Domů Akční nabídka Chytání kaprů na krmítko v létě: TOP nástrahy do teplé vody, které nestojí...

Chytání kaprů na krmítko v létě: TOP nástrahy do teplé vody, které nestojí ani 50 korun!

- Reklama -

Lov kaprů v létě můžou kolikrát komplikovat hodně vysoké teploty. Právě ostré sluneční paprsky kolikrát lákají ryby k hladině, takže jsou úplně mimo dosah našich nástrah na dně. A ještě něco! Když je opravdu velké horko, tak kapři nemají takovou chuť k jídlu. Ovšem to neznamená, že nemáme vůbec chodit na ryby. To ani náhodou! Jen je důležité zvolit zajímavou nástrahu s krmením, které kapry zaujme, a ze kterého se tak rychle nenasytí…

Jen si to představte: Stojíte na břehu oblíbeného revíru a koukáte na rozzářenou hladinu, o kterou se odráží ostré sluneční paprsky. Voda je teplá jako kafe, takže u hladiny jdou vidět obrysy kaprů, jak se pohodlně vyhřívají. Co v takových chvílích dělat? Má vůbec cenu se o něco snažit? Jistěže! V takovém případě je velmi chytré používat jemné krmné směsi, které se začnou rozpouštět ihned po dopadu krmítka na vodní hladinu.

K čemu je to dobré? Jemná krmná směs na krmítku při pádu od hladiny na dno vytvoří nádherně koncentrovaný mrak z drobných částic. Takže pokud zrovna nefouká vítr, ale je klidná hladina (v létě hodně často), tak takový krmný sloupec vydrží docela dlouhou dobu. A právě tento krmný sloupec je schopný stáhnout kapry z hladiny směrem ke dnu. Samozřejmě, tato taktika je vhodná především na mělčinách – na 5 metrové hloubce tohle moc fungovat nebude.

Při takovém rybaření je vhodné používat měkké nástrahy, které jsou plovoucí. Zase příklad z praxe: V létě jsou terény na našich revírech dost často pokryté vodními rostlinami, ve kterých se naše nástrahy mohou snadno ztratit. Proto je dobré používat něco plovoucího, aby se nástraha nad tuto vegetaci nadzvedla. Silná esence je pak důležitá proto, aby zlákala kapra k záběru, i když nemá přílišný hlad. Pojďme se na levné nástrahy na krmítko do teplé vody nyní podívat…

 

MIKBAITS Extrudy

Výrobek je dostupný na e-shopu Chyť a pusť za nejnižší cenu na trhu!

Luxusní nástraha na kapry do teplé, letní vody za pár korun! Obrovskou výhodou těchto měkkých extrud na kapry je to, že jsou nádherně plovoucí. Takže při rybaření s touto nástrahou je nejlepší zvolit dlouhý návazec s přiměřeně velkým háčkem. K čemu je to dobré? Extrudy se dokážou nádherně dostat nad dno, a to i hodně vysoko. Takže díky této taktice jdou extrudy krásně vidět i z velké vzdálenosti. Tohle je fakt luxusní věc pro letní chytání kaprů!

Na extrudách je perfektní taky to, že jsou silně nadipované, takže ve vodním prostředí vytváří silnou pachovou stopu. Do letní, teplé vody nejvíce doporučujeme sladké příchutě, které perfektně fungují. Skvělé jsou zejména med nebo vanilka. A to i proto, že tyto extrudy mají výrazně žluté zbarvení, které jde skvěle vidět i na silně zarostlém terénu, anebo v zakalené nebo zařasené vodě. Na léto ideální!

 

MIKBAITS Rohlíkové boilies

Výrobek je dostupný na e-shopu Chyť a pusť za nejnižší cenu na trhu!

Pečivo je obrovskou klasikou při letním chytání kaprů, a to zejména proto, že se skvěle chová ve vodním prostředí. Kromě toho, že se nástrahy z pečiva nádherně vznáší, což je pro kapry velmi atraktivní, tak po vhození do vody také začnou pomalu nabývat na objemu. Takže po chvíli na háčku nebo pod háčkem vznikne neuvěřitelně lákavé sousto, které každého kapra zaujme.

Rohlíkové boilies se vyrábí v neuvěřitelně široké škále příchutí a barev. Ovšem do letní vody považujeme za největší klasiku ovocné nebo sladké příchutě. V létě kapři skvěle berou například na jahodu, která kromě krásné vůně nabízí i kontrastní zbarvení, díky kterému jde nástraha vidět i na hodně těžkém terénu. Zajímavou příchutí je i sladká kukuřice, která kromě kaprů chutná i amurům. Vyzkoušejte!

Ilustrační foto: Chyť a pusť a MIKBAITS

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -