Domů Novinky Neznámý pachatel zabil 5 labutí a vyřízl jim prsa! U mrtvých ptáků...

Neznámý pachatel zabil 5 labutí a vyřízl jim prsa! U mrtvých ptáků ležela i koňská kůže!

- Reklama -

K hodně hrůznému nálezu vyjížděli dobrovolní hasiči z Varnsdorfu. Právě nedaleko tohoto města byl ohlášen nález 5 mrtvých labutí, které měly vyříznuta prsa. Případem se začala okamžitě zabývat i policie. To, proč labutě někdo zabil, není jasné. Některé zdroje uvádí, že prsa z mladých labutí patří k velmi chutným pochoutkám. U mrtvých labutí se našla i kůže z koně…

„Případ nálezu zvířecích ostatků je v úplných počátcích prověřování, proto zatím nemůžeme poskytnout bližší informace,“ řekla iDNES.cz mluvčí policistů Pavla Kofrová. „Někdo labutě odchytil a zabil. Pak z nich opravdu odborně vyřízl prsní svaly. Slabě nařízl kůži a vyselektoval z toho prsa a zbytek zahodil,“ řekl velitel varnsdorfských hasičů Jiří Sucharda.

Hasiče z Varnsdorfu kontaktoval starosta Krásné Lípy, že na společné hranici s Varnsdorfem leží mrtvé labutě. Když hasiči přijeli, uviděli 5 znetvořených ptáků. „Sněhobílá labutí tělíčka bez krve a z nich vyříznuté svaly. Bylo to čerstvé, sice byla zima, ale ještě to nebylo ztuhlé,“ popisuje velitel hasičů.

Hororovou scénu pak ještě doplnil další nález. U zabitých ptáků totiž ležel i modrý pytel, ve kterém byla kůže z koně. „Nalezená kůže koně podle rozměru odpovídá střednímu pony vážícímu zhruba 400 kilogramů. Barva kůže je černá bez jiných barevných odstínů. Kůže byla bez hlavy,“ sdělil ředitel veterinární správy Ústeckého kraje Petr Pilous.

Proč někdo labutě zabil, není zřejmé. Vyšetřování policistů je teprve na začátku. Motivem ale mohl být třeba „kulinářský zážitek“. Hasiči z Varnsdorfu například na internetu našli to, že ve staročeské kuchyni byly oblíbenou pochoutkou nadívané labutí krky. „Labutí maso jinak prý ale není moc dobré. Pouze prsa mladých jedinců jsou pochoutkou,“ dodává velitel hasičů z Varsdorfu.

„Za poslední čas jsme se s něčím takovým nesetkali. Pouze před lety jsem na svém minulém působišti zaznamenal případ, kdy labutě narazily do vysokého napětí a spadly na zem. V blízkosti se konala velká romská svatba a svatebčané si je upekli,“ zakončuje iDNES.cz ředitel veterinární správy Petr Pilous.

Redakce InRybar.cz

Foto: Hasiči Varnsdorf

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -