Domů Novinky Tvrdé tresty pro nepoctivé rybáře se odkládají? ČRS chce na klíčový dokument...

Tvrdé tresty pro nepoctivé rybáře se odkládají? ČRS chce na klíčový dokument více času

- Reklama -

Český rybářský svaz připravuje zásadní úpravy Stanov ČRS, které patří ke klíčovým dokumentům této obrovského rybářské organizace, která sdružuje statisíce rybářů. Výrazné úpravy Stanov ČRS by se týkaly hned několika okruhů, třeba způsobu trestání nepoctivých rybářů. Ovšem! Kvůli koronavirové pandemii dojde ke schválení navrhovaných úprav nejdříve v roce 2021. Český rybářský svaz totiž oznámil, že chce, aby se o Stanovách ČRS diskutovalo na všech úrovních Českého rybářského svazu.

O nutnosti široké diskuze mluvil předseda ČRS Karel Mach na mimořádném zasedání Rady ČRS, které se konalo v druhé půlce července. Až poté bude ucelený návrh změn předložen na mimořádném Sněmu, takže na projednání všech diskutovaných změn by měl být dostatek času. Je třeba ale pořád počítat s tím, že omezení kvůli koronaviru se mohou opakovat i v dalších měsících, což by mohla být komplikace. Přesto! Zatím se plánuje, že mimořádný Sněm ČRS se bude konat v průběhu roku 2021.

„Ačkoli původní harmonogram předpokládal předložení návrhu změn Stanov na Republikovém sněmu již během letošního podzimu, do tohoto harmonogramu zasáhla epidemie Covid-19, která znemožnila konání některých konferencí a řady výročních členských schůzí. Bylo by nezodpovědné předkládat změny bez možnosti probrat je na všech úrovních organizačních složek ČRS, proto Republiková rada přistoupila k odložení tématu na mimořádný Sněm, který by měl být za tímto účelem v roce 2021 svolán,“ řekl magazínu InRybar.cz mluvčí Českého rybářského svazu Tomáš Kočica.

 

Vylučování nepoctivých rybářů na 5 let a žádné vracení povolenek „kamarádům“!

Je třeba připomenout, že současné změny, o kterých se hlasitě mluví, jsou teprve návrhy, které prostě ještě nebyly schváleny. Přesto, v posledních měsících mezi rybáři kolují informace o tom, že hlavní změny ve Stanovách ČRS by se měly týkat třeba trestů pro nepoctivé rybáře, anebo se v minulosti mluvilo o sjednocování brigád.

Třeba ohledně oněch trestů: Pokud rybářská stráž zadrží povolenku rybářovi, který poruší platná pravidla, pak tato zadržená povolenka zamíří právě na územní svaz. K čemu je to dobré? Toto opatření by mělo zamezit tomu, že „neposední“ rybáři nebudou dostávat své povolenky během několika dní od „kamarádů“, kteří sedí v kárných komisích v místních organizacích. Tento nešvar v Českém rybářském svazu někde stále trvá, tohle by to ale mělo zarazit…

Český rybářský svaz tak chce přesunout kárná řízení na úroveň územních svazů. A navíc dojde k sjednocení ukládaných opatření (uložení kárného opatření příkazem podle jednotného sazebníku, v případě odvolání v druhém kole předvolání před kárnou komisi).

A ještě něco! Například Středočeský ÚS v minulosti navrhl, aby vyloučený rybář z řad ČRS nemohl do organizace dalších 5 let vstoupit. „Navrhuje se zvážit možnost zvýšit ze dvou let na pět let dobu, po kterou nemůže být do spolku přijat vyloučený člen nebo ten, proti němuž bylo v této lhůtě zahájeno kárné řízení před ukončením členství (§ 3 odst. 13 návrhu),“ navrhovali středočeští rybáři.

„Návrh změn je stále ve fázi pracovního materiálu, který se neustále vyvíjí. S každou další verzí proběhne kolo připomínkového řízení v rámci Republikové rady, následně Právní komise podané a odsouhlasené připomínky zapracuje do materiálu a poskytne k dalšímu kolu připomínek. Tento proces bude probíhat tak dlouho, dokud materiál nebude mít plnou podporu územních svazů (prostřednictvím jejich zástupců v Republikové radě), následně předpokládáme další zveřejnění konkrétních bodů tak, aby mohly být návrhy diskutovány i v rámci členských schůzí a konferencí,“ vysvětluje Tomáš Kočica.

Na finální úpravy, které budou v upravených Stanovách ČRS napevno „umístěny“, budou muset rybáři ještě počkat. Přesto následující členské schůze budou velmi důležité, protože právě ony výrazným způsobem rozhodnou o tom, co v upravených Stanovách ČRS bude.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

8 KOMENTÁŘE

  1. Četl jsem o trestání nepoctivých rybářů. Toto si zavinil Č.R.S . Je spousta rybářů kteří nepoznají druh ryby ,jak může takový rybář dostat povolenku!!! Jde jen o peníze . Svaz jich potřebuje hodně tak vezmou kdejaký ho blba jen když platí.Pak honí nepoctivce a vylívají si vztek i na rybářích kteří se ničeho nedopustili.Mnělo by to být jako v autoškole. Ale to je jen utopie. Petrův zdar.

  2. Pánové vždy jak se objeví nějaký nová změna ,tak spousta rybářů s tím má problém .Remcají nadávají a všechno kritizují .Uvědomte si jedno ,pokud nepříjdou změny a pořádné tresty pro ty nepoctivé rybáře tak se může stát že za pár let už nebude co lovit a zůstanou nám jenom vzpomínky. A že RS zadrží povolenku a za 14 dotyčný chytá ryby znovu ,protože jeho brácha je PČR a nebo má známého hospodáře ,to se mi zdá velice špatně. RYBA SMRDÍ OD HLAVY .

  3. Nejdříve ať udělají normální pravidla jako ve světě – Lov nonstop, výjimky pro rybáře na bivakovaní, omezení zmasenejch ryb, ochranu dravých ryb atd. Pak ať zvyšují tresty. Dělaj z toho pomalu fašistickou organizaci a něco povolit, zastat se rybářů to ne. Je to jen koníček a za chvíli za porušení pravidel bude kriminál. 🙂

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -