DomůNovinkyMladá vegetariánka: Kapři se zavrtávají do bahna a ukládají k zimním u spánku!...

Mladá vegetariánka: Kapři se zavrtávají do bahna a ukládají k zimním u spánku! Nejezte je na Vánoce!

- Reklama -

Hodně diskutované video vegetariánky, která se zamýšlí nad osudem vánočních kaprů, momentálně koluje po sociálních sítích. Cílem videa slečny je, aby lidem sdělila, že není v pořádku zabíjet a pojídat vánoční kapry. Proto se rozhodla natočit video, ve kterém diváky seznámí se zajímavými informacemi. Například s tím, že kapři se zavrtávají do bahna a ukládají se k zimnímu spánku…

„Výlovy se provádějí už dva měsíce před Vánocemi. Zrovna v době, kdy by se kapři za normálních okolností zavrtali do bahna a uložili k zimnímu spánku. Takhle se ti kapři, kteří přežijí výlov, musí mačkat v betonových nádržích a nedostávají krmivo. Takže kapři jsou ty dva měsíce o hladu. Prý kvůli lepší chuti jejich masa,“ informuje vegetariánka ve videu, která ještě dodává: „O tom, že jsou ryby citlivé a inteligentní bytosti, svědčí mnohé poznatky moderní vědy. My se ale k nim chováme stejně jako před 100 lety.“

VIDEO: Kapři se zavrtávají do bahna a ukládají se k zimnímu spánku, říká vegetariánka

Vánoce bez násilí je osvětová kampaň, jejímž cílem je připomenout veřejnosti pravou podstatu Vánoc, kterou je především pohoda, láska, klid a mír. To je ovšem v přímém rozporu s tím, co každoročně vídáme v ulicích českých měst. Pouliční masakrování kaprů, živých a cítících tvorů, nazýváme tradicí. Pokud je týrání a zabíjení zvířat považováno za tradici, je na čase zamyslet se nad tím, jestli takové tradice patří do 21. století.

 

Experimenty ukazují: Rybí cítí bolest!

Rybí bolestí se zabýval i internetový pořad Zvědátoři, který věnoval jeden díl právě této problematice. Moderátoři se například bavili o jedné studii, která prokázala to, že ryby reagovaly na místa, která jim způsobovala bolest. Navíc! Z výzkumu vyplývalo například i to, že ryby si „ošetřovaly“ ta místa, kde jim byla bolest způsobena…

VIDEO: Studie ukázala, že ryby cítí bolest! Mrkněte na zajímavé video

Samozřejmě v minulosti jsme se rybí bolestí zabývali i my – redakce InRybar.cz. Vědeckým pracovník Jakub Žák v minulosti sepsal článek o rybí bolesti. A tam byly závěry opačné. Jakub Žák tehdy uvedl celou řadu příkladů, které měly opačné výsledky.

ČTĚTE TAKÉ: Cítí ryby bolest? Tady je několik experimentů, které odpovídají na tuto otázku!

V minulosti se Jakub Žák zabýval i tím, jak vlastně rybáři „připravují“ vánoční kapry, a v tomto textu vyvracel hned několik argumentů, které předkládají právě vegetariáni nebo ochránci zvířat. „Prvním velice důležitým faktorem je to, že kapři jsou studenokrevní živočichové, kterým se s klesající teplotou vody snižují i požadavky na prostředí. Požadavky kapra na prostředí jsou v období vánočního prodeje skutečně minimální, protože ve studené vodě má snížený metabolismus,“ napsal tehdy Jakub Žák.

ČTĚTE TAKÉ: Trpí vánoční kapři? Zjistěte zajímavé informace o vánočních rybách 

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

25 KOMENTÁŘE

 1. No tvl.Co to je za pi….! Salát to nebolí když ho uřízneme v zemí, co obilí co ho vymlátí kombajn a zrno rozemelou ve mlýně. Člověk je všežravec a ne kráva. Plus kapr neni medvěd ani jina ryba.

 2. Zelenina je přece taky živý organismus. To tu frndu nenapadne, kolik už zavraždila mrkví, salátů a brokolic?Možná by se měla léčit.

  • Že ze sebe dela hlupáka ví jen několik zasvěcených, ale její henerace si ani nedá snahu ty lži ověřovat :-/

 3. Slečna si plete revoluci s menstruací 🙄.
  Chápu ji ale aď nám ještě poradí co námořním rybolovem 😧.
  PŘEJU VŠEM RYBÁŘŮM HEZKÉ SVÁTKY (bez kosti v krku) .

  • Slečna spíš bude mít místo mozku hov-o. Měla by přestat tolik hulit, to škodí taky, Už se jí z toho protáčej oči. A co letité tradice? Slečna si může dát ošatku šnitlíku a my si dáme kapra .

 4. Holka ty máš dost.Víš co je to potravní řetězec.Tyhle ryby jsou urćeny na Vánoční stůl a z peněz z prodeje se hradí potřebná údržba vodních toků.Rybám spíš ubližuje ta vaše chemie co se používá na polích,antikoncepce kterou beztak používáš a různé chemičky co jim něco uteče viz BEČVA.Seš prostě fenečka.

 5. No nevím kdo je větší trubka. Jestli ona nebo ti co jí to hned nadávají jen proto že má jiný názor. Takhle ji dáváte akorát za pravdu, neb nebýt to pravda nerozhodní vás to že někdo někde si na vánoce nedá kapra. Ať si ji co chce.

  • Správně, blíží se nová doba. Ještě, že se slečna nezabývá složením bahna a vodou která do rybníků přitéká… Nejsem vegan ale kapra si nedám. Vadí mi, že naše rybníky jsou spíš skládka komunálního odpadu a vody jsou plné fekálií, léků a jiných chemikálií. Nechci brát nikomu zábavu ale tohle je drancování. Poslouchejte děti! To oni Vám jednou ukážou cestu a to co po nás zůstane, v tom oni budou žít. Až se jednou ukáže opravdu pravda o stavu našich vod. Bude nutné změnit i staleté zvyky a tradice… Jinak dobrou chuť, krásné Vánoce a Petrův zdar všem:)

 6. Chtěl bych tu brokolici uklidnit, můj vánoční kapr je uloven v říjnu, byl plně nažraný až z něho šel šrot ven. Hlady jsem ho netrápil šel hned na mražák. Usmrtil jsem ho podle návodu. Tak ať všem chutná.

 7. Ano, kapr je inteligentní zvíře, ale to samé se nedá říct o téhle krá.. Ať si někdy pustí lov sleďů a bude od ní klid. Krásné prožití vánočních svátků… Přejí kapři 😀😂🤣

 8. No slečna sice nezná chování kaprů v zimním období, ale komentáře některých inteligentů ukazují na to, že pánové jsou ještě blbější než ona. Rozhodně když už ty ryby máme sežrat, měli by chom to uďelat tak aby před smrtí netrpěly a to se v současné době určiťe neděje.

 9. Slečna asi sama ví, že mluví bludy, ale nese to peníze. Každé kliknutí na video znamená malé cinknutí $ do její kapsy. O nic jiného nejde. Když tyto názory nesdílíte nemusíte ji nechávat na vás vydělávat.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -