Domů Novinky NON-STOP RYBOLOV: Rybáři jednali s ministerstvem zemědělství o udělování výjimek

NON-STOP RYBOLOV: Rybáři jednali s ministerstvem zemědělství o udělování výjimek

- Reklama -

Předseda Hospodářského odboru při Radě ČRS Dušan Hýbner, který zastupoval rybáře, jednal na ministerstvu zemědělství o udělování výjimek pro 24 hodinový rybolov. A zástupce rybářů si schůzku velmi pochvaluje! Podle něj prodiskutovali se zástupci ministerstva vše podstatné a důležité. O čem se také jednalo? O ostraze revírů, o udržování pořádku a čistoty nebo o nutnosti udržet rovnováhu v rybím společenství.

Rybáři se tak mohou dočkat lepších zítřků. Ale nebude to zadarmo! „Teď je míček na straně lovících. Musí si udělat pořádek sami mezi sebou a dokázat, že si něco nadstandardního zaslouží. Šanci to dokázat budou mít již brzy,“ řekl Dušan Hýbner.

Přinášíme kompletní zprávu z jednání:

V souladu s usnesením listopadového sněmu ČRS dne 11. 4. 2017 proběhla již druhá schůzka se zástupci Ministerstva zemědělství k problematice udělování výjimek z denní doby lovu uživatelům rybářských revírů. Schůzka se uskutečnila na MZe a byli na ni přítomni náměstci mistra zemědělství Mgr. Patrik Mlynář a Ing. Pavel Veselý, ředitel odboru lesů, myslivosti a rybářství Ing. Martin Žižka, pracovník oddělení rybářství a včelařství Ing. Vladimír Gall a za ČRS předseda hospodářského odboru při Radě ČRS a člen Rady ČRS Dušan Hýbner.

Jednání bylo korektní, věcné, prodiskutovány byly všechny okolnosti a podmínky, za jakých by se MZe mohlo výjimkami zabývat. Jednalo se hlavně o otázku ostrahy revírů, udržení pořádku a čistoty na pobřežních pozemcích a rovněž o nutnosti udržet rovnováhu v rybím společenství našich revírů a některé další body.

ÚS byly přes sekretariát Rady informovány o výsledcích jednání a záleží pouze na nich, zda budou vyjednané podmínky akceptovat a o výjimky požádají. Zda budou úspěšné, záleží na způsobu zpracování a zdůvodnění opodstatněnosti žádosti.

V tomto složení jsme se rovněž shodli na nutnosti sestavení termínovaného kalendáře sportovních rybářských akcí, při kterých budou pořadatelé potřebovat výjimku z denní doby lovu. Kalendář by měl být vyhotoven a předložen ke schválení MZe na následující rok nejdéle v měsíci prosinci.

Jelikož jsem životní optimista, tak věřím, že první výsledky našich jednání pocítí členská základna už v letošním roce.

Zároveň bych touto cestou chtěl velmi poděkovat MZe v čele s panem mistrem Marianem Jurečkou, jeho náměstkům a jejich spolupracovníkům za vstřícnost, komunikaci a ochotu řešit naše žádosti.

Dušan Hýbner, předseda HO při Radě ČRS

Redakce InRybar.cz

Titulní foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -