skingbranding-banner

Labe patří cyklistům: Další asfalt u Labe! U řeky vznikla nová asfaltová cyklostezka


Další úsek Labské cyklostezky byl otevřen v úseku u Dobříně. Právě tady zástupci dotčených obcí a města Roudnice nad Labem společně se staviteli a zástupci Ústeckého kraje slavnostně otevřeli nový úsek cyklostezky. Ten měří 4 kilometry a skládá se z asfaltobetonu. Tento úsek vyšel na 17 miliónů korun. Pochopitelně, ne všem se tato asfaltová stezka líbí. Zejména rybáři kritizují to, že se do prostředí Labe absolutně nehodí.   

„Labe je fenomén a nový úsek cyklostezky přinese nejen vyšší bezpečnost, ale přivede veřejnost ze silnice právě na břeh řeky. Naším cílem je tímto způsobem propojit celou trasu od pramene Labe až po Hamburk. Přeji stezce, aby měla co nejvíce cyklistů a co nejméně úrazů,“ sdělil Zdeněk Matouš, náměstek hejtmana Ústeckého kraje a radní pro regionální rozvoj

„Původní trasa Labské stezky vedla po silnici a cyklisté se zde potkávali s automobilovou dopravou. Zpřístupněním nového úseku mezi Dobříní a Račicemi je zajištěna větší bezpečnost pro cykloturisty na Labské stezce a nová trasa naváže na již hotový úsek cyklostezky od Roudnice nad Labem,“ uvedl Michal Horáček z Destinační agentury České středohoří.

„Labská stezka je jednou z bran do našeho města. Jako taková bezpochyby přispívá rozvoji sportu, turistiky a cestovního ruchu. Rád bych proto poděkoval nejen investorovi, ale i zhotoviteli za kvalitní práci na stavbě, která do Roudnice jistě přivede mnoho turistů a zároveň bude sloužit sportovcům ze širokého okolí,“ řekl František Padělek, starosta Roudnice nad Labem.

Ústecký kraj bude i v následujících letech pracovat na dalších úsecích Labské stezky. Například v roce 2020 bude otevřen další úsek stezky mezi Račicemi a Hněvicemi. Tento úsek bude napojen na nově dokončený úsek od Dobříně, o který byl právě otevřen. Tím tak dojde k propojení Labské stezky mezi Ústeckým a Středočeským krajem.

 

Rybáři stavbu kritizují!

Cyklostezka nesklidila jenom chválu a nadšení. Proti této stavbě se ohradili například „řadoví“ rybáři na sociálních sítích. Ti podobné projekty na břehu Labe kritizují, protože podle nich se asfaltobetonový povrch do přírodního rázu krajiny příliš nehodí. A někteří volají po tom, aby se cyklotrasy dělaly z přírodních materiálů.

Co si o tom myslíte vy?

Redakce InRybar.cz

Foto: Roudnice nad Labem

Nové články v rubrice

VIDEO: Obrovský okoun versus malá štika! Zaútočí pruhovaný predátor na budoucí „královnu“?

admin | přečteno: 1216x | 22.01.2021 | Žádné komentáře

Okouni patří k velmi oblíbeným rybím druhům, na které má spadeno …

Kriminalisté vyslýchali zaměstnance z chemičky DEZA a prohlíželi jim mobily! Proč?

admin | přečteno: 4378x | 22.01.2021 | 3 komentáře

Už od loňského podzimu se snaží vsetínští kriminalisté zjistit, kdo …

Rybáři poslali už přes 20 000 korun! Odstartovala sbírka na „plovoucí vozíček“ pro rybáře

admin | přečteno: 3801x | 21.01.2021 | 1 komentář

Rybář Julius Nass, který spustil projekt přestavby klasického belly boatu …

Komentáře

  • Nechutný hnus za pár let se to bude draze bourat. Už není kam jezdit na ryby, kuli rozmazleným ciklistům, nevím že by se někdo prosil o takové hnusy. Kdo o tom rozhodnul? Takové zásahy bez celostátního referenda jsou zločin.

    • Hnus tohle do přírody. Asfalt jen na silnece.

    • nejde tolik o asfalt,ale kdyz kouknu na tu stezku tak vidim ze jako rybari nemate kde poradne sedet…cyklostezky se delaj po celem svete a nikde proti tomu nejsou….myslim si ze trocha nepohodli za bezpecnost cyklistu stoji…az budou ridici jezdit tak jak se opravdu ma,nebude treba stezek…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.