Domů Novinky Masaři si nedají pokoj! Porybný načapal rybáře, který mazal ulovené ryby v povolence

Masaři si nedají pokoj! Porybný načapal rybáře, který mazal ulovené ryby v povolence

- Reklama -

Další případ mazání ponechaných úlovků z povolenky odhalil porybný při kontrole na revíru v Územním svazu pro Severní Moravu a Slezsko. Na první pohled povolenka kontrolovaného rybáře byla zcela v pořádku. Jenže! Po nanesení speciální látky se ukázalo, že rybář vymazal ponechané ryby. Rybářská stráž se s ničím nepárala a tuhle povolenku zadržela. Podobné kontroly, kdy rybářská stráž nanáší speciální látku na povolenky, budou pochopitelně pokračovat…

Tenhle „fígl“, kdy rybář vymaže ponechané úlovky, je známý už léta. I proto je v rybářských pravidlech jasně napsáno: Přisvojené ryby osoba provádějící lov zapisuje nesmazatelným způsobem do povolenky k lovu…“ I přesto ale toto nařízení někteří rybáři ignorují, aby si mohli ponechat více ryb, než dovolují platná pravidla. Tak jako tento rybář, na kterého přišel jeden porybný v Územním svazu pro Severní Moravu a Slezsko.

„Dobrá práce naší dobrovolné rybářské stráže! V pátek 20. listopadu byla dalšímu „chytrákovi“ zadržena členem naší dobrovolné rybářské stráže povolenka, a to z důvodu používání smazatelného pera při vyplňování záznamu o docházce a úlovcích,“ uvedl Územní svaz pro Severní Moravu a Slezsko.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Jak mít více záběrů od candátů? Vyzkoušejte tohle!

K tomuto textu pak severomoravští a slezští rybáři přidali dvě fotografie. Na jedné fotografii je vidět, že povolenka na první pohled vypadá zcela v pořádku. Pak ale porybný použil speciální látku, která rázem odhalila to, že rybář vymýšlel „čachry machry“. Co vlastně porybný použil, aby viděl, jestli je všechno v pořádku? Této látce se říká syntetický led, který je nejúčinnější zbraní proti těmto podvodům.

Přepisování úlovků tímto způsobem je například velmi „oblíbenou metodou“ tam, kde platí omezený počet odnesených ryb. Pro vysvětlení: Na revírech Územního svazu pro Severní Moravu a Slezsko platí, že rybáři si mohou odnést 10 kusů uvedených druhů ryb za měsíc (kapr, candát, štika, amur, bolen, sumec, lín, parma – nebo jejich kombinace). Jenže pro některé je to málo, takže rybáři vymysleli, že po odnesení ryby si prostě některou umažou, aby dále mohli odnášet úlovky.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Jak mít více záběrů od candátů? Vyzkoušejte tohle!

Ptáte se, proč tedy rybáři ty ryby píšou? Protože vybrané druhy ryb musí rybář zapsat do povolenky bezprostředně po ulovení. Jenže kolikrát to bere tak, že rybář chce pokračovat v lovu, tudíž kdyby rybu nezapsal, a pokračoval by v lovu, tak by stejně přišel o povolenku. Proto bylo z pohledu těchto koumáků lepší ryby zapsat, a až pote vyzmizíkovat. Naštěstí ale rybářská stráž rychle přišla na to, jak tomuto nešvaru zabránit…

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

12 KOMENTÁŘE

 1. No odnést si 10 kusů vijmenovaných ryb za měsíc možná tak kapra domácího ale takového candata to já jsem rád a beru za úspěch 5 candatu za rok když se zadari. Osobně by mě to bylo pod úroveň a ani by to nehrozilo chytit za měsíc 10 ušlechtilých ryb. Možná bych se víc snažil kdyby se povedlo skrizit kapra z vepřovým. Osobně moc o kapra nestojím obzvlášť po vysazení krmeny granulema.

 2. No není o to si v létě čistě z blbosti zapytlačit?
  Hodíte větev, za 5 minut jste v s rybou na gril pro všechny
  a maximálně vás chtějí zavřít na 5 let.
  To už bych tam postavil k rybníkům a přehradám elektronické kasy s foťákem a váhou a se na povolenky.
  „Jdu si jenom jednou za rok na pytlačku ulovit.“
  Jináč by to bylo nejspíš potřeba elektronický podchytit.
  Kolik ryb se vysadilo na jaře a kolik se jich na podzim vylovilo.
  Jasně. Furt se to počítá na tuny.
  Známej na Ukrajině koupil rybník, nasázel rybí prasátka a před zimou zatáhnul. Najednou čuměl, že mu tam z 20.000 kaprů zbylo jenom 14 kousků.

 3. Kdo chce,tak si rybu navic vezme a nepotřebuje nic gumovat.Ale jednoduchši lide si mysli,že stači guma nebo neviditelne pero?!Nestači!Jinak jsem zastance dodržovani rybařskeho řadu.Krast se opravdu nema!!!K.B.vr.

 4. Mě nepřekvapuje, že někdo porušuje RŘ, to se děje (bohužel) často, ale proč to proboha udělal tak blbě? :O Když už bych byl taková socka nenažraná, tak bych je nezapisoval vůbec, neshromažďoval bych na sebe důkazy…

 5. Da sa to kontrolovat ultrafialovim svetlom co sa kontroluju aj bankovky. Tiez to robim a kontrolujem. Je to jednoduchsie kupit jednu baterku.

 6. Jedná se o dva kapry a jednoho duháka, jestli se nepletu, které nějaký retarda „chytře“ zapsal.
  To je sice zavrženíhodná pohádka a ať mu za to vezmou povolenku třeba do desátýho kolena, ale je to jako když plivne do moře a tady z toho dělají aféru evropských rozměrů.
  V podstatě to nestostojí za zmínku, ale že si nějaký podnikavý pacient udělá ze svazovky na Labi soukromý revír, to je podle in rybář v pořádku a je to bohulibý čin.
  Je to tady jakýsi rybářský bulvár.
  Zkrátka špína se ani rybařině nevyhýbá.
  Ani bych se nedivil, kdyby byl vlastníkem tohoto serveru jistý starosta z Džkouryj

  Jo, Pavliku, klidně mně vymaž.

 7. Nechápu ty exoty, kteří si říkají „Rybářská stráž“ spíše je to někdy buzerace na druhou, …. přijedete na místo, ještě nemáte ani vyložené věci, přilítnou dvaja hošani celý v černém a začnou hulákat “ Ať si ten svinčík okamžitě uklidím, nebo mi seberou papíry,…“ tak jsem je poslal víte kam, jelikož jsem 1.neměl ani vyložen vercajk, 2.nechystal jsem se lovit, pouze jsem si sedl na lavičku…. k mému úžasu přicupital v nejmenovaném místě měšťák a spolu ať to uklidím, že rybář je povinen uklidit lovné místo….. Nakonec jsem se sebral a odjel, protože bych musel všechny tři černoprdelníky naházet do vody a nejlépe utopit. Vlastně by mě zajímalo, jak je možné, že k Městské policii a R.stráži berou každého blbce…..

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -