Domů Novinky MASAKR NA LABI MŮŽE ZAČÍT! Sumci nad 30 centimetrů se nesmí vracet...

MASAKR NA LABI MŮŽE ZAČÍT! Sumci nad 30 centimetrů se nesmí vracet zpátky do vody!

- Reklama -

Na revírech Labe 18 (411 050) a Labe 18A (411 165) platí nová pravidla, která asi nepotěší žádného milovníka sumců. Místní organizace v Brandýse nad Labem uspěla se svým požadavkem u Krajského úřadu Středočeského kraje, a ten udělil organizaci výjimku. Na základě této výjimky tak budou na zmíněných revírech platit nová pravidla!

Změny se týkají sumce velkého. Výjimka z krajského úřadu upravuje na zmíněných revírech jeho délku a dobu hájení. Nejmenší lovná míra sumce velkého je tak na Labi 18 a Labi 18A pouhých 30 centimetrů. Navíc, pokud rybář uloví takto velkého sumce, pak si jej musí ponechat. Sumce přesahujícího 30 centimetrů nesmí rybář vrátit zpátky do vody. Úprava míry na daných revírech platí i pro rok 2016.

Nová pravidla se dotýkají i doby hájení sumce velkého na Labi 18 a Labi 18A. Od roku 2016 nebude sumec na daných revírech od 1. ledna do 15. června hájený. Rybáři tak mohou na těchto revírech odnášet sumce nad 30 centimetrů po celou sezónu.

Podle dokumentů z krajského úřadu vyplývá, že rybáři z Brandýsa nad Labem chtějí tímto zákrokem snížit počet sumců v daných revírech. Podle mínění rybářů došlo ve zmíněných revírech k značenému přemnožení sumců, kteří tak vyvíjejí intenzivní predační tlak na ostatní rybí druhy. Vlivem tohoto přemnožení sumců tak dochází k poškozování obsádky ostatních druhů ryb. Výjimka tak má napomoci ke snížení sumců a k vyrovnání rybí obsádky v Labi 18 a Labi 18A.

Redakce InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -