Domů Novinky ODPORNÉ: Na Lipně našli mrtvého sumce, který byl uvázaný za skřele! Tohle...

ODPORNÉ: Na Lipně našli mrtvého sumce, který byl uvázaný za skřele! Tohle je humus!

- Reklama -

Na stránkách jihočeských porybných se objevil velice smutný příspěvek. Na Lipně byl nalezen uhynulý sumec, kterého zabilo naprosto odporné chování některého z rybářů. Sumec měl totiž přes skřele protažený drát! A bohužel, ryba se zachytila za pařez. Sumec neměl šanci přežít! Apelujeme na všechny rybáře, že provazování sumců za skřele je hrubé porušení rybářských pravidel! Prosím, nedělejte to!

Na stránkách jihočeských rybářů se píše:

„Musíme zveřejnit další hrůzu. A neděláme to rádi, opravdu ne. Je ale třeba vidět, že jsou mezi námi lidé, kteří nemají ani srdce, ani rozum, a ani trochu soucitu. Na fotkách je uhynulý sumec, který byl uloven, uvázán na drát, a zřejmě se uvolnil, odplaval, zachytil se za pařez a uhynul (Lipno, 16. srpen 2018).“

„Nevíme, jaký by byl přiměřený trest pro dotyčného rybáře, pokud se člověku, který to udělal, dá říkat rybář. Nepište, prosím, žádné komentáře, jen tento příspěvek sdílejte, ať se co nejvíce lidí dozví, že mezi námi jsou lidé, kteří si nezaslouží být nazývání rybáři a nemají mezi námi co dělat. Je nám z toho opravdu smutno.“

Toto chování je jednoznačně odsouzeníhodné, protože se jedná o hrubé porušení rybářských pravidel. V nich se totiž píše toto: „Je zakázáno upevňovat ryby provlečením za skřele nebo jiným nešetrným způsobem“. Tento čin, který byl k vidění na Lipně, by se dal klasifikovat i jako týrání zvířat. Bohužel, porybní daného rybáře nedopadli, a už ani asi nedopadnou. Přesto je velmi dobře, že tento „nález“ zveřejnili.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: Rybářská stráž – Jihočeský územní svaz

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

1 komentář

  1. Halo a kdo muže s jistotou tvrdit že to byl rybář vy umělci .Pozor možná snad jen PRAŽSKÁ KAVÁRNA TO BYCH TYPOVAL A NEJEN JÁ .

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -