DomůOstatníRybářská publicistikaČeský rybář ulovil dva gigantické kapry přes 45 kilo váhy ve dvou...

Český rybář ulovil dva gigantické kapry přes 45 kilo váhy ve dvou zemích! V Čechách ale sklízí závist

- Reklama -

Pokud existuje někdo, kdo dostal dar od svatého Petra, pak jedním z takových rybářů je Tomáš Krist. Právě tento rybář má na kontě nebývalý úspěch, kdy dokázal ulovit kapry o váze přes 45 kilo ve dvou různých zemích. Navíc, Tomáš Krist mimoto chytil desítky kaprů, kteří přesáhli váhovou hranici 30 kilogramů. Jeho vášeň a „závislost“ na velkých rybách je fascinující a je neuvěřitelné, že jich dokázal tolik ulovit. Bohužel, Tomáš Krist se v našich končinách namísto uznání setkává i s pořádnou vlnou kritiky a závisti. Ta se s ním táhne už dlouhá léta…

To, co se minulý týden povedlo českému rybářovi Tomášovi Kristovi je prostě světovým unikátem! Český rybář si v Chorvatsku „sáhl“ na kapra, který vážil přes 45 kilo živé váhy. O rybě se začalo okamžitě referovat po celé Evropě, a to i v takových kaprařských baštách jakými jsou Anglie nebo Německo. Co ale možná trochu zapadlo, bylo to, že právě tento český „kaprobijec“ je specialistou na obrovské kapry. Tohle totiž byla jeho 45. ryba o váze přes 30 kilo. A druhý kapr v druhé zemi o váze přes 45 kilo. Neskutečný výkon světových rozměrů!

Zpráva o gigantickém „Chorvatovi“ se začala šířit na konci minulého týdne. A ihned na každého zapůsobila, protože zněla: „Chorvatsko má nový rekord kapra o váze přes 45 kilo!“ Česko-slovenští rybáři při prvním pohledu na fotografie ihned poznali česko-slovenskou dvojici – Tomáše Krista a Petera Petroviče. Je to možné? Opravdu mají na „svědomí“ chorvatský rekord naši krajané?

Tahle fotka obletěla kaprařský svět! A není divu! Je na ní chorvatský rekord kapra o váze 45,5 kilogramů. Neskutečný šupináč! 

Nakonec se ukázalo, že tomu tak skutečně bylo! Famózního šupináče tahle dvojice dostala na váze 45,5 kilogramů, který byl dle místních rybářů těsně před třením. A každého milovníka kaprů jistojistě zaujalo i to, že se nejednalo o lysce, kteří takových monstrózních kilogramů dorůstají. Ne! Tohle byl naprosto neuvěřitelný šupináč, ze kterého padla brada až na zem. Neuvěřitelně nádherný kapr! Neskutečné tělo! Dechberoucí váha!

Lokalita, kde tohoto monstrózního „Chorvata“ Tomáš Krist a Peter Petrovič dostali, se jmenuje Zajarki. Jedná se o legendární chorvatskou lokalitu, o které se moc dobře ví, že je domovem gigantických kaprů. Věděl to i Tomáš Krist, který zde jezdil několik sezón s cílem ulovit ty největší jedince. Ano, během několika let se v podběráku Tomáše Krista ocitla valná většina gigantů přes 30 kilo, vlastně dokonce i přes 35 kilogramů. Jenže! Onen gigantický šupináč přes 40 kilo váhy, o kterém slyšel tolik nejrůznějších legend, se mu vyhýbal. Několik pokusů přišlo vniveč, ale teď se to konečně povedlo.

Gigantický kapr v náruči Tomáše Krista. Kapr zabral na boilies Nutric Acid

Jak vlastně tohohle obrovského kapra dostali? Kdo zná, anebo alespoň slyšel, jak se kapři na „Zajarkách“ loví, tak musí vědět, jaká je to dřina. Žádné čluny! Žádné vyvážení! Žádné zakrmovací lodičky! To prostě neexistuje! Vše se musí dělat pěkně ze břehu – jak krmení, tak nahazování. Celá tahle úmorná dřina je náročná takovým způsobem, že tahle rybařina prostě není pro každého.

Tomáš Krist s Petrem Petrovičem se nechali slyšet, že strategii měli od začátku jasně zvolenou. Díky perfektní znalosti jezera Zajarki našli zajímavé místo, které ale bylo nutné co nejatraktivněji rozkrmit. Proto použili novinku NUTRIGO s tekutou náplní, aby do vody vnesli co nejvíce potravního signálu. Tahle dvojice už mnoho let používá nástrahy Nutric Acid a Record Corn od české firmy LK Baits, které mají na kontě celou řadu obrovských kaprů po celém světě. Jinak tomu nebylo ani teď, kdy se povedlo k záběru zlákat onoho vytouženého šupináče o rekordní váze 45,5 kg!

Číslo 45 bylo pro Tomáše symbolické i z toho pohledu, že šlo o jeho 45. rybu přes 30 kilogramů. Neuvěřitelné! Ano, Tomáš Krist miluje ty největší kapry, které nahání po celé Evropě. V jeho podání je to obrovská dřina, která si vyžaduje spoustu času a energie. Ovšem stojí to za to! Takovým „skóre“ se nemůže jen tak ledajaký rybář pochlubit. Přesto se na česko-slovenském internetu zase vyrojily kritiky a hejty, které výkon Tomáše Krista shazují. Tohle je bohužel k vidění u jeho úlovků ale už po několikáté…

 

Český gigant, který vzbudil nenávist…

Tomáše Krista přivedl k rybařině jeho otec. A okamžitě se z toho stala láska na celý život. Tomáš si oblíbil kaprařinu, s pomocí které se snažil přelstít ty největší ryby. Jinak to stejně ani nešlo, protože jeho kořeny jsou zapuštěné v oblasti Pálavy, která patří k TOP rybářským lokalitám v Česku, a která snese „celoevropská měřítka“. Tolik velkých ryb na našem území jen tak někde nenajdete!

Málokdo ví, že Tomáš Krist je zkušeným rybářem, který má bohaté zkušenosti například z Nových Mlýnů. Na těchto obrovských jezerech, která jsou nevyzpytatelná svým chováním, nasbíral celou řadu zkušenostní, které pak mohl uplatnit i na jiných vodách po celé Evropě. Ale vlastně i v Česku…

Jeden z pálavských gigantů v náručí Tomáše Krista…

Jeho „dar od svatého Petra“ se projevil už před mnoha lety, kdy jako první prolomil magickou hranici 30 kilogramů. A to hned třikrát! Možná si to pamatujete: Tehdy onen 30 kilogramový úlovek obrovského kapra z pískovny Mistřín vzbudil neuvěřitelně negativní reakci – ta vlna byla fakt obrovská! Tehdy Tomáš Krist kapra chytil na boilies Spice Shrimp, který měl nadipovaný v dipu Black Protein – nástraha ležela na místě 30 hodin a až po této době přišel tento famózní kapr. Namísto toho, aby česko-slovenská veřejnost slavila, že konečně má lokalitu s takovým kaprem na vlastním území, strhla se neuvěřitelná mela. Proč?

Tomáš Krist totiž zveřejnil fotografii kapra, na které podle některých rybářů úlovek na váhu přes 30 kilo nevypadal. A spustila se nebývalá vlna kritiky, která by zacloumala s ledakým (později se ta samá ryba ulovila znovu na váze přes 30 kilo, čímž kritika utichla). Jenže co to bylo Tomášovi platné, když si musel toho tolik vyslechnout?

Tenhle 30 kilogramový kapr z české vody ulovený na Spice Shrimp vzbudil neuvěřitelně negativní vášně… 

Ovšem mnozí z kritiků si třeba neuvědomili to, že Tomáš Krist je „chlap jako hora“, kdy měří okolo dvou metrů. Takže i jeho pozdější TOP úlovek z Maďarska nevypadal tak, jako by vypadal v náručí 170 centimetrového chlapíka. Navíc, fotografie častokrát nebyly foceny tou nejlepší technikou a pod tím „nejsprávnějším“ úhlem, což rybě taky nepřidalo. Ale je to důvodem k takovým útokům? Na česko-slovenské rybářské scéně je to bohužel běžné…

Ta vlna nenávisti musela být k zalknutí, ovšem Tomáš Krist několikrát jasně uvedl, že si tuhle kritiku k tělu nepřipouští. A to zejména proto, že nepotřebuje nikomu nic dokazovat. Rybařinu totiž miluje a chce si užívat klid a pohodu, a plnit si sny o obrovských kaprech. Což se mu daří a to mu někteří rybáři asi nedokážou „odpustit“.

 

Rekord, který zůstane navěky

Rybář Tomáš Krist se do povědomí česko-slovenské, ale i zahraniční, kaprařské veřejnosti zapsal především tím, že držel světový rekord v kaprovi. V květnu roku 2015 se vydal na světově známé jezero Euro-Aqua, ve kterém žijí jedni z největších kaprů na světě. A právě zde chtěl Tomáš Krist ulovit jednoho z tamních velikánů. A to se mu povedlo skutečně nevídaným způsobem, protože právě pří této výpravě dokázal ulovit kapra o váze 47,8 kilogramů a délce 125 centimetrů.

Kapr Tomáše Krista, který byl v tu dobu světovým rekordem…

Hodně rybářů má zafixováno, že ulovit takového kapra na takové vodě je jednoduché. Ovšem chyba lávky! Tomáš Krist při první návštěvě této maďarské vody „shořel jako papír“. Z vody tehdy dokázal vytáhnout pouze 3 ryby, kdy ani jedna nepřesáhla 20 kilo váhy. Nejvíce ale Tomáše Krista dráždilo to, že nedaleko jeho lovného místa němečtí rybáři vytáhli rybu přes 40 kilo váhy. Nic naplat: Po pozdějším úlovku rekordního kapra česko-slovenský internet opět oblepily nenávistné komentáře o tom, že takovou rybu by chytil každý. K neuvěření…

Nikdo už neřešil, že si Tomáš Krist kvůli tomuto kaprovi nechal vyrobit speciální kukuřičné boilies, které chtěl mít podle vlastních představ. Proč? Protože právě kukuřicí se na Euro-Aqua velmi intenzivně krmí, takže kapři jsou na ni velmi dobře zvyklí. Rybář tak navštívil Lukáše Krásu, aby mu vyvinul „kukuřičné kuličky“, které mu pomohou dosáhnout jeho kýženého cíle. Lukáš Krása zapracoval všechny poznatky a požadavky do zmíněných kuliček – tak vzniklo boilies Record Corn. A právě s ním Tomáš Krist vyjel znovu na jezero Euro-Aqua. A tehdy se mu povedl onen nevídaný úspěch – SVĚTOVÝ REKORD!!!

Monstrózní úlovek z maďarského revíru Euro-Aqua, kterého Tomáš ulovil na české boilies Record Corn…

Namísto radosti ale kapr opět vzbudil něco, co nemá s příjemnými pocity nic společného. Někteří rybáři například poukazovali na to, žena Euro-Aqua se údajně může chytat jen na tamní boilies. To ale není pravda a tento světový rekord český rybář opravdu chytil na kuličky od Lukáše Krásy. Jenže proti davu chrlící zášť nemá šanci žádné vysvětlení.

 

Co bude dál?

Tomáš Krist byl držitelem světového rekordu v úlovku kapra. Povedl se mu světový unikát, kdy dokázal ulovit dvě ryby přes 45 kilo váhy ve dvou různých zemích. I na území České republiky dokázal chytit kapra přes 30 kilo váhy. Takže otázka je nasnadě: Co bude dál?

Na jaké metě 30 kilogramových kaprů se Tomáš Krist zastaví? 

Bude se Tomáš Krist zaměřovat ještě na větší ryby? Bude chtít v Euro-Aqua ulovit onoho kapra přes 50 kilo? Anebo se zaměří na dovršení 100 ulovených kaprů přes 30 kilo váhy? Možností je nespočet! Jedno je ale jisté: Tomáš Krist rozhodně nebude zpomalovat, a proto můžeme v budoucnu čekat další horkou zprávu o monstrózním kaprovi. Už teď se těším!

A doufám, že se těší i kritici, aby si mohli odplivnout nashromážděnou hořkost, kvůli které asi nemají radost ze života – tak jako Tomáš s rekordním kaprem v náruči. Kdy už konečně tihle lidé pochopí, že na rybařině je nejkrásnější to, že si na ní může každý najít to, co chce?

Autor: Viktor Krus

Foto: Tomáš Krist

Přidejte i vy své hodnocení
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

3 KOMENTÁŘE

  1. Proč se strefujete do Tomáše Krista? Je to jeho láska chytat takové krásné obrovské ryby. Není to nějaká levná záležitost – čas, krmení, doprava a štěstí. Kdyby ta ryba měla JEN 20 Kg-už je to krásná ryba. Ruku na srdce-kolik z vás takovou rybu chytil-jen kolem těch 15-20? Tady je zvyk velké ryby prodávat do soukromaku(vyslechl jsem to z krytu-ryba měla 18 kg). Proto jezdí do zahraničí. Mě se podařilo na malé řece 2x ulovit sumce-albina. Jsem rád to, že v té vodě ještě je. Má sice jen 115cm,ale ať tam vydrží co nejdéle – snad ho poslední záplavy nevzaly sebou. Ty se Tomáši drž a nic si ze závistivcu nedělej. Přeji Ti mnoho pěkných ulovku-určitě na Tebe čeká někde i ta 50-ka. Bobika

  2. Opět tvrdá reklama pro LK Baits.V pořádku Kristl chytá velké ryby , ale proč se do takových článků pořád cpou ty nesmyslné reklamy?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -