DomůNovinkyMinisterstvo zemědělství žádá rybáře: Provádějte lov pouze na území bydliště!

Ministerstvo zemědělství žádá rybáře: Provádějte lov pouze na území bydliště!

- Reklama -

AKTUALIZOVÁNO (2. března 2021, 15:10): Situace ohledně koronavirové pandemie není na území České republiky nijak příznivá. Proto vláda vydala další krizová opatření, která se snaží zabránit šíření nákazy. Český rybářský svaz na nová opatření pohotově reagoval a zatím rybářům doporučuje rybařit v katastru obcí, ve kterých mají bydliště. K apelu na dodržování krizových opatření se přidalo i ministerstvo zemědělství. To rybáře žádá, aby svou činnost omezili na to nejnutnější.  

Aktuální vyjádření Ministerstva vnitra České republiky! Na webu Českého rybářského svazu se píše: 

Vážení rybáři,

dovolujeme si Vás upozornit na informaci Ministerstva vnitra, které má gesční odpovědnost za kontrolu dodržování mimořádných opatření, uvedené na portálu covid.gov.cz.

Dle tohoto vyjádření je lov ryb na udici povolen pouze v rámci území obce, ve které má rybář bydliště; zároveň je ale rybaření vyňato ze zákazu nočního volného pohybu osob, výkon rybářského práva je tedy možný i v době mezi 21:00 a 4:59 (denní doba lovu je v březnu 5:00 – 22:00).

NEPŘEHLÉDNĚTE: Nadupané kaprové navijáky na SHIMANO za super nízké ceny!

Výkon funkce rybářské stráže není omezen. Povoleny jsou i činnosti v rybářském revíru, které nelze odložit (např. zarybňování). V případě jakýchkoliv změn Vás budeme ihned informovat! Prosíme Vás o důsledné dodržování všech platných vládních opatření.

 

Na webu Ministerstva zemědělství České republiky se píše: 

Vydávat stanoviska k usnesení vlády v souvislosti se šířením onemocnění Covid-19 je oprávněno výhradně Ministerstvo zdravotnictví, případně místně příslušná hygienická stanice.

S ohledem na Usnesení vlády České republiky č. 216 ze dne 26. února 2021 sděluje Ministerstvo zemědělství:

Apelujeme na osoby, které provozují individuální lov v rámci výkonu práva myslivosti, práva rybářství a rybníkářství, aby jej v současnosti prováděly pouze na území, kde mají trvalý pobyt nebo bydliště a dodržely tak usnesení vlády ze dne 26. února 2021.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Vlasec na kapry od anglické firmy FOX! 1000 metrů stojí 260 korun

Všechny rybáře a myslivce žádáme, aby raději v následujících týdnech svou činnost omezili pouze na to nejnutnější.

 

Dodržujte prosím platná nařízení i u vody!

Rybáři by si měli uvědomit, že i při výkonu rybářského práva je nutné maximálně důsledně dodržovat platná hygienická opatření. Na břehu u vody se neshlukujte do skupin! Vládní opatření mimo jiné nařizuje: Pobývat na veřejně přístupných místech nejvýše v počtu 2 osob a zachovávat při kontaktu s ostatními osobami odstup nejméně 2 metry!

Zdroj: Ministerstvo zemědělství České republiky

Redakce InRybar.cz 

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz 

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Žhavé akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Žhavé akční nabídky

Nejnovější techniky

9 KOMENTÁŘE

 1. Hlavně, už nech to někdo kompetentní zjistí přesně, nech lidí vědí co a jak a ne žádné žádáme a doporučujeme. To co doporučují a žádají nikoho nezajímá. Buď mužem vykonávát rybářské právo mimo okres, nebo ne. Jednoduché, jen to třeba zjistit.

   • Tak kres taky přežiju, kdyby to u nás rozmzne aspoň, pořád tady všude led zatím, takže můžu jedině na řeku a ta už je mimo okres, bohužel.

 2. Jak říkate okres bych dodržel ale v katastru obce zadnej revir nemam takže jsem v háji opravdu super koupim si povolenku a nakonec zjistim že nemohu ani nikam na ryby 🤣🤦‍♂️😡

 3. Mám bydliště jinde než mám povolenku. Podle vlády neumím opustit okres tak že si měsíc nezarybarim. Doufám že nás je takových mnoho tak doufám že nám vláda vrátí alikvotní část ceny povolenky a všech ostatních nákladů. Nevím koho bych u vody mohl nakazit. Bohouš

 4. Stejně tak jako podnikatelé dostávají prostředky za omezení z důvodu covidu i my máme nárok na slevu z povolenek,které stojí již nehorázné peníze a díky omezení pohybu mezi okresy ČR nelze vykonávat od 1.3.2021 rybářské právo mimo bydliště,tudíž skoro nikde.Doufám,že tak rozhodnete a podniknete patřičné kroky.Děkuji za všechny rybáře.Míla s pozdravem.

 5. Dobry den, kde se nechá žádat o konpenzace?Popřípadě komu napsat že to je nesmysl?(nědo může a někdo ne?)V okrese nemůžu na ryby?Jen v obci já tu možnost nemám!!!A stráž si honí ego a vyhrožuje odebráním povolenky?To už je dost srandovní!!! Fanda

 6. Doufám, že i myslivci budou dodržovat nařízení a proto můžou chodit střílet prasata (a těch je) jen v místě bydliště,
  třeba pražáci v Praze a brňáci v Brně atd.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -