DomůNovinkyNECHUTNÉ: Potápěč ulovil obrovského candáta! Zabil ho harpunou! Vyzkoušeli byste si to...

NECHUTNÉ: Potápěč ulovil obrovského candáta! Zabil ho harpunou! Vyzkoušeli byste si to taky?

- Reklama -

Když se řekne slovo harpuna, tak mnoho lidí napadne především lov barevných ryb v teplém moři. Ovšem, jak se zdá, tak harpuny jsou oblíbené například i v Rusku. Právě odtud vám přinášíme toto video. Na tomto videozáznamu je zachyceno, jak potápěč uloví velkého candáta s pomocí harpuny. A teď nastává ta hlavní otázka. Je tohle etické? Zkusili byste si takový lov candátů taky? Za nás musíme říci, že z našeho pohledu se tento způsob lovu neslučuje s myšlenkou sportovní rybařiny. Takže my bychom si asi něco podobného nezkusili…

To video začíná nenápadně. V kalné vodě se pohybuje záhadná „tyč“ se světýlkem. Pomalu nejde nic kloudného vidět. Pak to ale přijde. Potápěč narazí na odpočívajícího candáta. Bum! Harpuna vystřelí smrtelný šíp! Potápěč se trefil. Harpunou totiž zasáhl krásného candáta. Na videu tak jde náhle vidět prostřelený candát, který se stal obětí tohoto zvláštního způsobu lovu.

AKCE: Rozdáváme navijáky ZDARMA!

A znovu se musíme vrátit k oné otázce – je tohle etický lov? Těch pohledů bude určitě asi více. Pravda, na začátku tohoto textu jsme řekli, že bychom si něco podobného nezkusili. Na druhou stranu, rybařina je lov a lov musí přinášet kořist. Co si o tom myslíte vy?

Redakce InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

2 KOMENTÁŘE

 1. Nemam nic proti lovu harpunou,naopak,ryba e nestava hrackou k popichani hackem,unaveni na vlasci,tahanim z vody a podobne jen tak pro zabavu,z rozmaru,jako zivej tvor je harpunovana pouze ryba jdouci na talir. Myslivci taky nehazardujou se zdravim zvirat a nechavaji jim klid a svobodu az do uloveni………..nechytaj je do siti a na hacky, aby se jenom predvadeli,bavili a popichany a stressovany je nevracej zpatky aby se stali koristi predatoru!!!

 2. Otázka je patrně záměrně špatně položená. Podsouváním morálního hlediska se snaží vmanipulovat kladně odpovídajícího do role „toho špatného“
  Oč jde? O lov pro obživu, nikoliv pro zábavu. Osobně jsem také lovil ryby na udici pro to, abych je snědl, nikoli pro předvádění se „co“ jsem dokázal chytit….
  Harpunou? Byla tu dříve nežli nesmyslně drahé rybářské vybavení a přežila dodnes. Kde budou osmiložiskové navijáky v cenách přes deset tisíc a pruty minimálně za pět tisíc za sto, dvěstě let.. natož po několika tisících letech. Harpuna přežila..
  Etika? Nesmyslný luxus když máte hlad. Je zajímavé že nikoho nepohoršuje lov harpunou v moři.
  U nás? NE, v našich vodách, s životní úrovní jakou máme bych harpunu nepoužil.. pokud bych nemusel v krizové situaci sehnat jídlo.
  Tak znovu na začátek. Chyba není, podle mne v harpuně, ale v tom kdo otázku jejího použití položil.
  Můj názor, nemusíte s ním souhlasit ale stojím si za ním.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -