DomůNovinkyPorušíte rybářská pravidla? Zaplatíte 200 korun! Středočeský ČRS zavádí novinku

Porušíte rybářská pravidla? Zaplatíte 200 korun! Středočeský ČRS zavádí novinku

- Reklama -

Středočeský územní svaz provozuje velmi populární vodní plochy v režimu rybníkářství, které navštěvuje velké množství rybářů. Mezi nimi se ale najdou i takoví, kteří si pořádně nepřečtou platná rybářská pravidla, která následně porušují. A proto vedení středočeských rybářů bouchlo do stolu! Pokud kontroly na vodních plochách v režimu rybníkářství narazí na rybáře, který mírně poruší platná rybářská pravidla, pak bude muset zaslat dárcovskou SMS v hodnotě 200 korun. Toto opatření bude platit na všech vodních plochách v režimu rybníkářství, které provozuje Středočeský územní svaz…

Vodní plochy v režimu rybníkářství, které Středočeský územní svaz provozuje, patří k velmi populárním rybářským lokalitám. A není se čemu divit! Rybáři totiž mají z čeho vybírat. Bohužel, někteří si ale tohoto servisu ze strany Středočeského územního svazu neváží. A to vedení středočeských rybářů donutilo k zavedení revoluční novinky v podobě dárcovských SMS, které budou platit ti rybáři, kteří mírně poruší platná pravidla…

„Na všech vodních plochách, které provozuje Středočeský územní svaz (Božkov, Brožkovna, Jelito, Mlynařice 3 – Dvorce, pískovna Písková Lhota, Stržený a Vlkava 4 – Smilovice) se zavádí tzv. dárcovská SMS. Jedná se o řešení, kdy lovící jen mírně poruší podmínky a pravidla odlovu – tedy ta, která se dají ihned na místě napravit a na základě toho mu nemusí být pověřenou osobou ke kontrole odebráno „Oprávnění“, ale dotyčný na místě před kontrolující osobou odešle tzv. dárcovskou SMS ve výši 200,- Kč ve tvaru HODAR200 na tel. 90211 a přijde mu potvrzující SMS: „Děkujeme za dárcovskou SMS v ceně 200 Kč. Petrův zdar ČRS SÚS,“ vysvětlují fungování SMS vedení středočeských rybářů.

CENOVÉ ŠÍLENSTVÍ: Brutální sleva na TOP kaprové pruty! Ušetřete více jak 3000 korun!

Samozřejmě, toto opatření zvedlo nemalou vlnu kritických reakcí ze strany rybářů. Na kritiku ale rázně odpověděl předseda Středočeského ÚS Dušan Hýbner: „Sleduju tu diskusní vášeň už několik dní nad dárcovskou SMS na pískovně a je s podivem, jak někteří mají zcela zvrácené priority. Místo toho, aby řešili to, že je vrchol, že tu jsou rybáři, kteří nezapisují docházky, míry ryb, mají bordel na lovném místě, kteří okrádají jiné tím, že neplatí místenku, nezapisují úlovky, kteří parkují, kde se jim zlíbí, hlavně, aby to měli co nejblíže u vody, kteří porušují pravidla a BPVRP, ke kterým se zavázali je dodržovat, tak tu řeší oprávněnost dárcovské sms a vymýšlí způsoby, jak vlastně těm, kteří nedodržují, život ulehčit,“ zlobí se středočeský předseda.

Ten ale připomíná, že za zavedení této novinky, si mohou rybáři zcela sami. „Kdybyste se chovali tak, jak máte, nemuselo by nic takového existovat. Předpokládám, že nejvíc řvou ti, kteří se mají proč obávat, pak ti, kteří na pískovně v životě nebyli. Oh, s jakým zápalem dbáte na to, aby vše bylo podle zákona, škoda, že se stejným zápalem nekřičíte, aby se někteří rybáři chovali podle zákona. Celý 3/4 rok byli rybáři na pískovně upozorňováni, vychováváni, drtivá většina věcí byla stále dokola odstraňována na místě, oprávnění bylo odebíráno, až když ty přestupky byly do nebevolající.“ napsal Dušan Hýbner.

 

Další nadstandardní vody pro rybáře: Nové vodní plochy v režimu rybníkářství!

Středočeský územní svaz přišel se zprávou, že se rozšíří počet vodních ploch v režimu rybníkářství. Konkrétně jde o tyto lokality: Od Nového roku se rozšiřuje počet vodních ploch o ty, které provozují místní organizace. Jedná se o VP – Bartoň: ev. č. 411 986, MO Rakovník, Brodský 2: ev. č. 411 985, MO Kladruby u Vlašimi, Načeradec – Louňov: ev. č. 411 993, MO Načeradec, Na Dolíkách: ev. č. 411 991, MO Přišimasy, Pilař: ev. č. 411 990, MO Votice, Pitkovice: ev. č. 411 995, MO Uhříněves, Rybník Václav: ev. č. 411 982, MO Příbram s tím, že na těchto plochách se, kromě Načeradce, místenky neplatí.

Co jsou to vlastně vodní plochy v režimu rybníkářství? „Dlouhodobě jsme jako celý svaz byli členy kritizováni, že neděláme pro ně nic navíc, že nejsme schopni srovnat se podmínkami na soukromých revírech. My jsme v SÚS tu hozenou rukavici zvedli a začali vytvářet něco navíc. A to ve svazových vodách se současnou platnou legislativou můžete dělat jen v režimu rybníkářství. To je holý fakt,“ vysvětluje Dušan Hýbner.

CENOVÉ ŠÍLENSTVÍ: Brutální sleva na TOP kaprové pruty! Ušetřete více jak 3000 korun!

„Takže jsme vytvořili několik vodních ploch z těch přibližně 190 revírů ve společném rybolovu v našem ÚS, které nadále zůstávají ve společném rybolovu, ale umožňují ty podmínky nastavit jinak. Přináší nám to spoustu práce navíc a věřte, že by bylo pro nás mnohem pohodlnější nechat vše jako revíry a setrvávat,“ uzavírá středočeský předseda.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: Středočeský ÚS

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

23 KOMENTÁŘE

 1. Když mám uklidit tak ten bordel zpalim ho zakazte bivaky stany ty delaj bordel odjedou a neuklidi prijezt z autem k vodě ano udělejte cesty místa na chytání nejsou peníze chcete a pro rybáře který přijde kvode pěšky mam odnést bordel kam já ho nedělám brigády sou na co když ho chytim ze dělá bordel seberu mu papiry a tam kde ho udela týden brigáda a na pul roku papiry do čistírny a další rok dražší povolenku porybnych je hodně proc jenom kvůli čemu nemusí platit povolenku lodě na vodě větší kontroly ty platit nemusí odvezou je i z rybami na tel.masri autem k vodě nesmy .porybny maj mít usek a bordel který neuhlida ať si ho uklidi ..

 2. Za mne rozumnejsi reseni nez brat povolenku byt za maly prestupek. O tomto rezimu rybnikarstvi slysim poprve a dle meho nazoru se jedna o krok spravnym smerem. Oziveni stavajici system potrebuje a pokud se doresi negativa, ktera nutne prijdou(veliky rybarsky tlak,,, brani “ zajimavych ryb jinym beznym revirum) muze to byt pro rybare vhodna alternativa, blizsi prirozenemu lovu nez je na soukromacich.

 3. Nezlobte se na mě ale nevěřím tomu že když lidi butete nutit posilat od vody za mirne prestupky darcovskou sms ve výši 200 korun ze to někoho přivede k moudrosti. Nutit nikoho nemůžete a co ti kdo maji sluzebni aparáty ? Ti tuto platbu nemůžou většinou provádět protoze zaměstnavatel jim to neumožňuje.

 4. Není to špatný nápad a naopak by to mělo platit také, pokud svaz nebude dělat řádně svou práci, tak by mohl za své drobné nedostatky, dávat slevy na povolenkách. 🤣

 5. Je to stejně nedomyšlený paskvil,jako proticovidova opatření. Jak mě donutí poslat DSMS? Jak zaplatí ti,co mají sl.tel. ? Ti co nemaj kredit? Ti co nemají u sebe telefon? Nelze zvyhodnovat nějakou skupinu!!! RS může uložit blokovou pokutu, proč se tak neděje ? Proč? Tohle tak trochu zapáchá nějakou čertovinou 🙂

 6. Souhlasím s panem Štefanem . Udělené pokuty musí být právně vymahatelné, jako u pokuty od policie. Měl by být vytvořen ceník přestupků a pokut. Ale což je podstatné. I za některé přestupky spáchané v silničním provozu vám policie může jen domluvit, ale vždy záleží na lidech. Jsem starší rybář, ale do dnešního dne mi nikdo nevysvětlil, proč se musí zapisovat příchod k vodě.Když ho nezapíši, nic neukradnu ,nikoho neohrozím. Rybařina odjakživa byla zájmová a odpočinková činnost, ale dnes se s toho stal jeden velký byznys a právě to ničí podstatu rybařiny.

  • Zdravím a SOUHLASÍM.
   Proč by se nedal udělat takovýto ,,ceník“ pokut za to a to ?? Pokud se neumíš chovat podle řádu nechoď rybařit,ale pokud jsi ještě k tomu ,,PRASE“ tak zaplatíš !! Ale nějak nevěřím tomu,že bude i toto opatření spravedlivé ?!?!
   Budu ale nadále optimista a budu věřit ve spravedlnost rybářské stráže,slušnost rybářů aj.
   Zdenek

 7. Toto je pouze podnikání SUS za peníze místních organizací z nákupem revíru by se dalo souhlasit ale provozování by mělo být za podmínek jako mají ostatní revíry MO . Vůbec nechápu proč za peníze všech MO dochází k nadstandardnímu zarybnění pár revírů v jakémsi režimu. Proč nejsou takové krásné ryby vysazovány i do ostatních revírů když to jejich členové financují. Jakýsi sponzorský příspěvek je pouze další fígl jak z rybářů dostat peníze do rozjetého kšeftu.

 8. Na jednu stranu je to dobře ale na druhou stranu se bojím buzerace za účelem obohacení..Teď jsem vypisoval papíry..mám 62 návštev,ponechal jsem si 5ryb..Nikdy jsem neměl větší problém s kontrolu..ale nikdy neříkej nikdy..Ten bordel co je u vody a nechávají ho tam většinou ti co kempuji..se dá lehce zneužít a já nebudu chodit na ryby abych tam po někom uklízel než nahodim a seděl tam ve strachu že mě někdo osolí pokutou..Každý by to měl brát jako koníčka a chovat se tak aby po něm zbyla max ta dírka od vidlice v zemi,tak na to myslete a hodně zdraví a úspěchů všem.

 9. Já si myslím, že je to správný krok kupředu. Chvování některých „rybářů“ je do nebe volající.
  Jen si myslím, že by se ty prašule měli vybírat více způsoby, třeba ihned na místě. Není přece nic jednoduššího, než tvrdit, že dotyčný tlf u sebe nemá? Kdo mu dokáže, že má?
  Ale rozhodně souhlasím s postihem!!!

 10. Myslim si take, ze by mela byt stanovena pokuta za prestupek. Napr. nedostatky v papirech, nedostatecne vybaveni. Pokud tak nebude ,hrozi ze budem dostavat pokuty i za rozvazanou tkanicku, jako prekazku v lovu. Zajimalo by me komu to prinese prospech.

 11. Pouze můj skromný názor z hlediska práva:
  A) Podle ustanovení § 3 odst. 1,2 zák. 99/2004 Sb. skutečně v rybníkářství pravidla lovu určuje rybníkář, až na výjimky ( ustanovení § 13 odst. 2 písm. a),b) zák. 99/2004 Sb.) není vázán tímto zákonem a prováděcí vyhláškou, neboť se nejedná o rybářský revír.
  B) V ustanovení § 16 zákona 99/2004 Sb. je taxativně uveden výčet oprávnění rybářské stráže, ať hledám jak hledám, tak tam není nic o právu RS někoho nutit k tomu, aby někoho v případě, kdy porušil právní normu či jiná pravidla v této situaci určená zřejmě rybníkářem, nutil ,, obdarovat“ SUS nějakou finanční částkou. Tedy takto by člen RS při výkonu své činnosti ( v té chvíli je úřední osobou) překročil pravomoci mu svěřené zákonem a obávám se, že by případným vynucováním si zaplacení dárcovské DMS mohl naplnit skutkovou podstatu přečinu ,, Zneužití pravomoci úřední osoby“ podle § 329 odst. 1 písm. b) trestního zákoníku. Pokud ho k takovému protiprávnímu jednání někdo navádí, nabádá, dalo by se uvažovat i o jeho případné trestní odpovědnosti za takové protiprávní jednání ve formě účastenství.
  C) A vůbec dávám k zamyšlení otázku, zda člen rybářské stráže vůbec v rybníkářství může vykonávat oprávnění rybářské stráže, neboť se v § 16 dozvídáme, že ,,rybářská stráž v RYBÁŘSKÉM REVÍRU JE OPRÁVNĚNA“ a v případech v článku uvedených se zjevně o rybářské revíry nejedná.
  Tedy závěr tohoto krátkého exkurzu v dané věci z hlediska práva. Vycházeje pouze z informací uvedených v článku, aniž bych znal podrobnosti, mohu uvést, že pouze šílenec z řad členů rybářské stráže by postupoval tím způsobem, že by někoho nutil v rámci výkonu své činnosti RS podle zákona č. 99/2004 Sb. k zaplacení ,, dárcovské DMS“. Takto odvážný by podle mého názoru byl do chvíle, kdyby se první postižený obrátil na orgány činné v trestním řízení. Čistě teoreticky by mohl vystupovat jako ,,pohůněk“ rybníkáře, který ho pověřil kontrolou jím daných pravidel v rybníkářství, potom by ale stěží mohl vystupovat jako člen RS, ale pouze jako prostý brigádník rybníkáře ( v tomto případě SUS) bez jakýchkoliv pravomocí a tedy zaplacení nějaké takové DMS by bylo čistě na libovůli postižené osoby, chcete-li na jeho předposranosti či blbosti. Ten článek jsem četl raději dvakrát, tohle je fakt strašné chucpe.

  • Pane kolego máte naprostou pravdu. Páně D.H. a jeho pohunci si vykládají zákon po svém.Jejich ři´tolezci jim to žerou.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -