DomůNovinkyPodivný úhyn kaprů: V řece se objevily desítky mrtvých ryb! Podle všeho jde...

Podivný úhyn kaprů: V řece se objevily desítky mrtvých ryb! Podle všeho jde o neprodané vánoční kapry

- Reklama -

S hodně podivným úhynem kaprů se setkali rybáři v Hradci Králové. V samém centru města se totiž objevily desítky mrtvých ryb, mezi kterými ale plavali ještě i živí kapři. Ti byli na první pohled velmi potlučení. Rybáři, kteří ryby na místě úhynu viděli, řekli, že se pravděpodobně jedná o neprodané vánoční ryby. Ty někdo údajně vypustil do řeky Orlice. Případem se už zabývá policie…

„Domníváme se, že to jsou zbytky vánočního prodeje, který někdo neoprávněné vylil do našeho revíru,“ řekl televizi Nova hospodář rybářů z Hradce Králové Jan Pohl. Na místě úhynu bylo asi 150 kaprů, podle televize Nova byla většina ryb již po smrti.

REVOLUČNÍ NOVINKA: Špičkové rybářské křeslo, které vyztužuje páteř! Nízká cena!

A ty živé kapry nečekal o nic lepší osud, protože vypuštěním do ledové vody v řece zažily ryby teplotní šok. Navíc, kapři mají v aktuálních podmínkách jen minimum potravy, a ryby jsou vyhládlé. Takže i tyto ryby čekala smrt. Rybáři tak museli uhynulé kapry vylovit a odvézt do kafilérie.

Poznámka: Reportáž o uhynulých kaprech začíná v čase 32:15

VIDEO: Vážení čtenáři, litujeme, ale video v tomto článku bylo původní autorem smazáno…

To, že tito kapři pocházeli z vánočního prodeje, naznačovaly například odřeniny na tělech ryb. Jednalo se o typická poranění, která jsou běžná právě u vánočních ryb. Mezi uhynulými rybami nebyly žádné jiné druhy, jen kapři. Ryby navíc byly velikostně dosti podobné, což je další indicií, která naznačuje, že šlo o vánoční kapry.

REVOLUČNÍ NOVINKA: Špičkové rybářské křeslo, které vyztužuje páteř! Nízká cena!

Je dost možné, že tyto ryby nechtěli prodejci odvážet zpět na sádky, takže si ulehčili práci. Případem se zabývá policie. „Až na základě šetření a vyjádření zainteresovaných institucí se rozhodne, zda se jedná o nějaké protiprávní jednání,“ řekla televizi Nova policejní mluvčí Iva Kormošová.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -