Domů Novinky Kontrola povolenek přes mobilní telefony v celém ČRS? Rybáři chystají aplikaci (nejen)...

Kontrola povolenek přes mobilní telefony v celém ČRS? Rybáři chystají aplikaci (nejen) pro porybné

- Reklama -

V druhé půlce července se konalo mimořádné zasedání Rady ČRS, na kterém se mimo jiné řešil postup prací na Rybářském informačním systému, jehož cílem bude propojit rybáře a organizační složky celého Svazu. Kromě prací na tomto obrovském sytému, který výrazně zmodernizuje celý Český rybářský svaz, se hlasitě mluví i o výběrovém řízení na přidruženou mobilní aplikaci, která by například umožnila kontrolu povolenek přes mobilní telefony…

Práce na Rybářském informačním systému jsou v plném proudu! Aktuálně společnost Equica přednesla zprávu o průběhu analytických prací na návrhu Rybářského informačního systému. To znamená, že společnost funkcionářům předvedla nejdůležitější prvky, které Rybářský informační systém nabídne. Následné úpravy pak ještě mohou vzejít z dotazníků, které vyplňovali jak samotní rybáři nebo členové rybářské stráže, tak ale i místní organizace. Veškeré tyto analytické práce pak budou ukončeny do října 2020 (dle harmonogramu).

A po tomto termínu začne výběrové řízení na dodavatele systému a přidružených aplikací. Co je ona přidržená aplikace? Jedná se o nástroj, který bude úzce fungovat s celým Rybářským informačním systémem. Aplikace bude z Rybářského informačního systému data čerpat (např. o revírech, úlovcích atd.), ale také je bude možné skrz aplikaci vkládat (např. informace o zadržené povolence).

„Jedná se o rybářskou mobilní aplikaci, která by měla představovat podpůrný nástroj jak pro rybáře, tak například pro rybářskou stráž. Množství dostupných funkcionalit bude záviset na tom, v jaké „roli“ bude člen ČRS evidován – podle toho se mu budou v aplikaci zpřístupňovat další a další funkce,“ vysvětluje mluvčí Českého rybářského svazu Tomáš Kočica.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Luxusní křeslo pro rybáře za pár korun! Nosnost 160 kilo!

Ve zmíněné aplikaci by si tak každý našel to své. Například pro rybáře by byly přichystány přehledné seznamy svazových revírů, takže rybáři s mobilními telefony by okamžitě věděli, u jaké vody se momentálně nachází. Aplikace by ale fungovala i pro rybářskou stráž, která by díky ní mohla kontrolovat povolenky přes mobily.

„Funkce by byly od podrobných informací o revíru, u kterého se rybář nachází, až po funkcionality pro rybářskou stráž, která bude moci přes načtení kódu povolenky fotoaparátem mobilního telefonu provést kontrolu lovícího a případně okamžitě do systému zanést informaci o průběhu i výsledku kontroly, například o zadržení povolenky,“ vysvětluje mluvčí Českého rybářského svazu.

„Jak informační systém, tak aplikace se týká nejen Českého rybářského svazu, ale i Moravského rybářského svazu- zástupce MRS je i členem řídícího výboru, který proces dozoruje. To je důležité jak z pohledu např. přestupků, tak i z pohledu státní správy – vzniká tu tak poměrně unikátní systém, který zahrnuje všechny organizované sportovní rybáře v ČR; otevírá to do budoucna cestu širší elektronizaci a propojení na státní správu třeba na úrovni rybářských lístků i případných legislativních změn,“ doplňuje Tomáš Kočica.

 

Aplikace pro porybné na Severní Moravě a ve Slezsku

Aplikace čistě pro rybářskou stráž funguje už na Územním svazu pro Severní Moravu a Slezsko. „Člen rybářské stráže si do tohoto telefonu nahraje příslušnou aplikaci a v podstatě může začít. Při kontrolní činnosti zaznamená v telefonu zahájení činnosti a název kontrolovaného revíru. Od této chvíle se do tohoto telefonu neustále zaznamenává prostřednictvím GPS jeho poloha. V případě kontaktu s kontrolovanou osobou pak člen rybářské stráže prostřednictvím fotoaparátu mobilního telefonu sejme čarový kód jeho povolenky k rybolovu a výsledek kontroly pak zaznamená do aplikace v mobilním telefonu,“ vysvětluje předseda severomoravských a slezských rybářů Pavel Kocián.

U každé kontrolované osoby je tak kromě čísla povolenky zaznamenán i výsledek kontroly a také datum a čas provedené kontroly. Ukončení kontrolní činnosti na konkrétním revíru pak člen rybářské stráže zaznamená do elektronické aplikace.“

NEPŘEHLÉDNĚTE: Luxusní křeslo pro rybáře za pár korun! Nosnost 160 kilo!

Obrovskou výhodou této aplikace je to, že lze s ní pracovat i v offline režimu, tedy bez připojení k internetu. „Kontrolní činnost lze pomocí této aplikace provádět dvěma způsoby. Jednak online, kdy pomocí mobilních dat, jsou veškeré záznamy z kontroly okamžitě odesílány do webové aplikace nebo offline (bez využití mobilních dat), kdy záznamy z kontroly odešle člen rybářské stráže například až doma prostřednictvím WiFi připojení,“ doplňuje předseda Pavel Kocián.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

9 KOMENTÁŘE

  1. Proč ? Co chce RS kontrolovat telefonem ? Dva pruty ve vodě, jestli je zapsán revír popřípadě ulovenou rybu když se zadaří a jestli je pořádek kolem lovného místa, na to stačí tužka aby se podepsal ne ? Vývoj aplikace bude zdarma nebo to zaplatíme jako rybáři ? Co chodí u nás porybnej, tak nepřehodí nohu přes štangli, nosí sebou dvoje brýle bez nožiček a už ho vidím s telefonem 😂

  2. Na mají prachy a zarybnit rybama na to mají prachy když sem byl Kluk tak sme chytli dvě ryby a šli sme domů nikde sme to nemuseli psát žádné docházky u vody dnes zapisujeme docházky a ryby a ještě si zase vymýšlejí nějaké aplikace budou dělat výběrové řízení a to bude pěkně stát peníze a to zaplatí z našich peněz nevím kdo jim dává pravo utracet peníze co jim nepatří asi se obrátím na právníka jestli si to mohou dovolit bez referenda

  3. Zrušil bych rybářský lístek ..lze ověřit dle op v registru jestli má rybář oprávnění. Dále členskou legitimaci. Vzniká systém kdy údaje budou v systému a vše lze ověřit tam po ověření totožnosti rybáře. A nakonec zrušit i povolenku. Docházku a záznam o ulovcích lze zadávat v aplikaci kdy se hned přenese do systému. Pokud někdo nechce bude mít jako alternativní řešení klasickou papírovou povolenku

  4. Staré dobré časy. Brzy ráno na rybky a potom šup na dravce. Dnes, už ani ty nástražné rybky nejsou v řekách. A všichni měli všechno. Jak pstruhová tak bílá voda . A to byly úlovky kamarádi. Dnes? Třpytky tak na klobouk a mušku do klopy. A kilo kapra? Losos je v akci levnější.A lososa nejím. Skončil jsem. A to jsem chytal ryby kamarádi, od svých 5let.. Jen jsem chtěl přispět.Můj věk 44let. Všem Petrův Zdar.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -