skingbranding-banner

Na Labi řádí pytláci! Porybní našli jejich sítě, ve kterých byly zachycené ryby


Člověk by si už pomyslel, že v roce 2020 nebudou na svazových revírech k vidění pytlácké praktiky, které zahrnují nejrůznější druhy sítí a „pastí“. Jenže! Pak se mělnická rybářská stráž vydá na kontrolu Labe a najde neuvěřitelnou spoušť! Co porybní vlastně našli? Do řeky Labe někdo nastražil tenatovou síť a vrš. Bohužel, v síti i vrši byly ulovené ryby, které ale porybní naštěstí dokázali osvobodit a pustit. Až na jednoho trofejního lína, který uhynul. Rybářská stráž ujišťuje rybářskou veřejnost, že na Labi nikdo pytlačit nebude, a že podobné „psí kusy“ bude řešit…

O tomto „díle“ pytláků informovala mělnická organizace. Ta uvedla, že porybní se vydali na obchůzku na řeku Labe. „Rybářská stráž objevila na Labi tenatovou síť a vrš. Strážníci ryby z vrše pustili a z tenatové sítě je vystříhali. Bohužel, asi 45 centimetrovému línovi již nebylo pomoci,“ popisuje mělnická organizace nález rybářské stráže.

Je neuvěřitelné, že i v dnešní době někdo na Labi „loví“ takovýmto způsobem. Přece jen, člověk by si už mohl pomyslet, že tohle je už dávnou minulostí. Ale jak se zdá, není tomu tak, protože toto není letošní jediný případ, který se na území Česka odehrál. Porybní na Labi jsou proto v pozoru. „Tyto maximálně zavrženíhodné metody budou při odhalení okamžitě hlášeny policii. Na mělnických vodách to nezkoušejte – rybářská stráž je u vody stále!“ vzkazují mělničtí rybáři pytlákům.

Případ s nataženou sítí se letos stal například i na Lipně. Na tomhle populárním jihočeském revíru dvojice pytláků natáhla 70 metrů dlouhou síť. Kromě velikosti sítě pytláci ještě „zaujali“ tím, že ji bez nejmenšího ostychu natahovali pěkně za bílého dne. Naštěstí byli poblíž porybní, kteří síť z vody vytáhli ven a zachycené ryby pustili zpátky do Lipna.

 

Co dělat u vody, když vidím porušování pravidel? 

„Pokud je rybář svědkem porušení rybářského řádu, je jednoznačně nejlepší variantou kontaktovat přímo člena rybářské stráže, pokud je u revíru uveden, hospodáře daného revíru, nebo Policii ČR. Pořízení videozáznamu (třeba na mobil) má význam vždy. Samozřejmě je ideální, pokud dokumentaci pořídí na místě přímo RS. Dokumentace pořízená jiným rybářem, zaslaná hospodáři revíru nebo členovi RS ale má opodstatnění také a je možné ji využít jako podklad například  v rámci vnitrosvazových kárných řízení. Určitě nedoporučujeme “brát zákon do vlastních rukou”, vždy je nutné porušení řešit ve spolupráci s úředními orgány, tedy RS nebo Policií ČR,“ říká mluvčí Českého rybářského svazu Tomáš Kočica.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: MO Mělník

Nové články v rubrice

Rybáři poslali už přes 20 000 korun! Odstartovala sbírka na „plovoucí vozíček“ pro rybáře

admin | přečteno: 851x | 21.01.2021 | 1 komentář

Rybář Julius Nass, který spustil projekt přestavby klasického belly boatu …

VIDEO: Kapři a amuři „vyplivují“ háčky! Takhle to vypadá, když ryby poznají montáž!

admin | přečteno: 9234x | 21.01.2021 | Žádné komentáře

Tohle je věčné téma v rybářských kruzích! V momentě, kdy rybář nepromění …

Česko jako kaprařská velmoc? Nedaleko Pardubic vzniká gigantická linka na rybářské nástrahy

admin | přečteno: 7885x | 20.01.2021 | 7 komentářů

Zase se potvrzuje, že rčení o zlatých českých ručičkách má …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.