skingbranding-banner

MASAKR KAPRŮ: Miliony tun mrtvých kaprů! Australané brojí proti invaznímu druhu


Kapr. V našich končinách se jedná o jednu z nejcennějších ryb. Přesto, existují krajiny, kde je tato ryba považována za velice nebezpečnou. Jednou takovou zemí je Austrálie. V tamních řekách se kapři rozmnožili natolik, že působí obrovské škody. Vytlačují původní živočichy a stojí za nebezpečným úbytkem ohrožených zvířat. Australané se proto rozhodli, že s kaprem zatočí…

265 milionů korun. Tuto astronomickou částku přislíbila australská vláda těm, kteří chtějí s invazivním kaprem bojovat. Australané nebudou používat žádné sítě či jiné lovecké metody. Ne. Oni vsadí na opravdu těžký kalibr – na „biologické“ zbraně.

Australané plánují vypustit do tamních řek speciální virus, který by měl kapry vyhubit. Toto virové onemocnění po vypuštění do řek způsobí to, že kaprům přestanou fungovat ledviny. A ryby tak začnou pozvolna umírat. Australané se připravují na to, že po vypuštění viru do životního prostředí uhynou miliony tun kaprů. Podle odborníků by tento vir měl působit pouze na kapry, a původní druhům by neměl vůbec ublížit.

Jak se vlastně kapři v Austrálii rozmnožili? Vše začalo v 60. letech minulého století, kdy se do řeky Murray dostali kapři z jedné farmy. A pak přišly povodně, které kapra rozšířily po celé řece. Následovala obrovská invaze nepůvodního druhu, který dneska vytlačuje původní australské živočichy. Kapři požírají jikry, vodní vegetaci nebo hmyz. A výrazně zhoršují kvalitu vody, což je velký problém, protože původní ryby potřebují pro své přežití čistou vodu.

Je velkou otázkou, jak snaha Australanů dopadne. Věřme tomu, že vir nezasáhne i jiné živočichy a nezpůsobí naprostou katastrofu.

Redakce InRybar.cz

Foto: archiv InRybar.cz

Rubrika: Novinky
Štítky:

Nové články v rubrice

VIDEO: Brutální útok metrové štiky! Rybář všechno vidí na sonaru! Bavilo by vás to?

admin | přečteno: 5954x | 5.03.2021 | 4 komentářů

Dnešní rybařina je plná technologií, které tento koníček posunuly o …

Ministerstvo zemědělství: Rybaření pouze v katastru obce! A jen do 20:59 hodin!

admin | přečteno: 33042x | 5.03.2021 | 59 komentářů

AKTUALIZOVÁNO (5. března 2021, 15:50): Od pondělí 1. března 2021 …

„Proč by rybáři měli mít výjimky?“ ptají se naštvaní lidé! Média píšou o „noční výjimce“ pro rybáře

admin | přečteno: 7918x | 5.03.2021 | 12 komentářů

Velké mediální domy si všimly výjimky, která povoluje rybářům výkon …

Komentáře

 • Je ale důležité poznamenat že za astralskou+americkou+africkou invazí kapra stojí anglický imperialismus (potažmo židovská klika).
  Nebýt anglických lordů kteří si v koloniích přivezli svoji oblíbenou rybu, tak všude kam šlápla noha angličanů sebou přitáhli kapry, duháky, atd. Už je jenom otázka kdy kapr zaplevelí povodí amazonky a budeme mít globální celosvětově unifikovanou přírodu. Mac Donalds vypadá stejně a servíruje stejný blafy na celým světě.
  Bilogické hubení kapra pomocí virů, to je výborná myšlenka kterou by se dalo hezky nenáročně zlikvidovat celé třeboňsko. Otrávení celé řeky provedly v zájmu ochrany “duháka” v americe a uvažuje se o vytrávení tolstolobiků.
  Tak vypadá kapitalistické Poroučení větru dešti.
  Namísto aby se kapr začal smysluplně využívat jako přírodní zdroj (nebo australané kapry nežerou ani s nima nemůžou krmit drůbež nebo vyhládlé afričany). rybí moučka na trhu cenově roste, tak šup s kaprama do kafemlejnku.
  Radši je vytrávíme.. to je logika.

  • Výborně napsáno

  • Lepe bych to nenapsal.A jak by se o kapry poprali soukrome vody!Sli by krasne na odbyt.Jen by jim to musel nekdo nacrhnout.Skoda ze to je co by kamenem dohodil😂Ale tech ryb je skoda.Prece je tolik moznosti vyuziti.Je videt ze neni snaha neco zkusit.Asi jinej gang.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.