Domů Novinky Někteří rybáři se zlobí! Rybáři vysadili do svazovky velké sumce! Mají se...

Někteří rybáři se zlobí! Rybáři vysadili do svazovky velké sumce! Mají se takové ryby do vody pouštět?

- Reklama -

Poměrně „netradiční“ nasazování nových ryb do svazového revíru si užili rybáři z Brandýsa nad Labem. Právě zde totiž rybáři do Labe vypustili 2 velké sumce, kteří svou mírou dosahovali 180 centimetrů délky. Sumcaři jásají! Jenže z druhé strany se ozývají hlasy jiných rybářů, kteří tvrdí, že takové ryby do svazovek nepatří. Že velcí sumci stojí například za úbytkem kaprů! Co si o této problematice myslíte vy? Mají se takové ryby do svazovek vysazovat?

Video z vysazování velkých sumců, kteří zamířili do Labe, se objevilo ve skupině Sumcařina je dřina. Rybáři z Brandýsa nad Labem k videu napsali:

Je pár dní po členské schůzi, kde jste uložili našemu hospodáři Bořkovi úkol, aby dosadil do Labe sumce velkého z více zarybnění. Náš hospodář to vzal ve velkém stylu, a když mi zavolal předseda SÚS Dušan Hýbner, že v MO Rožmitál pod Třemšínem slovili dva velké 40 kilogramové sumce, kontaktoval jsem Bořka, a ten je neodmítl a hned jsme pro ně vyrazili.

Tak, jak bylo uloženo, se stává realitou a dva první fousáči 180 centimetrů s váhou 40 kilogramů plavou v Labi. Oba mají plombu a byli bychom rádi, aby plavali i po té, co vám zvednou adrenalin při souboji. Myslete na to, že to, co necháte žít, vám později může udělat radost znovu a nejen vám.

Prosíme rybáře, aby si Frantu s Pepou trošku pohlídali mezi sebou, a když je ulovíte, budeme rádi, když nám dáte vědět, jak se jim daří. Děkujeme Dušanovi, že si na nás vzpomněl, MO Rožmitál za pěkně vykrmené fousáče a pomocníkům při převozu.

 

Ne všichni rybáři se radují!

Milovníci lovu sumců jsou s konáním MO Brandýs nad Labem maximálně spokojeni. V tamním Labi plavou totiž další nádherné ryby, které budou jistojistě patřit ke klenotům revíru. Jenže! Ne všichni rybáři s tímto vysazováním velkých dravců souhlasí.

Například František napsal: Takže, napřed je sumec přemnožen, máte výjimku na jeho lov, kdy se má vybít a nyní nasazujete. Tomu se říká hospodaření.

Někteří rybáři si zase myslí, že takto velcí sumci, kteří byli do Labe vysazeni, budou mít negativní vliv na obsádku tamních kaprů. A že sumci budou zbytečně likvidovat menší kapry.

Co si o celé věci myslíte vy? Mají se takoví sumci do svazovek vysazovat?

Poznámka: Pro zhlédnutí videa z vysazování klikněte na „Zhlédnout na Facebooku“

Zdroj: Sumcařina je dřina

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

2 KOMENTÁŘE

  1. Naprosto nesmyslný nápad.
    Sumec je vrcholný predátor a tito dva ( a samozřejmě v řece takový nebo podobných je tak i tak dost) musí něco žrát. Určitě to nebude drobná bílá ryby velikosti 20 cm, ale pořádné sousto. Na jednu stranu se za peníze rybářů do vody vysazuje a na druhou stranu se za peníze rybářů krmí tito vrcholní predátoři. Mimochodem nějak smysl tohoto “ obohacení „revíru mi unikl.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -