Domů Novinky Mrtví sumci nebo kapři! Na oblíbeném svazovém revíru uhynulo velké množství ryb!...

Mrtví sumci nebo kapři! Na oblíbeném svazovém revíru uhynulo velké množství ryb! Co se stalo?

- Reklama -

Letošní září je pro rybáře opravdu hodně nelehké. Po ekologické katastrofě na Bečvě, kde uhynulo více jak 20 tun ryb, opět hromadně hynuly ryby. Tentokrát na severu Čech! Ryby uhynuly na nádrži Farského, která je podrevírem Bíliny 6. Zatím se přesně neví, co ryby zabilo. Ovšem rybáři se domnívají, že došlo k propadu dna do bývalé podzemní šachty. Vlivem toho se výrazně zhoršila kvalita vody, což zabilo několik krásných sumců, kaprů nebo candátů. Na revíru s okamžitou platností platí zákaz rybolovu do odvolání…

„S okamžitou platností oznamujeme dočasný zákaz rybolovu na mimopstruhovém rybářském revíru 441 005 – Bílina 6, podrevír č. 9 II, nádrž Farského z důvodu havarijní kvality vody způsobující hromadný úhyn ryb,“ objevilo se na webu Severočeského územního svazu. Nádrž Farského má rozlohu 9,2 hektarů a jedná se o oblíbenou svazovou vodu u Dolního Jiřetína.   

TOTÁLNÍ VÝPRODEJ: Obrovská sleva na luxusní bivak! Ušetřete tisíce korun! Poslední kusy

Rybáři zatím s přesností nejsou schopni říci, co ryby hromadně zabilo. Ovšem v nádrži se výrazně zhoršila kvalita vody. Navíc, voda jde cítit po síře. Severočeští rybáři se domnívají, že se propadlo dno. „Došlo pravděpodobně k propadu dna do bývalé podzemní šachty po těžbě uhlí. Hladina je pokleslá o několik centimetrů, voda je zakalená do šedé až bílé barvy a je silně cítit po spáleném uhlí a síře. Byl proveden odběr vzorků,“ uvedli severočeští rybáři.

Bohužel, zhoršená kvalita vody zabila nemálo ryb v tomto svazovém revíru. Z fotografií je patrné, že mezi uhynulými rybami byli krásní sumci, candáti, ale i kapři. Naštěstí ne všechny ryby v nádrži uhynuly. Rybáři z Mostu jsou aktuálně na místě a snaží se živé ryby co nejrychleji převézt jinam. „MO Most aktuálně usilovně pracuje na záchraně části ryb a likvidaci padlých kusů,“ sdělil Severočeský územní svaz.

TOTÁLNÍ VÝPRODEJ: Obrovská sleva na luxusní bivak! Ušetřete tisíce korun! Poslední kusy

Vážná situace, která ochromila celý revír, je pochopitelně velmi kritická. Voda v revíru opravdu není kvalitní. Proto se Severočeský územní svaz rozhodl, že na této vodě zavede dočasný zákaz lovu ryb. Ten bude trvat do odvolání. „Dočasný zákaz lovu ryb platí do odvolání. Na místě označeno cedulemi,“ ukončil Severočeský územní svaz.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: Severočeský ÚS

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -