skingbranding-banner

Mezinárodní ostuda? Kaprařský tým na závodech na Balatonu prý započítával ulovené kapry dvakrát!


Hodně živelná diskuze momentálně panuje okolo nedávno skončeného závodu IBCC 2019 na maďarském Balatonu. Jeden z tamních týmů, který nakonec zvítězil v kategorii 5 největších ulovených kaprů, měl podvádět! Maďarští kapraři údajně započítávali ulovené kapry dvakrát, což mají prokázat zveřejněné fotografie. Pokud se prokáže, že maďarský tým podváděl, bude to obrovská ostuda! A navíc půjde o podvod! Protože kapraři vyhráli 20 000 euro. Případem se již zabývá hlavní organizátor IBCC na Balatonu…

Na internetu momentálně koluje tento text a fotografie:

V souvislosti s posledním ročníkem největšího světového závodu v lovu kaprů IBCC 2019 padlo podezření na maďarský tým GOLD-BLACK Carp Team. Aktuálně se řeší údajný podvod, který měli závodníci tohoto družstva praktikovat při vážení a fotografování úlovků, které byly započítány do bodovacích záznamů závodu.

Jde údajně o některé identické úlovky, které měly být započítány dvakrát, po tom co je členové týmu fotili z opačné strany, případně jim poškodili například zastřihnutím ploutve před dalším vážením a focením, anebo rybám strhli šupiny, čímž měli vyvolat dojem dvou rozdílných ryb. Tento maďarský tým získal 1. místo v kategorii 5 Big Fish (5 největších ryb) s finanční odměnou 20 000 euro.

Právě z důvodu těchto podezření bylo vyplácení výher v této konkrétní kategorii pozastaveno až do momentu prošetření daných podezření. Do kauzy se zapojil sám majitel TV Fishing and Hunting a hlavní organizátor závodu IBCC Radu Mora. Fotografie budou zkoumat odborníci.

Počkejme si tedy na výsledek šetření. V případě prokázání viny budou mít členové tohoto týmu co dělat s obviněním z podvodu v hodnotě 20 000 euro. Týrání zvířat (poškozování ryb) je taky na pováženou a o mezinárodní ostudě už není třeba ani hovořit. Nezapomínejme ale, že stále platí presumpce neviny!

Co myslíte? Jde o totožné ryby?

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

Nové články v rubrice

Kapraři zuří: Ochrana velkých kaprů na Pálavě nebude? Tisíce podpisů nemají žádnou váhu!

admin | přečteno: 3292x | 25.01.2021 | 2 komentáře

Skupina moravských kaprařů v loňském roce ohlásila to, že bude organizovat …

Šílenci! Autem chtěli přejet zamrzlou přehradu! Probořili se do vody

admin | přečteno: 581x | 25.01.2021 | Žádné komentáře

Slovensko „se baví“ nezodpovědným chováním mladíka, který svým vozidlem vjel …

VIDEO: Obrovský okoun versus malá štika! Zaútočí pruhovaný predátor na budoucí „královnu“?

admin | přečteno: 1391x | 22.01.2021 | Žádné komentáře

Okouni patří k velmi oblíbeným rybím druhům, na které má spadeno …

Komentáře

  • PS je možné že tyhle ryby byly chyceny 2 x po sobě ??? nebylo by to nic divnýho … ale co dělali rozhodčí když stejný ryby měli jinou váhu ?

    • Kapr přes noc může ztratit v saku i čtvrt kila. Na závodech je nejlepší ryby vážit okamžitě po ulovení pokud je ryba nafutrovaná krmením. Na některých závodech se třeba přes noc neváží, aby se i rozhodčí vyspali atd…

  • Stratit může ale na fotkách má o cca 3kg vic to se mě nezdá

  • Zdravím všechny přátele Petrova cechu. Něco podobného se stalo -abych nelhal-už si to přesně nepamatuji jestli to bylo 2017 nebo 2018 na jednom soukromém rybníku na Hané. Tam nebylo na výhru 20 000 Euro ale jen 30 000 kč. Také krásná sumička za věnování se svému koníčku. Během závodu se také dařilo jednomu týmu-až neuvěřitelně-pro ně na neznámé vodě. To se nezdálo soupeřům-jeden z nich odhalil SUPER METODU!!!!! Každý člen týmů lovil na 1 prut. JENŽE!!!!! Dva týmy sedící vedle sebe pocházely z jednoho města. Když někdo měl záběr-vyměnil si s vybraným RYBÁŘEM prut a ten vylovil rybu-byla mu zapsána do karty. Tohle počínání bylo zaznamenáno na kameru-oba týmy byly vyloučeny se závodů bez náhrady-to je jediné správné řešení. Přece jde o pobavení,sotěžení-a ne o to vyhrát za každou cenu. S pozdravem Bobika

  • Oprava- soutěžení .

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.