Domů Novinky Na Labi řádili policisté a porybní! 26 rybářů přišlo za jedinou noc...

Na Labi řádili policisté a porybní! 26 rybářů přišlo za jedinou noc o své povolenky!

- Reklama -

Na Mělnicku měli příslušníci rybářské stráže Českého rybářského svazu a Policie České republiky pořádné žně. Jejich kontrola probíhala na řece Labi v úseku mezi Mělníkem a Horními Počaply. Pozornosti kontrolujících porybných a policistů neušly ani okolní vodní plochy. Výsledek nočního zátahu? 26 zadržených povolenek.

Přes dvě desítky povolení k lovu. Takového „skóre“ kontrolující porybní a policisté dosáhli. Kontrola probíhala od půlnoci do čtvrté ranní, tedy v době, kdy rybářská pravidla lov ryb zakazují. Hříšníků, kteří tato pravidla nerespektovali, ale bylo v osudný den více než dost. Jednotlivými případy porušení rybářských pravidel se nyní bude zabývat Český rybářský svaz.

Mezi více jak dvěma desítkami rybářů, kteří lovili v době, kdy to rybářská pravidla zakazují, byli i dva rybáři, kteří neměli rybářské lístky. Těmto dvěma rybářům hrozí až osmitisícová pokuta.

Akce, která měla název Salome, probíhala podle denik.cz ve spolupráci rybářské stráže a mělnických kriminalistů, policistů z pořičního oddílu Labe a policistů se služebními psy. Podle mluvčího mělnické policie bylo cílem zátahu odhalení neoprávněného lovu ryb. A to se povedlo. Takto vysoký počet zadržených povolenek je skutečně neobvyklý.

AKCE: InFish.cz rozdává rybářům dárky ZDARMA!

Zátah proti „nočním rybářům“ tak měl velice zajímavou účast, ze které musel jít na březích Labe pořádný respekt. Navíc, výsledky se dostavily v poměrně vysoké míře. Rybáři by tak měli být na pozoru. Akce s takovým rozsahem budou na březích Labe i nadále pokračovat.

Redakce InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

9 KOMENTÁŘE

 1. proč nepovolí rybářský svaz chytání ryb non stop, jako je to na Slovensku nebo v jiných zemích? V době prázdnin, kdy je nejvíc teplo a lidé se v této době nejvíce koupou. Mohl by to projednat rybářský svaz.

 2. Na to jsou. Ale aby udělali něco pro rybáře to ne. Stačí maličkost. Požádat o výjimku a nemuseli by sebrat tolik povolené. Ale právě o to jim jde. Ne o rybáře. Ale jen o buzeraci a peníze. Všude ve světě je nonstopka a to ne jen přes prázdniny jako u nás. A všude se chytá na čtyři pruty. A povolená stojí ve Španělsku 10 eur a to na rok. NORSKO20 korun na rok to je660 korun.A u nás? 3200 kc a smí se chytat jen na dva pruty a bez nonstop. Stydět se. Ale to ví ne vy se řím ještě c hlubite.Tak

 3. Jsem za povolení lovu nonstop sportovní rybolov a ktomu časté kontroly ale tomu kdo chytá bez povolenky ,tak pokutu ne směšných 8.000,- a to asi ani nedostanou ale tak min.30.000,- natvrdo!!!!!
  Těm co ryby neberou (kapraři sport)povolenky vrátit!!!!

 4. proč zavéct chytání nonstop,lidi si neváží ničeho,porušují jednoduchá pravidla a ještě berou vše co chytí vyjma trofejních ryb,které potom nabízejí těm,kteří provozují soukromé revíry,když už se tu oháníte jinýmy státy,tak tu taky nikdo nezveřejnil pokuty,které rybáře čekají,pokud něco poruší,to jsou potom pálky,ve Francii na kapřařských revírech,pokud poruší denní časový limit lovu a jsou přistiženi,okamžitě přichází o výbavy+ tučná pokuta,u nás pokuty nic neřeší,já osobně bych vrátil středověké tresty, lidi si potom rozmyslí,jestli porušovat pravidla nebo ne . Jen tka dál s takovýma kontrolama,pěkně nám to u řek a rybníků prořídne :))))

 5. S většinou komentářů nezbývá než souhlasit. Lov ryb non-stop by měl být zcela jistě zaveden, samozřejmě za dodržení určitých pravidel. Je to v podstatě nesmyslné omezení, nemající opodstatnění. To, co uvádí pan Horelica je jistě, bohužel, na většině revírů pravdou. Pokud nedojde k „převýchově “ takyrybářů a zavedení přísnějších pravidel, změnám v době hájení a lovných délek, pak se budou svazovky nadále plundrovat.

 6. Porušování pravidel tvrdě trestat, s tím souhlasím, ale omezování doby lovu je nesmysl. Navíc proč se zapisovat, že jsem u vody? Mám předce povolenku. To bych se musel také zapisovat, když sedám za volant, taky mám řidičák…

 7. Od převratu se skoro nic v řádech nezměnilo,chtělo by to vyměnit osazenstvo co takové omezení dokážou vymyslet.Je to pořád jak za KOMANČŮ. 🙂

 8. Petrův zdar. Zdravím všechnych rybarov založil jsem skupinu RYBOLOV NONSTOP V DOBĚ PRÁZDNIN můžete se přihlasit kdo je za rybolov nonstop pak to chci poslat na rybařsky svaz, čim nas bude víc tim lip. Vím že jednou povolili rybolov nonstop ale byl jenom pro lov sumcu. Podle mne to byla chyba, ostani rybaři to zneuživali taky, když nahodim na rybičku tak kdyby prišla R.S. tak řeknu že taky chytam sumce hoci chci chytnout candata.
  Ja se omlouvam za pravopis pocházim ze SLOVENSKA, neumim pořadne ani slovensky pravopis.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -