DomůNovinkyPorybní na Labi zadrželi povolenku 6letému rybářovi za noční lov! Rybářská stráž...

Porybní na Labi zadrželi povolenku 6letému rybářovi za noční lov! Rybářská stráž varuje: Nezneužívejte dětské povolenky!

- Reklama -

Další kontroly probíhaly na revírech Labe a Vltava v rybářských organizacích MO Mělník a MO Nymburk. A i když porybní pravidelně upozorňují, že v současnosti jsou kontroly časté, nic to nemění na tom, že rybáři prostě stále porušují platná pravidla. Někteří rybáři nedodržují stanovenou denní dobu lovu, další před porybnými dokonce utíkají a nechávají vybavení na březích revírů. Bohužel, při aktuální kontrole porybní zadrželi povolenku teprve 6letému rybářovi. Znova upozorňujeme všechny rybáře – dodržujte platná pravidla! Nestojí to za ty potíže…

Na webu Středočeského územního svazu se píše:

MO Mělník: V pátek 19. 7. se čtveřice členů RS Mělník vydala na kontrolu revíru Labe 14 a Vltava 1.

Prvním „nálezem“ byl prut vyvezený na sumce na Labi, ke kterému se nikdo nehlásil, a tudíž byl zapsán, vyfocen a zabaven. Podobná situace byla u hrany Mlazické tůně sousedící s Labem, kde zůstal nahozený prut a lovící za svitu baterky utekl kopřivami a lesem do polí. Oba hříšníci si své načiní mohou vyzvednout po telefonické dohodě v kanceláři MO Mělník.

Stále se opakující důvody zadržení povolenek jsou lov na více prutů, použití podměrečných ryb za nástrahu a nedodržení zákonné doby lovu.

Někteří lidé si myslí, že když k řece přijedou přes rezervaci Úpor – Černínovsko, kde nejsou kvalitní cesty, budou před RS dobře ukryti. V pátek si to zkusili ověřit dva lovící, kteří zjistili, že i v 1.15 ráno tam mohou být kontrolováni a přijít o povolenky k lovu.

Nejhorší situace byla na ostrůvku a hrázi mezi Labem a Sidonkou. Rozptýleno zde bylo celkem 6 lovících, kteří si zde vytvořili tábořiště. Upravili si místo tím, že ho vysekali a ulámali větve. Pruty vyvěsili do všech stran a pozornost RS na ně ve 2.30 ráno přitáhla svítící obrazovka notebooku, na kterém sledovali film.

Další rybáři byli v dolní části revíru. Jednoho z nich se podařilo probudit až po půlhodinové snaze, kdy hrozilo přivolání policie z důvodu vysoké podnapilosti. Zajímavé bylo, že ze třech přítomných rybářů měl jeden v pořádku pruty vytažené a zbývající dva „zrovna zaspali“.

Objeven byl i jeden lovící, který měl ve tři ráno vyvezené 4 těžké pruty na sumce. Nejprve si RS myslela, že se jedná navíc i o lov na více prutů. Pán měl s sebou však svého šestiletého syna, kterému byla díky nezodpovědnosti jeho otce taktéž odebrána povolenka. Hlášenku podepsal pouze křestním jménem a hůlkově, neboť to jinak neuměl. Jak by tento chlapec mohl manipulovat s vyvezeným náčiním a případně zdolat sumce si dokážete představit sami.

Závěrem RS upozorňuje rybáře na stálé kontroly na našich revírech. Dále připomíná, že podobné zneužívání dětských povolenek k lovu na více prutů, věčně se opakující zaspávání v době, kdy všichni mají u sebe mobilní telefon s budíkem, anebo zázračná ztráta paměti, který prut je čí, nebude i nadále tolerována.

Středočeský územní svaz se s místními organizacemi snaží udržet a rozšířit výjimky na 24hodinový lov na vybraných revírech. Je proto zarážející, když člen z organizace, kde je tento lov povolen, se vydá desítky kilometrů od svého bydliště, aby tam porušil pravidla a přišel o povolenku…

 

MO Nymburk: V noci na dnešek jsem provedli kontrolu na revírech Labe 21 a Sadská, a byla to katastrofa. Začali jsme ve 23 hodin a skončili jsme okolo 4.00 h.

Na jezeře v Sadské jsme ve vodě viděli vezírky s úlovky bez označení, kde nás mimochodem rusky hovořící občané poučovali o tom, že kontrolu po půlnoci můžeme provádět pouze s Policií ČR… co dodat, hlavně že jim na MO vydali papíry bez zkoušek, jak sami přiznali, a podle toho také jejich povolenky a znalosti vypadaly. Skončilo to všechno, jak muselo – čtyřmi zadrženými povolenkami a o nepořádku na lovných místech se nám nechce ani mluvit…

Jinak chyby u kontrolovaných stále stejné – neproškrtané řádky atd., takže i zde jsme provedli několik zápisů do povolenek…

Zdroj: Středočeský územní svaz

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: Středočeský ÚS

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

27 KOMENTÁŘE

 1. Vsechno bych zavřel, tam není o ocem, ale zebrat 6letemu klukovi povolenku, který je rád, že vyrazi k vodě za blbost a debilitu jeho otce je velká ubohost.

 2. Kdybyste vy deb… všechno nezakazovali, tak by nebylo co porušovat! Proč můžu chytat jenom na 3 pruty? Proč nemůže můj syn chytat na další 2 pruty, když má koupenou povolenku? Proč musím ve 12 pruty stahovat, komu vadí že chytám v noci? Ryby nejím a stejně všude buď ryby nejsou, nebo ho… berou! Akorát do vaší vody sypu krmivo za tisíce a vy mě budete ještě buzerovat??? Letos mám svazovku naposled!!!

  • Rybářská stráž dohlíží na dodržování rybářského řádu, obecně sama pravidla nevytváří. Je normální, že má společnost nastavená pravidla a tresty za porušení. Bez toho byto moc nešlo. Nadáváš tedy špatným osobám (v rámci kontextu článku).

   Pokud to bereš tak, že akorát vyhazujes peníze a krmis cizí ryby… Nemyslím si že takovýto přístup je zcela v pořádku.

  • Jediné čeho tím sypáním krmiva docílíte jsou hypertrofované rybníky ve kterých přežije jen kapr, pokud vůbec.

   Navíc ryby nejíte a trápíte je jen pro svou zábavu. V noci navíc rušíte zvěř a narušujete ekosystém.

   A co je nejhorší, tak se ještě považujete za oběť.

   • Takže ten, kdo je trápí pro zábavu a pak je ještě sežere je lepší než já? Dej si facku prosímtě. Jakou zvěř ruším když spím? A jaký ekosystém narušuju? Mezi půlnocí a 4 hodinou jsem ještě nikdy žádnou rybu nechytil, vadí mi nesmyslné stahování prutů a odcházení z lovného místa. Jeden den si zakrmíš a druhý den tam sedí vychcaný masař Ondrej zo Slovenska!

    • Ano, ten kdo ulovenou rybu loví, aby ji snědl, je z mého pohledu lepší, než ten kdo je loví pouze pro zábavu, ublíží jim a pak je hází zpátky do vody. Zkuste se střelit do nohy a jít si zaplavat.

     Zvěř rušíte už jen tím, že tam jste. Vydáváte pachy, způsobujete hluk. Při dnešním nedostatku vody tak obsadíte vodní zdroje pro zvěř, která se pak kvůli Vašemu šlofíku nemůže ani napít.

     Vadí mi, že mnozí rybáři zbytečně perou další a další živiny do tak už přeživených vod. Říkám tomu živiny, ale běžně je to známo pod pojmem „znečištění“.

     Vy jste prostě „zvláštní člověk“. Jste mi už psaným projevem a názory tak nesympatický, že bych Vás dále jako člověka nechtěl poznat, ani potkat. Přeberte si to jak chcete.

   • Poslouchej hň*pe, po mě nezůstane na zemi ani smítko, žádný vajgl, nerozdělávám oheň a nedělám u vody hluk. Navíc nelikviduju rybí osádku jako ty, takže táhni na slovenské stránky ty somár.

 3. Chválím jen tak dál. Ano povolenka sebraná děcku za to, že jeho fotr je vych…. de…. Co k tomu dodat jinak to nejde.

 4. Tak to jste hodně velký trapáci,sebrat 6ti letymu klukovi povolenku,když za to chudák ani nemůže.Doufam, že jste na sebe pyšní … . Vám sebrat odznaky.Tohle zkusit na mé dítě,tak jste oba bez pardonu ve vodě …

 5. Jak může mít 6ti lety kluk co v podstatě neumí psát povolenky. Asi mu ji někdo vystavil ne? Jak mu ji mohl vystavit? O přestupku nepolemizuju… Jen upozorňuji na fakt, že za peníze lze koupit vsechno…

 6. Je psáno od jakého věku mužem na dravce?Jak by to asi vypadalo kdyby tahal sumce šestiletý kluk?No to nemyslí snad naší svazáci vážně,že?Potrestán i syn a to na něco co se nestalo?

 7. Tak za 1) Sebrat klukovi povolenku protože fotr… Tak to prostě je,všichni fungujem podle nějakých pravidel a všichni by jsme je měli respektovat. 2) COSE vlastně ani nevím jestli moje energie stojí za to abych na tebe reagoval ale musím.To že po tobě nezůstane u vody bordel je dobře,tak je to v pravidlech.A co se týče toho že ti vadí zákazy,všude je nějaké pravidlo prostě se chytá na dva.To by jsi taky mohl chytat na osm prutů ale aby jsi to pochopil.Na dva pruty se chytá protože jsi schopen je ovládat ale když ti zabere pět prutů najednou tak asi hovno zmužeš.A to že na 4 hodiny musíš stáhnout pruty…repektuj to,je to jediná chvíle kdy ryba může plout bez toho aby si bodla hák do krku. A chápu o co většině jde,taky bych byl radši aby porybný šlapali po Ukrajincích a Vietnamcích ale jak je vidět ani my nejsme svatí. nechť si každý zamete před vlastním prahem. Uznávám rybářskou stráš nikdy jsem problém neměl.Jo a svazovou si nekupuj,prokaž nám tu laskavost. Petrův zdar

  • „když ti zabere pět prutů najednou tak asi hovno zmužeš“ 😀 prosímtě, na celém břehu přehrady včera nikdo ani záběr!!! I kdybych měl 8 prutů, tak bych je stíhal přehazovat. A co se týče trápení ryb….na to už nemám slov. Vy jste takoví pokrytci.. Se nedivím že to kolem vody tak vypadá, když jste každý druhý úplně vygumovaný. Velice rád opustím tuto společnost lidí s IQ bavlny a udělám vám tu laskavost paní Dominiko 😉

  • Abych měl větší šanci. Všichni tu píšou jak má mít ryba šanci a nechytat v noci a bla bla bla – šance jsou 90 ku10 pro rybu!!!

  • To je právě problém honba za trofejní rybou a zapomněli nebo ani nevědí že ryba se dá chytat i na obyčejný rohlík nebo hnojňáček , proč drahé krmení když stačí jen trocha šrotu a také se pobavíte.A pokud ryba nebere tak ani 10 prutů nepomůže.

 8. Jenom buzerace nic jiného,u nás na Severní Moravě schválíly od nového roku candát míra 50 štika 60 a nástražní mira rybičky minimálně 15 cm.Přitom ti zloději mají všichni za naše peníze nové auta a soukromé rybníky.Já na ně prdím štiku budu brát 50 a candáta 45,Vyjedu na lodí a at mně někdo kontroluje jestli má rybka 15 cm nebo 7………Prostě jen buzerace a přitom štiky vysazuji a mají míru cca 25 cm.Kreteni z Ostravy se nikoho neptaly a dělají si sami zákony……Divím se že nedostaly po čuni vzít děcku povolenku,i dítě může chytat sumce v čem je problém??????

 9. Jenom dobře, že dávají vyšší míra dravcům, přesně kvůli takovým masarum jako jsi ty se nedočkáme trofejních úlovků.

  Prostě povolenka se musí jednou dělit na chyt a pusť a chyt a sežer, jasný že chyť a sežer bych dal aspoň za 4000,- aby si to tady ti sasci pěkně rozmysleli.

 10. Chyť a sežer bych dal za 10.000,- a ostatní dejme tomu za 4. Nasadil bych minimálně stejně kg ryb ale třetinu kusů odpovídající hmotnosti a naše děti by možná v budoucnu měli co chytat. Dokud se budou nasazovat kapři 35, které do dvou let stejně někdo zmasí, tak to bude o hovně.

 11. Ať mi tu někdo s těch chytráků poví
  Jak omezuje míra ryb masaření?
  A povolenka chyť a pusť jak omezí masaření.?
  To jsou kecy debilů, kteří o tom ví kulový.
  Kdyby byly všichni chyť a pusť jak se všude píše, tak by to s tou
  Rybí osadkou vypadalo úplně jinak.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -