DomůNovinkyMinisterstvo vnitra: Rybáři nemůžou jezdit mimo okresy automaticky, ale jen v nezbytných...

Ministerstvo vnitra: Rybáři nemůžou jezdit mimo okresy automaticky, ale jen v nezbytných případech

- Reklama -

AKTUALIZUJEME: Na webu, který spravuje Ministerstvo vnitra, došlo k aktualizaci krizových opatření, která se týkají výkonu rybářského práva v nouzovém stavu. Z nich zmizela podmínka rybaření v katastru obce, ve kterých má rybář bydliště. Ale bacha! To neznamená, že rybáři mohou jezdit na ryby, jak se jim zachce. Výjimka se týká jen nezbytných cest. Informaci potvrdilo magazínu InRybar.cz Ministerstvo vnitra České republiky. 

„Výkon rybaření může představovat výjimku v rámci nezbytných cest za účelem zajištění péče o zvířata. Lze tedy cestovat i mimo okres, ovšem nikoli automaticky vždy, když si chci zarybařit, ale když je takové rybaření nezbytné (např. k regulaci zvěře, k výlovu apod.),“ řekl magazínu InRybar.cz Adam Rözler z Ministerstva vnitra.

 

ČRS k aktuální situaci

Ministerstvo zemědělství a Ministerstvo vnitra vyjmulo ze svého stanoviska ohledně pravidel výkonu rybářského práva v kontextu současných opatření větu „lov ryb na udici povolen pouze v rámci území obce, ve které má rybář bydliště“.

Zaujalo nás: Nadupaný vlasec na kapry pro daleké nahazování! 1000 metrů za 299 korun

Řada rybářů si tento krok mohla vyložit tak, že lov ryb udicí není omezen na území obce bydliště.

V současné době čekáme na explicitní výklad příslušných orgánů statní správy, zda pro lov ryb udicí platí výjimka z omezení pohybu osob, stejně, jako je tomu v případě výjimky ze zákazu nočního vycházení (umožnění lovu ryb po celou povolenou denní dobu lovu).

Se všemi ministerstvy intenzivně komunikujeme a o stanovisku budeme neprodleně informovat; do té doby prosím vnímejte zákaz lovu ryb mimo území obce bydliště za stále platný.

 

Středočeský územní svaz smazal zprávu 

Jelikož se na základě uveřejnění naší zprávy ohledně změny ve stanovisku Ministerstva vnitra týkající se výkonu rybářského práva, kde byla odebrána podmínka lovu v místě bydliště, strhla „mela“ a vnesla mezi rybáře řadu nejasností (např. když zmizí tato podmínka, zda to znamená, že mohu chytat mimo katastr obce), a nikdo zatím nemá relevantní odpověď, jsme naši zprávu smazali a žádáme vás, abyste ji dále nešířili a zatím se jí neřídili. Může být všechno jinak. Ponechte zatím pruty v klidu a prosíme, vyčkejte.

 

Na webu covid.gov.cz se aktuálně píše:

Výkon rybářského práva představuje výjimku z opatření, které přijala vláda České republiky, a je tedy povolen. Rybáři mohou lovit po celou povolenou denní dobu lovu.

Rybaření je vyňato i ze zákazu nočního volného pohybu osob, výkon rybářského práva je tedy možný i v době mezi 21:00 a 4:59.

Zároveň není omezen výkon funkce rybářské stráže. Povoleny jsou i činnosti v rybářském revíru, které nelze odložit (např. zarybňování).

Zaujalo nás: Nadupaný vlasec na kapry pro daleké nahazování! 1000 metrů za 299 korun

Při provádění výlovů rybníků v zastavěném území obce nemusí osoby provádějící výlov používat v rybníku ochranných prostředků dýchacích cest, jsou však povinny udržovat minimální rozestupy.

Redakce InRybar.cz 

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz 

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -