Domů Novinky „Pobyt na čerstvém vzduchu doporučujeme!“ říká ministr zdravotnictví. Rybáři stále mohou k vodě

„Pobyt na čerstvém vzduchu doporučujeme!“ říká ministr zdravotnictví. Rybáři stále mohou k vodě

- Reklama -

Česká vláda zavedla další velmi přísná opatření, která se snaží zabránit šíření koronaviru, který se v České republice nekontrolovatelně šíří. Vzhledem k aktuální situaci se rybáři často ptají, jestli za současného stavu mohou k vodě. Odpověď (zatím) zní: Ano! Navíc, ministr zdravotnictví Roman Prymula na sociálních sítích uvedl, že ministerstvo zdravotnictví pobyt na čerstvém vzduchu doporučuje. Ale za předpokladu, že lidé budou dodržovat doporučená omezení, třeba se neshlukovat do velkých skupin ani venku…

„Povolené jsou vycházky v přírodě a v parcích, pobyt na chatách a chalupách, a to v maximálním počtu 2 osob s výjimkou člen domácnosti spolupracovníků. Pobyt na čerstvém vzduchu doporučujeme,“ uvedl ministr zdravotnictví na sociálních sítích…

Rybáři by ale měli mít pořád na vědomí to, že situace je opravdu vážná. A pokud si vzpomeneme, co se dělo v zahraničí při první vlně koronavirové pandemie – kdy se zakazovalo lidem vycházet ven – měli by respektovat platná opatření. Například to, aby se rybáři u vody neshlukovali do skupinek, aby dodržovali odstupy a platná hygienická opatření. Ostatně, na zodpovědné chování apeluje i předseda Českého rybářského svazu Karel Mach.

„Dovolím si apelovat na všechny rybáře, aby dodržovali pravidla a opatření, platná v nouzovém stavu, který v tuto dobu v ČR nadále trvá. Podmínky pro výkon rybářského práva (lov ryb) nám byl i v této nelehké době ponechán v plném rozsahu, podmínkou je ale důsledné dodržování platných opatření. Važme si možnosti trávit čas na březích rybníků a řek i v tomto období a neriskujme, že nedodržování pravidel povede k omezení i v této oblasti. Petrův zdar!“ řekl předseda Českého rybářské svazu Karel Mach.

 

Stanovisko ministerstva zdravotnictví

Na webu Českého rybářského svazu se objevilo i aktualizované stanovisko ministerstva zdravotnictví ohledně výkonu rybářského práva. V něm se píše:

S ohledem na četné dotazy na dopady Usnesení vlády České republiky ze dne 21. října 2020 č. 1078 o přijetí krizového opatření do oblasti myslivosti a rybářství Ministerstvo zdravotnictví sděluje po konzultaci s Ministerstvem zemědělství, že:

zákaz volného pohybu osob ode dne 22. října 2020 od 06:00 hod. do dne 3. listopadu 2020 do 23:59 hod. podle bodu I. odst. 1 výše uvedeného usnesení vlády o přijetí krizového opatření, se nevztahuje na:

  • výkon rybářského práva v rybářských revírech – výlov rybníka jako rybářského revíru nebo jeho součásti uživatelem rybářského revíru včetně jím pověřených osob, činnosti, uživatele rybářského revíru, které nelze odložit (např. zarybňování, lov elektrickým agregátem, hospodářská činnost na revírech), společný lov organizovaný uživatelem rybářského revíru v rámci výkonu rybářského práva
  • rybníkářství – výlov rybníkavčetně prodeje ryb tzv. „z hráze“,,další hospodářská činnost, která nesnese odkladu (např. oprava a údržba rybníka a rybničního zařízení)
  • výkon práva myslivosti – společný lov organizovaný uživatelem honitby za účelem plnění plánu lovu, plnění mimořádných veterinárních opatření a předcházení škodám zvěří (např. společný lov drobné nebo spárkaté zvěře)

Tyto činnosti jsou považovány ve smyslu bodu I. odst. 1 výše uvedeného usnesení vlády za „jinéobdobné činnosti“ a uvedený zákaz se na ně nevztahuje.

Provádění těchto činností je možné, ale bez dalších navazujících společenských shromáždění účastníků, která by byla v rozporu s výše uvedeným usnesením vlády.

Apelujeme na dotčené osoby, aby zvažovaly nezbytnost provádění těchto činností v současnosti a usilovaly, aby se konaly jen za účasti nezbytného množství osob.

Zdroj: Český rybářský svaz

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -