Domů Novinky MASAKR NA LIPNĚ? Candáty na Lipně prý likvidují gangy pytláků. Maso rozprodávají...

MASAKR NA LIPNĚ? Candáty na Lipně prý likvidují gangy pytláků. Maso rozprodávají do restaurací

- Reklama -

Pořádná „mela“ se v poslední době odehrává okolo petice, která bojuje proti snížení míry nástražní rybičky na Lipně. Tuto petici podepsala už skoro tisícovka rybářů. A o tomto boji o zachování stávajících pravidel se rozepsaly i „mainstreamová“ média. Například v Deníku se objevilo vyjádření šéfredaktora časopisu Kajman Radka Filipa. Ten ale kromě petice mluvil také o tom, že na Lipně řádí gangy pytláků. To ovšem vedení Jihočeského ÚS ČRS rázně odmítá.  

„V zátokách, kde v minulosti byla jedna loď lovící sportovně na umělé nástrahy, jich dnes kotví 10. Mnozí odnáší více než povolené dvě ryby denně,“ řekl pro Denik.cz Radek Filip. Ovšem! Podle šéfredaktora časopisu Kajman na Lipně řádí i početnější gangy pytláků, které se na lipenských candátech dopouštějí nechutných masakrů. Tyto skupiny prý na Lipně loví candáty, které rozprodávají do restaurací. Podle Radka Filipa se cena za kilogram masa z candáta pohybuje okolo 350 korun.

To, že by se podobné věci na Lipně děly, důrazně odmítá hospodář Jihočeského ÚS ČRS Milan Hladík. Jihočeští rybáři na základě zveřejněných článků vydali dokonce i tiskové prohlášení. A v něm se mimo jiné píše: „Jihočeský územní svaz ČRS v průběhu posledních let významně posílil rybářskou stráž na tomto revíru (pozn. na Lipně). Informace o organizovaných pytláckých skupinách působících na ÚN Lipně považujeme za smyšlené a účelově využité s cílem upoutat pozornost“.

A ještě se vrátíme k onomu článku v Deniku. V něm se totiž objevilo i vyjádření hospodáře Milana Hladíka. Ten pro Denik.cz řekl: „Naše rybářská stráž je na Lipně velmi aktivní.“ Podle Hladíka by se měli rybáři, kteří vědí nějaké informace o údajných ganzích pytláků, obrátit na policii.

 

Pohled do minulosti: Jak je to s pytláky na Lipně?

Hospodář Jihočeského ÚS ČRS Milan Hladík se o pytlácích na Lipně v minulosti už rozpovídal. Bylo to v roce 2015 pro MF DNES. Tehdy se redaktor, který rozhovor vedl, hospodáře zeptal, jak se problematika pytláků na Lipně vyvíjí.

Milan Hladík tehdy na to řekl: „Na Lipně je s dodržováním pravidel obecně dost problém. Máme tam ale už „poloprofesionální“ skupiny strážných a od roku 2015 jsme najali jednoho profesionálního strážného. Situace se výrazně zlepšila. Kdybychom najali ještě jednoho a kolem nich pak soustředili dobrovolné strážce, svůj efekt by to mělo.“

Hladík pak pro noviny ještě dodal, že k nejčastějším přestupkům na Lipně patří například lov na tři pruty, nezapisování ulovených ryb nebo odnášení většího počtu kusů ryb, než je povoleno. Hospodář Jihočeského ÚS ČRS ale tehdy uklidňoval rybářskou veřejnost tím, že velká část těchto hříšníků už narazila na lipenské porybné.

 

Hnusná strana rybářského světa

Podobné věci, které pro Denik.cz popsal Radek Filip, se ale bohužel stále dějí. Připomínáme sérii reportáži z pera porybného, který má s pytláky také zkušenosti. To, jak takové masakrování candátů na svazovém revíru probíhá, si můžete nyní přečíst. Upozorňujeme ale, že to není zrovna veselý text.

ČTĚTE TAKÉ: ŽIVOT PORYBNÉHO: O tom, jak banda pytláků masakrovala hejna trofejních candátů. V květnu!

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

1 komentář

  1. bandy pytlaku na lipne jsou ani rybarska straz to neuhlida ,nejvic kradou mistni domorodci jak muze nekdo napsat ze se tam nic nedeje kdyz nechodi k vode nechapu

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -