DomůNovinkyMasakr! Rybářská stráž chytila rybáře s 5 kapry ve vezírku! Kdy tohle skončí?

Masakr! Rybářská stráž chytila rybáře s 5 kapry ve vezírku! Kdy tohle skončí?

- Reklama -

Rybářská sezóna se teprve rozjíždí, ale rybářská stráž má už pořádně napilno! Třeba porybní v Duchcově nedávno narazili na rybáře, kterému nestačil povolený limit ponechaných ryb. A namísto toho do vezírku doslova narval 5 ulovených kaprů, které si chtěl odnést domů. Naštěstí rybářská stráž nebyla daleko, takže tenhle rybář rychle ostrouhal. Po zveřejnění fotografie s ulovenými kapry velká část rybářů volá po tvrdém trestu…

No chápete to? Člověk si prostě kolikrát myslí, že rybaření je koníček, při kterém jde hlavně o klid a pohodu. A ano! Ať si rybáři ryby klidně berou domů, ale přece v nějak omezeném množství! Ale ani stanovené limity některým nestačí. Tak jako tomuto rybáři, o jehož „nenažranosti“ informoval Severočeský územní svaz.

VÝPRODEJ: Super sleva na nadupaný stojan od německé značky! Na skladě poslední kusy

„Rybářská stráž v Duchcově zadržela povolenku za přisvojení PĚTI KUSŮ kapra! Viník by měl být tvrdě potrestán!“ uvedl Severočeský územní svaz. Není se co divit, že tato fotka pobouřila nemalou část rybářské veřejnosti. A hodně rybářů volá po hodně tvrdém trestu! „Lze předpokládat vyloučení ze svazu, a pokutu od úřadů. Ale o trestu se bude teprve rozhodovat,“ reagoval Severočeský územní svaz.

 

Jednotný sazebník trestů: Už žádné rozdíly v trestech pro rybáře!

Vedení Českého rybářského svazu chce zatočit s rozdílnými tresty pro nepoctivé rybáře. Jak? S pomocí jednotného sazebníku trestů!  Díky tomu vymizí nepříjemný nešvar „rozdílných trestů“ pro nepoctivé rybáře. Ano! Sazebník trestů bude skvělým doplněním Rybářského informačního systému, který mimo jiné, dokáže „vyfiltrovat“ nepoctivé rybáře, kteří hrubě porušují rybářská pravidla.

Praxe z rybářských řad hovoří jasně: Pokud rybář spáchá přečin proti rybářským pravidlům v organizaci A, tak to ještě neznamená, že dostane stejný trest jako rybář z organizace B. Navíc, tenhle nepoměr pak ještě „vyšperkovává“ to, že někteří rybáři dostávají povolenky velice brzo bez přísnějšího trestu třeba proto, že na vyšších pozicích v dané organizaci znají „správného člověka“. Tomu ale bude díky jednotnému sazebníku trestů konec!

Jednotný sazebník trestů pro rybáře bude velmi příjemným doplňkem Rybářského informačního systému, který bude efektivním nástrojem pro „odfiltrování“ nepoctivých rybářů z rybářských řad. Rybářská stráž bude používat aplikaci, která bude na Rybářský informační systém napojená.

VÝPRODEJ: Super sleva na nadupaný stojan od německé značky! Na skladě poslední kusy

„Klíčovým prvkem je propojení aplikace na evidenci členské základny v RIS, bez ní není možné aplikaci plnohodnotně provozovat. V praxi to například umožní okamžité zablokování možnosti koupit si povolenku poté, co ji lovícímu rybářská stráž zadrží – včetně procesu zahájení kárného řízení,“ řekl v minulosti magazínu InRybar.cz jednatel ČRS Roman Heimlich.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: Severočeský ÚS

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

56 KOMENTÁŘE

 1. Nic nové, pánové z Ukrajiny a Polska berou všechno co chytí, nezajímá je žádný rybářský řád. RS se je bojí jít zkontrolovat, takže si v klidu pytlačí, ani se už nesnaží schovávat. Tohle se děje na Severu všude v Liberci ani nemluvím, to je úplně masakr.

  • Přesně tak. A na ÚN. Rozkoš je to úplně to samé. Kolikrát jsem byl svědkem že RS šla zkontrolovat mě,kolegů vedle ,ale o kus dál byly 3 Poláci a tam se ani neodvážil. Házeli od pytlů co chytli a nic je nezajímalo. Tak sem si to nafotil i s autem a dal to na vyšší místa.

   • Moje dvě děti rybaří. Na Rozkoši měli děti dohromady zabraný prostor cca 3m nahozeno po jednom prutu. Já jsem si odskočila na wc mezitím tam přijela početná skupina vytahla pruty mých dětí a vyhodili je z místa. To, že dceři zničili úplně nový prut, použili synovo krmení, které si sám připravil začali tahat jednoho kapra za druhým. Jelikož z jejich strany nepřicházelo vysvětlení k jejich chování dovolila si postupně dva z pánů inzultovat. Až když se nás zastal jiný rybář a řekl, že to natočil a zavolal policii pánové vrátili kapry do vody mě hodili 3000 Kč pod nody na trávu a odjeli.

  • Jsem pro ozbrojení rybářské stráže já se chci dostelat k rybářské stráži s tím že sú udělám Zbrojní pas, a bude raději mít podmínku než dovolit někomu likvidovat naše revíry

 2. Není se čemu divit je to otázka Č.R.S Každý kdo má peníze si můžete koupit povolenku, aniž by měli základní znalosti. O rybáře tady ani tak nejde. Může se rybář chovat podle rybářského řádu a stejně je hozen do jednoho pytle s těmi co nepoznají úhoře od rousnice.Je to nedokonalí sistém .

  • Jaroslav : Za poslední větu tohoto příspěvku odebrat vzdělání a zpátky do školy. Nechápu, jak může někdo něco komentovat a nezvládat základní pravidla pravopisu.

 3. Čemu se divíte prodáte povolenku každýmu, hlavně prachy to vás zajímá.Ale že ten co jí kupuje byť na týden neumí česky ani kviknout to je jedno!!!!!!!!!

 4. Kapři, kapři, kapři! Bez kaprů není rybářů! Pořád jen člověk čte kolik tun kaprů se vysadilo.
  Jsme národ masařů a plný mrazák je sen většiny rybářů.
  Omezte limity a pořádně at se to vyčistí! Nevím, jak je to ve vyspělém světě, ale tuším , že hodně jinak.

 5. Je to hnusný, na druhou stranu pokud tam byl 3 dny měl si koupit 3 vezirky a řádně úlovky zapsat a označit. Ne to nacpat do jednoho. Rada pro masaky.

  • No to je výplod 😁
   Pokud tam byl tři dny,tak mu stačí jeden označený vezírek, adekvátní velikosti,Aby tam ti kapři zase nebyli jak sardinky v konzervě .

   • No pozor, jednou mně jeden porybný zdrbal ze jsem měl nastrazky z pátku zapsané v jednom vezirky se štikou v sobotu dohromady. Tak jak to tedy je… Bábo raď.

 6. Rybářský řád je velmi přísný.Co je více proti přírodě a etice je lov ryby,která se tře.To myslivci mají lehčí lov.Večer uloví kance 60kg a ráno dalšího 30kg…Za 3dny opět 30kg sele a srnce navrch..100kg masa v mrazâku a pochvala s odměnou…Žádné kontroly…v klidu noci u pole.Příspěvek 900kč ročně a stačí jedna kulovnice na celý život….mám kolegy co vedle rybářského práva vykonávají a právo myslivecké.No přátelé u vody je sedět nevidím Petru a Lovu zdar….

 7. Jo to znám, v Dolních Kounicich na Moravě, řeka Jihlava. Je zde několik rybářů, co jdou k vodě a odchází se dvěma a více kapry. Nikdo tady s tím nic nedělá a to je problém. Jie tu i rybář, co si vezme štičku 40 cm a není mu to blbý. Jinej bere vše a hází to slepicim, prostě hnus. A porybni s tím nic nedělají, protože se všichni znají. Máme tu i krajského porybneho ale ten má strach aby mu nerozbyly okna…… Takže tak to chodí u nás…..

  • Tohle většinou píšou ti co to neumí 😁tím se tě nechci nijak dotknout .já mám ročně chyceno 500 – 700 jen kaprů (50 -80 cm)a to nepočítám ostatní. A to chytám jen plavanou.nemam nic proti revirum chyť a pusť, ale jen tento způsob chytání je nesmysl. Už jen proto, že v produkci kapra se točí neuvěřitelný peníze,to nikdy neprojde.

  • No jasně. Vždy a za všech okolností. A druhý den „zločinec“ který si odnesl dva chycené candáty jich najde několik popadaných, které tam namrskali sportovci, kteří se tam půl dne pouze bavili a pouštěli je. Ono to chce brát vše s mírou a myslet u toho. Pro vaši informaci – pro skutečně pravověrné sportovce v rybařině existuje rybolovná technika, stejně jako v myslivosti střelba na asfaltové holuby…

 8. Tohle není rybář, ale ! Už by si neměl nikdy zachytat!Na takové rádoby rybáře,by měly být ty nejtvrdší tresty,jinak se jich nezbavíme!

 9. Nevím jestli čtete rybářský řád je tam psáno 1kapr denně tak jak může mít Někdo 500 a více kaprz kaprů za rok,

 10. V Brně Mariánské údolí je to stejné. Chodí tam rybáři i třikrát denně. A s nimi chodí i členové rybářské stráže. Takže koncem léta je rybník prázdný a celá banda křičí že nemají co chytat.

 11. Postupem doby, tak jako v profesionálním sportu se ani rybařine nevyhl úpadek etiky a růst korupce. Pár let jsem si užíval rybařiny jak sám, tak s rodinou. Nemohl jsem si nevšimnout u jak velkého množství rybářů převažuje kalkul a necitlivost k prostředí. Toho bordelu, co po sobě zanecháváte, vynucujete si místo, jako by vám patřilo, zažil jsem i rvačky mezy sebou o místo a td. Je mi na blití z rybářů, ještě že zatím nezabíjejte vše živé na vodě po vzoru myslivců, kteří odprásknou každého psa za humny, pokud to zrovna není nějakej jejich kolega. Už nerybařím, jezdím na kole do přírody s fotoaparátem na kochanou. Má toho vašeho bordelu až pokrk. Vězte, že kolikrát beru sebou pytel na odpadky a tahám to z přírody ven. Vy dobytci, hledejte se navzájem a nebojte se napomínat.

 12. V Chebu na děním pořádku. Rusáci co žijou v Německu, když chytají na Skalce nebo Jesenici berou z 80% vše co chytí. Ale koumáci si koupí dvě denní povolenky. V sobotu mu porybný sebere povolenku, že má hodně ryb,(když ho chytí). A v neděli chytá v klidu dál na druhou povolenku co má na neděli.

 13. Chyba svazu že ryba jako je slizký kapř má vůbec míru a ještě je omezení ponechaným počtem kusů,kapr by míru vůbec mít neměl..žádný problém by rybář neměl..

  • Ondřej: Ty musíš mít v hlavě pěkně teda. Tohle kdyby tady platilo nemáš ani co chytat, ale to asi tvé IQ masaře nepochopí…doufám, že takových pacientů jak ty je u vody co nejmíň.

  • A co by se asi tak s rybami, tedy s kapry, asi tak mělo dělat, než je odnášet? Je to průmyslově vyráběné jídlo, jen dočasně vypuštěné na svobodu, aby je lovci získali zábavnějším způsobem než zakoupením. Že si úchylná část rybářů z jídla udělala kámoše a jeho lovem si léčí své komplexy, na tom nic nezmění.

 14. Protože RS jsou poseroutkove, normalni lidi, to jo, ale bandu najezdníků, co to tu drancuje, tak to ani omylem. K čemu taková RS ?

 15. Dokud nebudou padat pořádný pokuty,tak to bude pořád. Každý by si to pak rozmyslel jestli mu to za to stojí!

 16. Můžou být jak koliv přísný rybářský řád když kontroly jsou nedostatečné a to hlavně u cizojazyčně mluvících rybářů kteří jsou horší než přemnoženi kormoráni.

 17. Pánové kecat umíte všichni dobře, já s kamarádem jsme byli na Slezské Harte a kousek od nás chytali kapry domorodci, všiml jsem si že jeden z nich chytl kapra a šel s ním do křoví, za chvíli druhého a znova do křoví a chytal veselé dál, já to nevydržel a šel tam, pán dostal přes držku a zavolali jsme na ně policejní hlídku která dojela s porybným a pán šel domů bez povolenky. Hotová věc, dívám se kolem sebe jak sedím na rybách a jak je problém tak ho řeším, žádné sraní.

 18. Vážený rybářský svaze, dokud nebude profesionální RS, která bude mít pravomoce k udělení vysoký pokuty nebo možnost použití DP a následně k zadržení toho daného idiota, tak to bude furt stejný a každý takový idiot si bude z RS akorát tak srandu a nic se nezmění. Vybavte RS pořádným psem a pistolí a možná se budou konečně dít věci. Pod toto se podepíšu a podpořím.
  Alois Burda

  • Rybářský svaz RS pouze navrhuje, není důvod aby jí čímkoliv vybavoval, tím méně střelnou zbraní a psem, většina RS by neměla mít ani toho psa, natož zbraň. Co znamená DP netuším, zpravidla je to zkratka Dopravního podniku. A vzít si pět kaprů není nic proti ničemu, taky to občas dělávám.

   • Vážený rybářský svaze, dokud nebude profesionální RS, která bude mít pravomoce k udělení vysoký pokuty nebo možnost použití DP a následně k zadržení toho daného , tak to bude furt stejný a každý takový si bude z RS akorát tak srandu a nic se nezmění. Vybavte RS pořádným psem a pistolí a možná se budou konečně dít věci. Pod toto se podepíšu a podpořím.
    Alois Burda

    • Ty joudo Lojzo, tobě zjevně uniklo, že k držení a nošení střelné zbraně potřebuješ oprávnění, a to se nezískává snadno, není zdarma a nedosáhne na ně každý. Pes potřebuje, kromě spousty chovatelova volného času i jíst a veterinární péči. Kdo by to RS platil, ty? A vůbec, tvoje návrhy jsou už daleko za hranicí debility, raději je moc neprezentuj, RS fakt ozbrojení kynologové nebudou.

 19. Ropo, ty jsi asi jeden z těch o kterých jsem psal. Na tebe skutečně by ty DP byly moc málo. Ty by si potřeboval pořádně vymáhat ve , aby jsi se probudil a nevytahoval se. A ta databáze nám skutečným rybářům pomůže, abychom měli u vody klid a už snad nikdy nepotkali takovýho jak se tady prezentuješ. A ten název, který používáš, tak ti sedí. A ještě něco, můžeš mít sebevědomí jaké chceš, ale jen doufám, že se nepotkáme. Bylo by to hodně zlé ty frajere.

   • Je vidět že jsi pochopil co jsou DP a asi jsi taky pochopil co dělám nebo kdo jsem, tak se mi vždy radši vyhni. Pamatuj, vždy když budeš chtít Ty nebo Tobě podobní dělat nějaké prasárny, tak se raději nejdříve ohlídni, třeba tam budu.

 20. Jako porybny jsem toho zažil, většinou členové rs chodí do práce a na kontroly chodí ve své volnu, celý týden nemohou a jak se objeví je to tam samý andílek, jinak někde pohroma

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -