DomůNovinkyMASAKR KAPRŮ: Miliony tun mrtvých kaprů! Australané brojí proti invaznímu druhu

MASAKR KAPRŮ: Miliony tun mrtvých kaprů! Australané brojí proti invaznímu druhu

- Reklama -

Kapr. V našich končinách se jedná o jednu z nejcennějších ryb. Přesto, existují krajiny, kde je tato ryba považována za velice nebezpečnou. Jednou takovou zemí je Austrálie. V tamních řekách se kapři rozmnožili natolik, že působí obrovské škody. Vytlačují původní živočichy a stojí za nebezpečným úbytkem ohrožených zvířat. Australané se proto rozhodli, že s kaprem zatočí…

265 milionů korun. Tuto astronomickou částku přislíbila australská vláda těm, kteří chtějí s invazivním kaprem bojovat. Australané nebudou používat žádné sítě či jiné lovecké metody. Ne. Oni vsadí na opravdu těžký kalibr – na „biologické“ zbraně.

Australané plánují vypustit do tamních řek speciální virus, který by měl kapry vyhubit. Toto virové onemocnění po vypuštění do řek způsobí to, že kaprům přestanou fungovat ledviny. A ryby tak začnou pozvolna umírat. Australané se připravují na to, že po vypuštění viru do životního prostředí uhynou miliony tun kaprů. Podle odborníků by tento vir měl působit pouze na kapry, a původní druhům by neměl vůbec ublížit.

Jak se vlastně kapři v Austrálii rozmnožili? Vše začalo v 60. letech minulého století, kdy se do řeky Murray dostali kapři z jedné farmy. A pak přišly povodně, které kapra rozšířily po celé řece. Následovala obrovská invaze nepůvodního druhu, který dneska vytlačuje původní australské živočichy. Kapři požírají jikry, vodní vegetaci nebo hmyz. A výrazně zhoršují kvalitu vody, což je velký problém, protože původní ryby potřebují pro své přežití čistou vodu.

Je velkou otázkou, jak snaha Australanů dopadne. Věřme tomu, že vir nezasáhne i jiné živočichy a nezpůsobí naprostou katastrofu.

Redakce InRybar.cz

Foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

3 KOMENTÁŘE

 1. Je ale důležité poznamenat že za astralskou+americkou+africkou invazí kapra stojí anglický imperialismus (potažmo židovská klika).
  Nebýt anglických lordů kteří si v koloniích přivezli svoji oblíbenou rybu, tak všude kam šlápla noha angličanů sebou přitáhli kapry, duháky, atd. Už je jenom otázka kdy kapr zaplevelí povodí amazonky a budeme mít globální celosvětově unifikovanou přírodu. Mac Donalds vypadá stejně a servíruje stejný blafy na celým světě.
  Bilogické hubení kapra pomocí virů, to je výborná myšlenka kterou by se dalo hezky nenáročně zlikvidovat celé třeboňsko. Otrávení celé řeky provedly v zájmu ochrany „duháka“ v americe a uvažuje se o vytrávení tolstolobiků.
  Tak vypadá kapitalistické Poroučení větru dešti.
  Namísto aby se kapr začal smysluplně využívat jako přírodní zdroj (nebo australané kapry nežerou ani s nima nemůžou krmit drůbež nebo vyhládlé afričany). rybí moučka na trhu cenově roste, tak šup s kaprama do kafemlejnku.
  Radši je vytrávíme.. to je logika.

  • Lepe bych to nenapsal.A jak by se o kapry poprali soukrome vody!Sli by krasne na odbyt.Jen by jim to musel nekdo nacrhnout.Skoda ze to je co by kamenem dohodil😂Ale tech ryb je skoda.Prece je tolik moznosti vyuziti.Je videt ze neni snaha neco zkusit.Asi jinej gang.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -