skingbranding-banner

Na Labi vzniknou nová přístaviště! První z nich by měla být otevřena už příští rok


Hned na několika místech na Labi ve Středočeském kraji vzniknou nová veřejná přístaviště. Podle serveru zdopravy.cz by nová přístaviště na Labi měla vzniknout hned na 6 místech, a některá budou otevřena už příští rok. Například Ředitelství vodních cest si od těchto nových staveb slibuje to, že lidé budou více trávit čas na palubách lodí na středním Labi a zvýší se komfort plavby na tomto úseku. Navíc, ředitelství začíná hlasitě mluvit i o přípravě výstavby lodního zdvihadla na Slapech…

Mělník, Brandýs nad Labem, Čelákovice, Nymburk, Poděbrady a Kolín. Tohle je 6 míst na středočeském Labi, kde se plánuje stavba nových přístavů. Některé z nich by měly být otevřené už příští rok. „Přístavy vytvoří bezpečné zázemí pro návštěvu okolí vodní cesty i přenocování s lodí během dovolené,“ řekl šéf Ředitelství vodních cest Lubomír Fojtů. Jedno přístaviště ve Středočeském kraji vznikne i na Vltavě – konkrétně v Davli.

Přístaviště pro turisty na lodích nabídnou například elektrické přípojky, anebo přípojky pitné vody. „Navazujeme na úspěšně vybudované přístavy a přístaviště na Baťově kanále i na Vltavě u Českých Budějovic, jejichž intenzivní využívání dokládá zájem veřejnosti o trávení volného času na palubě lodí,“ nechal se slyšet Fojtů.

A právě podobný zájem by si Ředitelství vodních cest přálo i v těchto nových lokalitách, kde vzniknou nové přístavy. Podobné „přání“ má i Středočeský kraj. „Věřím, že středočeské Labe i Vltava se stanou stejně turisticky atraktivními lokalitami, jako to vidíme na Baťově kanále nebo na jihočeské Vltavě,“ řekl za Středočeský kraj František Petrtýl.

 

Zdvihadlo na Slapech

Ředitelství vodních cest začíná už i hlasitě mluvit o výstavbě lodního zdvihadla na Slapech. Právě na této přehradě by se tak výrazně zvýšil komfort překonávání hráze pro lodě. V současnosti totiž musejí být převáženy na přívěsu za traktorem, což může některé fanoušky lodí odradit. „Věřím, že během následujících necelých dvou let se podaří dokončit projektovou dokumentaci a zahájit stavbu tak, aby byla v roce 2025 dokončena,“ řekl šéf Ředitelství vodních cest Lubomír Fojtů.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

Nové články v rubrice

Rybáři z Moravy nasypali do svazovek kapry za 18 miliónů korun! Celkově nasadili ryby za 25 miliónů

admin | přečteno: 111x | 15.01.2021 | Žádné komentáře

Územní svaz pro Severní Moravu a Slezsko zveřejnil informace o …

VIDEO: Jakub Vágner odjel do oblasti, kde malé děti mají kalašnikovy! Z extrémní výpravy se tají dech!

admin | přečteno: 894x | 14.01.2021 | Žádné komentáře

Nejznámější český rybář Jakub Vágner si hned na začátku nového …

Parta rybářů začíná stavět „plovoucí vozíček“ pro handicapovaného rybáře! Projekt startuje

admin | přečteno: 212x | 14.01.2021 | Žádné komentáře

Belly boat je plovoucí křesílko, které v posledních letech velmi rádi …

Komentáře

 • jdem to toho

  • Do čeho?

   • vybudovat nové přístaviště , začnu na jaře stavět

    • Az na to ze se připravuje v Osečku u provozu. Ty nejsi restaurace klub či cokoliv. Můžeš si max udělat vyvažistě. Bo nejsi vlastník pozemku.

     • A jak to že jsem již jedno postavil 😀 a mám na to všechny papíry ?? není třeba vlastnit pozemek . No a ted s trochou štěstí se dám do nového .A nepřipravuje se jen v Osečku , ale i v Kolína a na jaře se vedle mně bude stavět pro 7 lodí , už na to mají papíry a já chci postavit na 5-6 lodí .

    • Tak jo

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.