skingbranding-banner

Někteří rybáři se zlobí! Rybáři vysadili do svazovky velké sumce! Mají se takové ryby do vody pouštět?


Poměrně „netradiční“ nasazování nových ryb do svazového revíru si užili rybáři z Brandýsa nad Labem. Právě zde totiž rybáři do Labe vypustili 2 velké sumce, kteří svou mírou dosahovali 180 centimetrů délky. Sumcaři jásají! Jenže z druhé strany se ozývají hlasy jiných rybářů, kteří tvrdí, že takové ryby do svazovek nepatří. Že velcí sumci stojí například za úbytkem kaprů! Co si o této problematice myslíte vy? Mají se takové ryby do svazovek vysazovat?

Video z vysazování velkých sumců, kteří zamířili do Labe, se objevilo ve skupině Sumcařina je dřina. Rybáři z Brandýsa nad Labem k videu napsali:

Je pár dní po členské schůzi, kde jste uložili našemu hospodáři Bořkovi úkol, aby dosadil do Labe sumce velkého z více zarybnění. Náš hospodář to vzal ve velkém stylu, a když mi zavolal předseda SÚS Dušan Hýbner, že v MO Rožmitál pod Třemšínem slovili dva velké 40 kilogramové sumce, kontaktoval jsem Bořka, a ten je neodmítl a hned jsme pro ně vyrazili.

Tak, jak bylo uloženo, se stává realitou a dva první fousáči 180 centimetrů s váhou 40 kilogramů plavou v Labi. Oba mají plombu a byli bychom rádi, aby plavali i po té, co vám zvednou adrenalin při souboji. Myslete na to, že to, co necháte žít, vám později může udělat radost znovu a nejen vám.

Prosíme rybáře, aby si Frantu s Pepou trošku pohlídali mezi sebou, a když je ulovíte, budeme rádi, když nám dáte vědět, jak se jim daří. Děkujeme Dušanovi, že si na nás vzpomněl, MO Rožmitál za pěkně vykrmené fousáče a pomocníkům při převozu.

 

Ne všichni rybáři se radují!

Milovníci lovu sumců jsou s konáním MO Brandýs nad Labem maximálně spokojeni. V tamním Labi plavou totiž další nádherné ryby, které budou jistojistě patřit ke klenotům revíru. Jenže! Ne všichni rybáři s tímto vysazováním velkých dravců souhlasí.

Například František napsal: Takže, napřed je sumec přemnožen, máte výjimku na jeho lov, kdy se má vybít a nyní nasazujete. Tomu se říká hospodaření.

Někteří rybáři si zase myslí, že takto velcí sumci, kteří byli do Labe vysazeni, budou mít negativní vliv na obsádku tamních kaprů. A že sumci budou zbytečně likvidovat menší kapry.

Co si o celé věci myslíte vy? Mají se takoví sumci do svazovek vysazovat?

Poznámka: Pro zhlédnutí videa z vysazování klikněte na “Zhlédnout na Facebooku”

Zdroj: Sumcařina je dřina

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

Nové články v rubrice

Kapraři zuří: Ochrana velkých kaprů na Pálavě nebude? Tisíce podpisů nemají žádnou váhu!

admin | přečteno: 3033x | 25.01.2021 | 2 komentáře

Skupina moravských kaprařů v loňském roce ohlásila to, že bude organizovat …

Šílenci! Autem chtěli přejet zamrzlou přehradu! Probořili se do vody

admin | přečteno: 554x | 25.01.2021 | Žádné komentáře

Slovensko „se baví“ nezodpovědným chováním mladíka, který svým vozidlem vjel …

VIDEO: Obrovský okoun versus malá štika! Zaútočí pruhovaný predátor na budoucí „královnu“?

admin | přečteno: 1386x | 22.01.2021 | Žádné komentáře

Okouni patří k velmi oblíbeným rybím druhům, na které má spadeno …

Komentáře

  • Naprosto nesmyslný nápad.
    Sumec je vrcholný predátor a tito dva ( a samozřejmě v řece takový nebo podobných je tak i tak dost) musí něco žrát. Určitě to nebude drobná bílá ryby velikosti 20 cm, ale pořádné sousto. Na jednu stranu se za peníze rybářů do vody vysazuje a na druhou stranu se za peníze rybářů krmí tito vrcholní predátoři. Mimochodem nějak smysl tohoto ” obohacení “revíru mi unikl.

  • Zbytečné

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.