Domů Novinky Na Labi vzniknou nová přístaviště! První z nich by měla být otevřena už...

Na Labi vzniknou nová přístaviště! První z nich by měla být otevřena už příští rok

- Reklama -

Hned na několika místech na Labi ve Středočeském kraji vzniknou nová veřejná přístaviště. Podle serveru zdopravy.cz by nová přístaviště na Labi měla vzniknout hned na 6 místech, a některá budou otevřena už příští rok. Například Ředitelství vodních cest si od těchto nových staveb slibuje to, že lidé budou více trávit čas na palubách lodí na středním Labi a zvýší se komfort plavby na tomto úseku. Navíc, ředitelství začíná hlasitě mluvit i o přípravě výstavby lodního zdvihadla na Slapech…

Mělník, Brandýs nad Labem, Čelákovice, Nymburk, Poděbrady a Kolín. Tohle je 6 míst na středočeském Labi, kde se plánuje stavba nových přístavů. Některé z nich by měly být otevřené už příští rok. „Přístavy vytvoří bezpečné zázemí pro návštěvu okolí vodní cesty i přenocování s lodí během dovolené,“ řekl šéf Ředitelství vodních cest Lubomír Fojtů. Jedno přístaviště ve Středočeském kraji vznikne i na Vltavě – konkrétně v Davli.

Přístaviště pro turisty na lodích nabídnou například elektrické přípojky, anebo přípojky pitné vody. „Navazujeme na úspěšně vybudované přístavy a přístaviště na Baťově kanále i na Vltavě u Českých Budějovic, jejichž intenzivní využívání dokládá zájem veřejnosti o trávení volného času na palubě lodí,“ nechal se slyšet Fojtů.

A právě podobný zájem by si Ředitelství vodních cest přálo i v těchto nových lokalitách, kde vzniknou nové přístavy. Podobné „přání“ má i Středočeský kraj. „Věřím, že středočeské Labe i Vltava se stanou stejně turisticky atraktivními lokalitami, jako to vidíme na Baťově kanále nebo na jihočeské Vltavě,“ řekl za Středočeský kraj František Petrtýl.

 

Zdvihadlo na Slapech

Ředitelství vodních cest začíná už i hlasitě mluvit o výstavbě lodního zdvihadla na Slapech. Právě na této přehradě by se tak výrazně zvýšil komfort překonávání hráze pro lodě. V současnosti totiž musejí být převáženy na přívěsu za traktorem, což může některé fanoušky lodí odradit. „Věřím, že během následujících necelých dvou let se podaří dokončit projektovou dokumentaci a zahájit stavbu tak, aby byla v roce 2025 dokončena,“ řekl šéf Ředitelství vodních cest Lubomír Fojtů.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

6 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -