skingbranding-banner

Odlov sumců: Rybáři mohou na oblíbeném revíru rybařit non-stop ve dvou termínech! Registrace nutná


Místní organizace v Zábřehu nedaleko Mohelnice u Olomouce informovala všechny příznivce lovu sumců o tom, že v polovině července a na začátku srpna proběhne na oblíbeném revíru Nemilka 1A odlov sumce. V uvedených termínech bude na zmíněném revíru platit non-stop rybolov, ovšem za zpřísněných podmínek. Ti milovníci sumců, kteří si chtějí přijet non-stop zarybařit, se musí registrovat na níže uvedených kontaktech. Pokud tedy máte zájem o lov sumců na oblíbeném revíru non-stop, pak si nenechte tuhle jedinečnou příležitost ujít…

Hospodářský odlov sumce velkého na revíru Nemilka 1A (471 062) pořádá ČRS MO Zábřeh. První termín hospodářského odlovu je naplánován od 17. do 19. července 2020, druhý termín hospodářského odlovu pak proběhne od 7. do 9. srpna 2020. Zcela zásadní podmínkou je registrace. Ti rybáři, kteří se chtějí hospodářského odlovu zúčastnit, mají čas na registraci do 16. července. Registrace je nutné posílat na e-mailovou adresu info@crszabreh.cz.

Samozřejmě, tento hospodářský odlov má několik důležitých pravidel, které je zapotřebí respektovat. První pravidla se týkají samotné registrace, kdy bude nutné uvést telefonní číslo. Zásadní podmínkou také je mít u sebe platnou rybářskou povolenku a místenku na revír Nemilka 1A, bez které neleze na této vodě rybařit.

Pro rybáře, kteří se nebudou účastnit hospodářského odlovu, platí zákaz rybolovu! Další pravidla se pak týkají samotného lovu, který bude probíhat podle zákona č. 99/2004 sb. a BPVRP v platném znění. Jak bude hospodářský odlov probíhat?

Po dobu odlovu sumce velkého je možné lovit pouze sumce na živou nebo mrtvou rybku. Minimální velikost takové nástrahy musí být 20 centimetrů, na menší rybičky není možné lovit! Rybáři mohou při vyvážení nástrahy, zdolávání úlovku nebo převozu na lovné místo používat loďky s elektromotorem nebo spalovacím motorem, které ale musí být ve tmě osvětleny.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Luxusní pelety na sumce s vysokým obsahem krve!

A jak to bude s ulovenými sumci? Do revíru Nemilka 1A nebude možné pouštět sumce, kteří dosáhnou 70 centimetrů délky. Lovící je povinen si takového sumce ponechat dle platných předpisů – tedy maximálně 2 kusy/7 kilo za den. Úlovek sumce musí rybáři nahlásit pořadateli hospodářského odlovu.

Samozřejmě, pokud rybáři uloví jinou rybu než sumce, musí ji okamžitě vrátit do vody. Při pobytu na revíru je přísně zakázáno rozdělávání otevřeného ohně, anebo poškození příbřežního porostu. Platí přísný zákaz požívání alkoholických nápojů!!! Rybáři mohou na lovná místa začít jezdit až po registraci (přihlášení). Veškeré dodržování zmíněných pravidel bude kontrolovat rybářská stráž z místní organizace v Zábřehu.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

Nové články v rubrice

Rybaření v nouzovém stavu: ČRS zatím doporučuje rybaření v katastru obce, kde má rybář bydliště!

admin | přečteno: 12568x | 27.02.2021 | 17 komentářů

Od pondělí 1. března 2021 budou na území České republiky …

VIDEO: Obrovský sumec albín si udělal z potopeného deštníku úkryt!

admin | přečteno: 8540x | 26.02.2021 | 1 komentář

Děláte to taky tak? Aby rybář pochopil chování dravých ryb …

Rybáři dostanou až 150 miliónů korun za škody po kormoránech! Netýká se svazových vod

admin | přečteno: 1464x | 26.02.2021 | Žádné komentáře

Velké vítězství si připsali rybáři, kteří dokázali na půdě Senátu …

Komentáře

  • Koukám, že si organizace začínají dělat vlastní pravidla,platíte si povolenky a nemůžete si jít zarybařit, protože se organizace rozhodla provést odlov jiného druhu ryby než na který chodíte,myslím že to je hodně špatně.

  • Rybařsky svaz mlči a krajove organizace si delaji co chcou, leva ruka krade, zatim co prava zakazuje a omezuje,ale ne male penize vybrane od členu jim voni. Zlodeji.

  • Kdo pude chytat ty sumce to nemuze mit v poradku v hlave podporovat banditi tohle je uz drzost registrovat se nedat si jedno pivo a cucat zlidi penize hruza

  • To opravdu není normální. To se jim to machruje za naše peníze.

  • Kluci rybáři -zdravím Vás. Já revír Nemilku znám, ale nechytám tam-kvůli zaměstnání nemám čas si vyřizovat místenku. Někdy si organizace musí udělat zásah do hospodaření. Jako v tomto případě. Je ve vodě mnoho sumců-je potřeba jejich stav zredukovat. Než se náš revír na Olomoucku odbahňoval tak tam byli 1-2 sumci kolem 1metru. Na 2 ha vody akorát. Po vypuštění tam byl 1 185 cm, 6 kolem 1m25cm a 2 kolem 1 metru. Kde se tam vzali? Jeden čas neměl sumec míru-a vím,že podle rybářů kdo ho chytil-tak si ho vypustil do domácího revíru. To náš zesnulý hospodář nelibě nesl- tolik ryb na 2 ha-to už něco slupne-ne každý den ale přece. Z 600 línů se jich chytilo i s odlovem asi 65-to už je pěkná paseka-kapry nepočítám.Jen místní hospodář asi ví proč to povolit. Přeji všem bohaté úlovky a hlavně zdraví. Bobika

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.