skingbranding-banner

Odporný humus! Opilí rybáři na Orlíku napadli ženu porybnou! Má poraněnou krční páteř


Absolutně šokující případ napadení rybářské stráže se odehrál na Orlické přehradě. Trojice členů rybářské stráže narazila nedaleko Podolského mostu na rybáře, kteří nebyli přítomni u prutů. Kontrola se rázem proměnila ve velmi nepříjemnou záležitost! Rybáři porybné nejprve slovně napadli, poté přešli k fyzickému útoku. Celý případ je o to více nechutný, že mezi porybnými byla i mladá žena. Té agresivní rybáři poranili krční páteř a porybná je nyní v pracovní neschopnosti.

Případ se odehrál v druhé půlce srpna ve večerních hodinách nedaleko Podolského mostu na Orlické přehradě. Rybáři narazili na trojici rybářů, kteří byli české národnosti. Podle dostupných informací nebyli rybáři přítomni u svých prutů. Kontrola, která probíhala zcela normálně, se rázem vyostřila.

Podle všeho trojice rybářů nejprve rybářskou stráž napadla verbálně, následně došlo k fyzickému útoku. Mezi členy rybářské stráže byla i mlada žena, které rybáři poranili krční páteř. Na místo okamžitě dorazila policejní hlídka, která agresory mimo jiné podrobila dechové zkoušce. Dva rybáři nadýchali skoro 2 promile. Třetí rybář se odmítl zkoušce podrobit.

V současné chvíli podle Českého rybářského svazu už probíhají úkony orgánů činných v trestním řízení. Agresivní rybářům, kteří napadli porybné, nyní hrozí až 6 let ve vězení. „Útoky na členy rybářské stráže jsou naprosto neakceptovatelné, a to včetně těch verbálních. Každý takový případ budeme řešit se vší razancí nejen ve spolkové rovině, ale také podpoříme členy rybářské stráže v řešení situace v rovině trestní,“ vzkázal důrazně předseda Českého rybářského svazu Karel Mach.

„Rybáři by si měli uvědomit, že členové rybářské stráže jsou dobrovolníci, pomáhající chránit náš společný koníček. Všechny slušné rybáře prosíme – pokud se stanete svědky podobné události, poskytněte členům RS součinnosti a pomocnou ruku. Podezřelým ze spáchání tohoto trestného činu osobně vzkazuji: Styďte se! Vyhrožovat členům rybářské stráže jejich likvidací je ubohé, napadnout a zranit mladou ženu je neomluvitelné,“ dodal předseda.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

Nové články v rubrice

Rybaření v nouzovém stavu: ČRS zatím doporučuje rybaření v katastru obce, kde má rybář bydliště!

admin | přečteno: 11688x | 27.02.2021 | 15 komentářů

Od pondělí 1. března 2021 budou na území České republiky …

VIDEO: Obrovský sumec albín si udělal z potopeného deštníku úkryt!

admin | přečteno: 8498x | 26.02.2021 | 1 komentář

Děláte to taky tak? Aby rybář pochopil chování dravých ryb …

Rybáři dostanou až 150 miliónů korun za škody po kormoránech! Netýká se svazových vod

admin | přečteno: 1430x | 26.02.2021 | Žádné komentáře

Velké vítězství si připsali rybáři, kteří dokázali na půdě Senátu …

Komentáře

 • Odebrat doživotně povolenky.

 • Za všechno může alkohol. Zakázal bych to úplně, hned by byl věští klid všude, ne jenom u vody, protože většinou když se někdo posílí tím hnusem, je pak agresívny, dělá bordel nic jiné…
  Takovýhle dementi nemaj u vody co dělat…Povolenky už bych jim v životě nevrátil…Doufám, že dostanou pořádně tresty.

 • To vězení co jim za to hrozí by byl adekvátní trest.

 • to je spravne,jak se chovaji oni k rybarum,ta oni knim

  • Jak se RS chová k rybářům ? Že je napadá

 • Rybari urcite byli 5m od prutu a idioti z RS jim za to chteli sebrat noty.

 • Skoro celý život jsem zasvětil Orlíku… a nikdy nebyl problem
  s RS co to ještě dělal pan Řezníček který nebral povolenku za každou jako např. přítomnost u prutů do vzdálenosti k bivi alkohol atd.. a dneska nová RS zabavuje povolenky jak chleba za maličkosti… protože mají za každou skoro litr. Rybáři byli ožrali
  a budou na tom se nic nezmění a ty co nepiju to je jejich věc.
  Dávno už chytám na svá pravidla jim na ty jejich. A sebrat
  povolenku na celý život to je výmysl choroplodného mozku. Chyba je na dvou stranách.. na hrubej pytel hrubá záplata..

  • Kde jsi přišel na to, že člen rybářské stráže dostane za zadrženou povolenku litr? Meleš nesmysly.

 • Takové zavřít a doživotně sebrat průkaz. Tyhle se akorát schovávají za rybaření a jenom chlastají a dělají bordel. Bohužel to je dnešní doba, ale chce to jen bojovat proti nim a vyčistit vody od těhle

 • Petře ty budeš jeden s těch co mají problém s RS .Ti co u vody pijou tak by se měli taky umět chovat a né ,že tam RS příjde na kontrolu a nemůže se s některýma rybářema domluvit . Rybáři RS uráží slovně í a na konec je napadnou fyzicky .Takové rybáře je třeba vyloučit a bude klid.

 • Dobře jim tak,, měli jim pořádně nalozit

 • Když to tady tak čtu, tak doufám, že i tady tím chytřím co píšou ty brzo poberou povolenky, protože takových pacientov u vody nechceš potkat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.