skingbranding-banner

NECHUTNÉ: Rybář chytal na podměrečné líny! Rybářská stráž mu zadržela povolenku


Rybářská stráž na jihu Čech dopadla rybáře, který chytal na podměrečné líny. Podle dostupné fotografie ryby neměřily ani 15 centimetrů. Přesto! Rybáře tohle netrápilo, a „vesele“ na takto malé líny chytal. Tento čin odsoudila celá řada rybářů, a někteří volají po tom, aby byl dopadený rybář okamžitě vyloučen z řad Českého rybářského svazu. Tvrdé trestání těchto porušení rybářských pravidel může přinést i chystaný centrální informační systém… 

Humus! Jinak to nazvat nejde! Porybní z Jihočeského územního svazu dopadli rybáře, který měl na háčcích napíchnuté podměrečné líny. Podle fotografie oba líni neměli ani 15 centimetrů! Co na tohle říct? Rybářská stráž z jihu Čech to okomentovala takto: „V našem sportovním rybolovu existují nejrůznější hrůzy. Tohle je zcela určitě jedna z nich!“

Pod zveřejněnou fotografií se okamžitě „sešli“ rybáři, kteří volají po doživotním vyřazení daného rybáře z Českého rybářského svazu. V současnosti je velkým problémem i to, že potrestaní rybáři si kupují povolenky jinde. Všem slušným rybářům dává ale naději chystaný jednotný informační systém. S pomocí tohoto nástroje snad v budoucnu půjde udělat to, aby takoví rybáři povolenku už nikdy nedostali, anebo aby si ji nemohli jinde koupit!

A jak to s vytvářením tohoto informačního systému vypadá? Na webu Rady ČRS jsou uvedeny tyto aktuální informace: Hlavním tématem říjnového zasedání Republikové rady byly přípravy na plošnou integraci centrálního informačního systému (CIS).

V souvislosti s plánovaným zavedením CIS byla Rada informována o průběhu schůzky s ministryní pro místní rozvoj Klárou Dostálovou, které se zúčastnil předseda ČRS Dr. Mach a jednatel Ing. Heimlich; cílem jednání bylo zmapování možností financování tohoto systému z grantů a dotací. Nadále probíhá intenzivní komunikace s příslušnými ministerstvy, o výsledcích budeme rybářskou veřejnost průběžně informovat.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Boilies do studené vody KAPRPRO hnijící červ

V návaznosti na probíhající výběrové řízení byla v první polovině září na webu ČRS uveřejněna „Výzva k podání nabídky do 15. 10. 2019 na zhotovení interní procesní analýzy a přípravy zadávací dokumentace k tvorbě centrálního informačního systému, včetně následného dozoru nad zpracovatelskou firmou“. V tuto chvíli již bylo doručeno několik nabídek, jejichž předběžné vyhodnocení po uplynutí termínu podání (15. října) bude mít na starosti Komise pro výběrová řízení, složená ze zástupců územních svazů. Následně bude zpracovatel vybrán Republikovou radou.

Na říjnové jednání Rady ČRS byl rovněž přizván Ing. Novotný, jehož softwarové řešení „Novonet“ využívají některé územní svazy a místní organizace jako alternativu k nejrozšířenějšímu systému Lipan. V obsáhlé prezentaci představil možnosti i limity tohoto systému.

Předseda Dr. Mach zdůraznil výzvu územním svazům, aby do příštího zasedání Rady zaslaly požadavky na jednotlivé funkcionality plánovaného CIS.

Zdroj: Rada ČRS a FB stránka Rybářská stráž – Jihočeský územní svaz ČRS

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: Rybářská stráž Jihočeského územního svazu

Nové články v rubrice

Česko jako kaprařská velmoc? Nedaleko Pardubic vzniká gigantická linka na rybářské nástrahy

admin | přečteno: 1255x | 20.01.2021 | Žádné komentáře

Zase se potvrzuje, že rčení o zlatých českých ručičkách má …

Rybáři pozor! Chytání non-stop na populární svazovce neplatí! V pravidlech je nepřesnost

admin | přečteno: 1433x | 20.01.2021 | 1 komentář

Územní svaz pro Severní Moravu a Slezsko nedávno zveřejnil dodatek …

VIDEO: Pokuta 500 000 pro Bohumila Kunu? Známý rybář musel vysvětlovat na úřadech!

admin | přečteno: 2206x | 20.01.2021 | 7 komentářů

Není to tak dávno, co Bohumil Kuna vydal video, ve …

Komentáře

 • Pravděpodobně nějaký C&R, ti si většinou myslí, že pro ně pravidla neplatí.

 • Ať si pytláci ze svazu posvítí na prodejce v rybářství!!!

  • A proč by si na ně měli svítit? Násadu lína může prodávat kdokoliv a komukoliv, a nejen lína.

 • V řádu je jasné na jaké nástrahy můžeme chytat. Tak souhlasím s odebráním povolenky. Přesto se domnívám že některé zákazy v dnešní době jsou pro rybáře nesmislne. Zavezu na sumce (na řece-berounce- jezdej vodáci) a ve dvanáct hodin mám nastahu stáhnou? Ve čtyři hodiny zavést? Proč jsou někde výjimky Orlík atd. Když někde tak proč ne všude!!! Je důležité v řádu udělat spoustu změn!!! Ahoj u vody Honza.

  • Jestli máš problém o půlnoci stahovat a ráno zavážet, asi budeš muset najít činnost, kterou zvládneš snadněji.

 • Když v rybářských potřebách prodavaj dva z ubožený líny bez míry,tak určitě nejde o násadu!
  V letě brácha kupoval deset nástražných línů,chlapík si vzal barel naházel tam líny a dva jsme pustily do jezírka na zahradě,protože měli 18cm.

 • Zkoušel jsem onanovat😃 je to skvělá věc. Ale na rybi chodím rád.(jsem ženatý a moje žena je krásná) přesto se domnívám že člověk který napíše takový komentář,neporuší žádná pravidla ohledně rybářského zákona je skvělý a já si ho vážím. Uklidme si všichni před vlastním prahem a u vody bude líp 😜

  • Tak zkus, krom onanie, zapracovat na svém pravopisu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.