skingbranding-banner

POLEDNÍ ZPRÁVY Z WCC 2016: Fantastická práce! Český tým vede celkové pořadí závodu!


AKTUALIZOVÁNO (13. 9. 2016, 15:45) – Máme tady druhý den závodu WCC 2016 na Nových Mlýnech. A průběžné pořadí je zatím velice příjemné. V noci skvěle zabodoval český tým ve složení Karel Nikl ml., Jiří Hrdý a Martin Hrdý. Kluci v noci vytáhli 3 krásné ryby a rázem jsou ve vedení celého závodu. Ale! Nic není rozhodnuté. I další týmy skvěle pracují, takže boj o nejvyšší příčky je teprve na začátku. Největší rybu závodu zatím ulovili Slovinci – kapr vážil parádních 16,7 kilogramů! Super práce! Jde vidět, že Novomlýnská nádrž má co nabídnout, takže v následujících dnech to bude ještě pořádná bitva.

Poznámka redakce: Omlouváme se čtenářům za chybné uvedení národnosti u týmu, ve kterém chytají Samo Krenker a Denis Zizek. Uváděli jsme, že jde o slovenský tým, ve skutečnosti se jedná o slovinský tým. Zmátla nás vlaječka Slovenska v oficiálních výsledcích závodu. Ještě jednou se za toto pochybení omlouváme.

Člen průběžně vedoucího týmu Jiří Hrdý v noci napsal: „Tak máme první úlovek, ale nemáme nikoho, kdo by nám ho zvážil. Kája ml. zdolal v 01:50 přibližně 10 kilogramového šupíka. Náš rozhodčí ani za hodinu a 10 volání nezvedl telefon. Ani další čísla nereagují. Jel jsem na místo našeho marshala a tam taky nikdo. Asi jsou ve sklípku. Budeme to zkoušet.“

A o dvě hodiny Jiří Hrdý dodal: „Makáme. Martin Hrdý zdolal druhou naší rybu okolo 10 kilogramů. Při jeho zdolávání, když jsme mu s Kájou drželi palce, se rozjel Kájovi a ze břehu zdolal přes dvě vázky naši zatím největší rybu, tak 14 kilogramů. Vlezl jsem do vody oblečenej, abychom náhodou o něj nepřišli, ale vzhledem k počasí, tak i plné kapsy zítra určitě uschnou. Hlavně, že je venku a máme první tři bodované ryby! Je 05:00 ráno a máme opět zavezeno, tak snad ještě něco pípne. Mimochodem, na naše telefony nikdo nereaguje, tak jsme je museli zasakovat. Škoda.“

Poznámka redakce: Podle nejrůznějších zdrojů za nekomunikaci rozhodčích může drobná organizační chyba. Závodníci totiž obdrželi špatná telefonní čísla. Nyní by mělo být už vše v pořádku.

Prvotní odhady Jiří Hrdého nebyly úplně přesné. Podle oficiálního vážení největší ryba vážila 12,2 kilogramů, druhý kapr měl 9,8 kilogramů a třetí ryba vážila 8,3 kilogramů. Přesto, tyto nádherné úlovky zatím stačí na průběžné první místo. Jen připomínáme, že tento český tým loví na místě č. 60 v sektoru Mivardi.

I když naši kluci chytají zatím skvěle, nesmí usnout na vavřínech. Nejsou totiž jedinými, kdo už mají 3 bodované ryby. V závěsu je totiž polský tým kaprařů, který chytá na místě č. 40 v sektoru PB Products. Ti už také ulovili 3 krásné ryby o váze 9,5 kilogramů, 8,6 kilogramů a 7,9 kilogramů. Takže i Poláci skvěle zachytali a o první místo budou rozhodně ještě bojovat.

Zatím největší rybu závodu ulovili Slovinci. Samo Krenker a Denis Zizek ulovili krásného šupináče o váze 16,7 kilogramů. Takže 20 kilogramová hranice je už blizoučko! Uvidíme, co přinesou další hodiny a dny.

 

TOP 5: Průběžné pořadí

1) Martin Hrdý, Karel Nikl ml., Jiří Hrdý (CZE) – 3 kapři 12,2 – 9,8 – 8,3 kilogramů

2) Andrzej Grygorowicz, Lukasz Walotek, Lukasz Pinocy (POL) – 3 kapři 9,5 – 8,6 – 7,9 kilogramů

3) Thomas Muller, Stephen Freeland, Frans te Dorsthorst (GER) – 2 kapři 14,1 – 8,1 kilogramů

4) Jiří Vetr, Stanislaw Navratil, Vladimír Vostrel (CZE) – 2 kapři 9,9 – 9,1 kilogramů

5) Samo Krenker, Denis Zizek (SLO) – 1 kapr 16,7 kilogramů

 

WCC 2016 DEN PO DNI:

Den 1. 

WCC 2016 odstartovalo! Podívejte se, kde chytají české týmy! Kdo má největší šanci na vítězství?

Redakce InRybar.cz

Nové články v rubrice

VIDEO: Obrovský sumec albín si udělal z potopeného deštníku úkryt!

admin | přečteno: 952x | 26.02.2021 | Žádné komentáře

Děláte to taky tak? Aby rybář pochopil chování dravých ryb …

Rybáři dostanou až 150 miliónů korun za škody po kormoránech! Netýká se svazových vod

admin | přečteno: 178x | 26.02.2021 | Žádné komentáře

Velké vítězství si připsali rybáři, kteří dokázali na půdě Senátu …

Začátek konce rybaření? Evropští úředníci chtěli zákaz rybolovu na území, které je pětkrát větší než Česko!

admin | přečteno: 10190x | 25.02.2021 | Žádné komentáře

Jakoby toho na rybáře nebylo málo! Nedávno Evropská agentura pro …

Komentáře

  • Az na to ze to chytili Slovinci se kteryma tu ted sedím. Ostuda …

    • Opravdu? V oficiálních tabulkách mají slovenskou vlajku.

      Díky za upozornění…

  • už se chytil 22 kilovej kapr a 19 kilovej

    • Oficialní statistiky zatím mlčí… 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.