Domů Novinky Nová pravidla: Zvýšení míry štiky na 60 centimetrů a omezení ponechaných okounů...

Nová pravidla: Zvýšení míry štiky na 60 centimetrů a omezení ponechaných okounů na 5 kusů

- Reklama -

Rybářská veřejnost zase diskutuje! A to proto, že v červnu se ve Vodňanech uskutečnila územní konference Jihočeského územního svazu, která schválila několik revolučních změn! Tak například: Jihočeši si schválili zvýšení míry štiky na 60 centimetrů, anebo zavedli omezení 5 kusů ponechaných okounů. Kromě zavedení těchto ochranných pravidel, která mají jednoznačně za cíl chránit populace zmíněných dravců, zavedli jihočeští rybáři i další novinky. Za zmínku určitě stojí schválení nového a přehledného znění rybářského řádu.

Kompletní znění nového rybářského řádu zatím jihočeské vedení nezveřejnilo. To by se ale mělo v nejbližších dnech změnit, a rybářský řád bude brzy k nahlédnutí. Samozřejmě, magazín InRybar.cz bude o novém znění rybářského řádu ihned po jeho zveřejnění informovat!

Na webu Jihočeského územního svazu se píše:

Dne 11. 6. 2019 proběhla ve Vodňanech územní konference Jihočeského územního svazu ČRS. Konference se zúčastnilo 58 delegátů z místních organizací, 12 členů územního výboru a 5 členů územní dozorčí komise. Pozvání přijali též dva hosté – pan Dušan Hýbner, předseda Středočeského územního svazu ČRS a profesor Jan Kubečka, ředitel Hydrobiologické ústavu Biologického centra Akademie věd ČR.

Účastníci si vyslechli zprávu o činnosti za uplynulý rok, zprávu územní dozorčí komise, zprávu o činnosti sportovních odborů, zprávu o čerpání rozvojového fondu a přednášku prof. Kubečky o stavu rybí obsádky na ÚN Lipno.

Dále konference schválila:

 • nový ceník územních povolenek pro rok 2020
 • založení Fondu dětí a mládeže
 • založení Fondu na ochranu členů vykonávajících funkci rybářské stráže
 • zvýšila míru štiky na 60 cm na všech revírech JčÚS
 • omezila úlovek okouna na 5 ks denně
 • zavedla míru nástražní rybičky 15 cm na ÚN Hněvkovice a ÚN Kořensko
 • definovala nově zákaz lovu na srkačku
 • schválila změnu Statutu SRH
 • vložení pstruhových revíru do celosvazového rybolovu
 • a jednomyslně schválila zcela nové, revoluční a přehledné znění rybářského řádu

Děkuji všem účastníkům za jejich trpělivost, věcnou diskusi a jasný postoj k řešeným problémům. Jsem velice rád, že náš Jihočeský územní svaz ČRS za poslední rok výrazným způsobem vykročil k modernizaci našeho spolku.

Zdroj: Jihočeský územní svaz

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: JčÚS

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

4 KOMENTÁŘE

 1. Vse zcela spravne…za okouny konecne velky krok dopredu. Klidne bych omezil na 3-4…mira stiky v poradku. Srkacky jsou jasny. A podporil bych na MP lov pouze s jednim hackem…Jen tak dal. Treba si jednou nase deti pekne zachytaji i na Svazovkach. A my, nova generace senioru treba taky. I kdyz tech 80 kapru v mraznaku kazdej rok me bude chybet🤣🤣🤣

 2. Hlavně že všichni jsou chyť a pusť
  To se může sypat ryb kolik chce,
  A stejně to pořád nestačí.
  Pak sedíme všichni u vody jak trubky.

 3. Okoun, štika a srkačky vše v pořádku jen ty tzv kaprari co sedí na lipne na lodce v dubnu a chytají na hraně koryta candaty. Zakázal bych chytání z loďky až do zahájení.

 4. Za mě je zvýšení míry štiky dost nešťastné a kontraproduktivní. Logicky navášením většího počtu velkých štik, bude ubývat těch menších, jelikož jak snad všichni dobře vědí štika je největší kanibal a obránce svého teritoria. No a v této návaznosti to bude též problém pro okouny i menší candáty. Takže za mne opravdu nešťastné a diletantské řešení. Petrův Zdar.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -