Domů Novinky NASAZOVÁNÍ RYB: Letní nasazování kaprů vrcholí! Do svazových revírů zamířily tuny nových...

NASAZOVÁNÍ RYB: Letní nasazování kaprů vrcholí! Do svazových revírů zamířily tuny nových kaprů!

- Reklama -

Letní měsíce rozhodně nepatří k těm, ve kterých se nejvíce nasazují ryby do svazových revírů. A to zejména kvůli vysokým teplotám a nižším průtokům, které mohou nasazování některých ryb výrazně komplikovat. Přesto! I v posledních dnech a týdnech se do svazových revírů ryby nasazovaly. A o tyhle informace byste rozhodně neměli být ochuzeni! Proto přinášíme informace o nasazování ryb na přelomu července a srpna. Kde všude se tedy nasazovaly ryby do svazových revírů?

Východočeský územní svaz: V třicátém prvním týdnu bylo vysazeno do revírů Východočeského územního svazu 6000 ks candáta rychleného MO Hradec Králové. Rybáři nasadili i pstruha potočního 250 kg o průměrné hmotnosti 0,35 kg a to do MO Jabloné nad Orlicí 200 kg a MO Pardubice 50 kg. Rybáři nasadili i pstruha duhového 130 kg a to do MO ČRS Pardubice 30 kg a MO Nekoř 100 kg. Průměrná kusová hmotnost byla také 0,35 kg. A nakonec do svazových revírů putovala i násada kapra 500 kg do MO Nekoř. Průměr byl na kus 1,9 kg.

BRUTÁLNÍ VÝPRODEJ: Kaprové děličky DAIWA s obrovskou slevou! Ušetřete!

Do revírů Východočeského územního svazu bylo vysazeno 6000 ks candáta 1/4 ročka. Do MO Pardubice putovalo 2000 ks, MO Řečany RMV 1500 ks, MO Řečany 1500 ks a MO Vamberk 1000 ks.

Dále bylo bylo vysazeno 4210 kg násady kapra. Průměrná hmotnost vysazených kaprů byla 2,2 kg. Do ÚN Seč zamířilo 700 kg, MO Lanškroun RMV 1000 kg, ÚN Pastviny 1600 kg, MO Hradec Králové 400 kg, ÚN Rozkoš 510 kg.

Nasazen byl i pstruh duhový 460 kg o průměrné hmotnosti 0,40 kg, který byl vysazen do revírů MO Těchonín 200 kg, MO Chotěboř 80 kg a MO Kostelec nad Orlicí 180 kg.

Stává se již tradicí, že nejen velkochovatelé ryb, ale i místní organizace Východočeského územního svazu odlovují násady kapra v době prázdnin na plné vodě. Rybáři z místní organizace Přelouč odlovovali na rybníce Buňkov v Břehách. Hned při prvním zátahu bylo vidět, že zátah bude úspěšný. Odlovilo se 1300 kg násadového kapra, o kusové hmotnosti něco málo pod dvě kila. Kapr byl distribuován do revírů MO ČRS Přelouč. Přeloučská organizace plánuje v nejbližší době další odlovy.

Středočeský územní svaz: Místní organizace Mladá Boleslav vysadila do svých revírů Jizera 3 a Jizera 4 celkem 900 kg kaprů. Průměrná hmotnost ryby byla 2,5 kg na kus. Vysazení proběhlo po celém toku Jizery, násadu dodalo Rybářství Chlumec nad Cidlinou. Všem přejeme hodně úlovků na našich revírech.

Do vodních ploch SÚS Jelito a Stržený bylo vysazeno celkem 3 230 kg kaprů o průměrné hmotnosti 1,5 kg na kus. Do Jelita bylo vysazeno 2 000 kg a do Strženého 1 230 kg kaprů.

Jihočeský územní svaz: Dne 21. červenci rybáři vysadili 1360 kilogramů kapra do revíru Černá 2. Dne 22. července rybáři vysadili 100 kilo kapra do revíru Lomnice 1 a 1500 kilo kapra do ÚN Hněvkovice.

Územní svaz pro Severní Moravu a Slezsko: Na severomoravských a slezských revírech proběhl poslední rozvoz rozkrmených úhořů do uzavřených vod. Celkem bylo do našich revírů v letošním roce vysazeno přibližně 80 000 kusů úhoře!

Péče o candátí hnízda! Candátí hnízda z Harty skladujeme v prostorách MO ČRS Bruntál, před uskladněním je potřeba provézt údržbu. Děkujeme tímto MO ČRS Bruntál za poskytnutí prostor a techniky k údržbě, zvláště pak hospodáři panu Peškovi za pomoc při čištění candátích hnízd…

BRUTÁLNÍ VÝPRODEJ: Kaprové děličky DAIWA s obrovskou slevou! Ušetřete!

I v letních měsících přisazujeme pstruha duhového do revírů našeho územního svazu. Poděkování tentokrát patří místní organizaci ČRS Frenštát p/R za bleskové vysazování pstruha v současném horku, kdy se zvyšuje riziko úhynu převážených ryb.

 

PŘEHLEDNÝ SEZNAM: Předchozí nasazování ryb 

Chcete vědět, kde všude rybáři nasazovali ryby do svazových vod? Pak se podívejte na přehledné informace o nasazování ryb, které obsáhle popisují nasazování ryb do nejrůznějších svazových revírů po celém Českém rybářském svazu.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Informace o nasazování ryb do svazových vod naleznete ZDE

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: Středočeský ÚS

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

2 KOMENTÁŘE

  1. Co se děje u ZK nejsou peníze nebo se jedná o hluboký nezájem něco dělat?! Chlubite se kolik peněz je na fondu pro nákup nov. revírů, ale necháte si utéct piskovnu uChotikova. Tak tomu vůbec nerozumim. Snad se probudite včas

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -