínu od 16.6. do 30.9. O tuto výjimku před dvěma lety členská základna bojovala, jak ji hrozně chce, na členské schůzi se bez problémů ihned odhlasovala. Tento rok nám výjimka končí a je nutné o ni opět požádat, proto jsme mezi první hlasování zařadili tento bod v podstatě bez nějaké velké diskuze, aniž by někdo očekával, že se výjimka neodhlasuje. Ano stalo se celkem nečekaně, ale ne zcela jednoznačně 79 přítomných hlasovalo (proti 36, zdrželi se 11, pro 32).

Schůze pokračovala podle schváleného programu a na konci v diskuzi jsme se k tomuto bodu vrátili. Vystoupil host Dušan Hýbner, aby vysvětlil výhody a nevýhody výjimky na lov 24 v letních měsících. Po ukončení diskuze na toto téma přišla otázka pro všechny přítomné členy od předsedy MO Bohumila Javůrka: „Chcete hlasovat o REVOKACI k tomuto bodu?“

Přítomní členi řekli jednoznačně ANO – hlasovalo 81 přítomných s výsledkem (proti 7, zdrželi se 4, pro 70). Nyní přišla otázka chcete tedy, abychom podali žádost o výjimku pro lov 24 hodin v termínu od 16.6. do 30.9. na revíru 411050 Labe 18 – a členská základna v počtu 81 přítomných hlasovala takto (proti 11, zdrželi se 8, pro 62 ) – výsledek úplně opačný. Nic to nemění na tom, že hlasování bylo zcela platné, legitimní a probíhalo podle pravidel.

Otvírá se otázka: Pro koho vlastně tuto výjimku děláme? Většinou si přes noc chodí zachytat naši mladší rybáři – ti jsou také na internetu a v různých debatách nejvíce slyšet, ale proč tedy nejsou na členské schůzi? Proč své názory na moderní rybaření nepřijdou představit členům? Proč o svůj způsob lovu nechají rozhodovat členy, kteří z 80% přítomných přes noc stejně nechytá?

Nakonec se členská základna rozhodla pro pokračování výjimky, ale nechybělo málo a o tuto výsadu, kterou mají jen 3 MO ve Středočeském kraji, mohli nadobro přijít.

Vy, internetoví bojovníci, zamyslete se nad vaším jednáním.

Na jednu stranu něco hrozně chcete, a na druhou stranu o to vůbec nestojíte. Není snad až takový problém jednou za rok v sobotu dopoledne přijít na členskou schůzi, taky by se vám mohlo stát, že příště už za vás někdo rozhodne úplně jinak. Být členem ČRS neznamená jen umět nahodit prut, znamená to také, že máte nějaké členské povinnosti.

Zdroj: MO Brandýs nad Labem

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -