Domů Novinky Povolenka plná štik! Vedení rybářů „naštvala“ tahle povolenka „masaře“! Mají přijít přísné...

Povolenka plná štik! Vedení rybářů „naštvala“ tahle povolenka „masaře“! Mají přijít přísné limity?

- Reklama -

Na rybářském internetu probíhá dost zajímavá diskuze o zavedení počtu ponechaných dravých ryb, kterou rozpoutala fotografie povolenky jednoho rybáře. V té povolence je během několika vycházek zapsáno hned 8 štik, které se pohybují od 52 do 58 centimetrů. Zmíněná povolenka od daného rybáře pochází z Územního svazu pro Severní Moravu a Slezsko, a právě na stránce na facebooku moravskoslezských rybářů se objevila řečnická otázka, která rozpoutala celou diskuzi. Někteří rybáři ale třeba poukazují na to, že celá diskuze je „zbytečná“ proto, že daný rybář vůbec nic neporušil…

V dané povolence je během několika vycházek zapsáno celkem 8 štik, které se velikostně pohybovaly od 52 do 58 centimetrů. A moravskoslezští rybáři si neodpustili poznámku: „Letos vysazené štičky moc šancí na přežití asi nemají. Dva nebo tři takoví odchytávači a letošní štičky jsou z revíru definitivně pryč,“ objevilo se na stránkách na facebooku Územního svazu pro Severní Moravu a Slezsko.

A právě na moravskoslezských vodách se rozhodli něco s touto problematikou dělat. Co například? Tak například to, že od roku 2021 se změní mnoho pravidel při lovu dravých ryb! „Pomůže v příštím roce konferencí schválené zvýšení míry štiky na 60 centimetrů a u candáta na 50 centimetrů, včetně použití jednoháčku u nástražních rybek do velikosti 15 cm?“ nadhazují řečnickou otázku moravskoslezští rybáři.   

Domácí výroba boilies: Jak vyrobit rychle a snadno domácí boilies? Zkuste tohle!

Územní svaz pro Severní Moravu a Slezsko sice od příštího roku zavádí přísnější pravidla, ovšem po zveřejnění dané povolenky, která obsahovala nemalé množství malých štik, někteří rybáři například volají po přísnějších limitech ponechaných dravců. „Zásadně snížit povolený roční limit dravců na 10 kusů! Štika a candát není kapr, kterého je všude plno! Jinou cestu nevidím,“ napsal pod fotografiemi povolenky diskutér Roman.

V územním svazu pro Severní Moravu a Slezsko už teď platí omezení, která se týkají počtu ponechaných ryb. „Úlovek uvedených druhů ryb (kapr, štika, candát, amur, bolen, sumec, lín, parma – nebo jejich kombinace) je omezen na 10 kusů za kalendářní měsíc. Roční úlovek uvedených druhů ryb je omezen na 40 kusů. Uvedené limity platí na všechny revíry územního svazu ve společném hospodaření dohromady. Po vyčerpání ročního limitu lze zakoupit další povolenku,“ píše se v dodatku k soupisu revírů pro rok 2020.

Jiný diskutér Jiří si pak neodpustil poznámku, že zpřísněná pravidla přichází pozdě: „Tak ale co chcete? Nastavíte pravidla, a pak když někdo bere jednu rybu za druhou, ale podle pravidel, tak vám to vadí. Můžete nadávat akorát sami sobě, že to dovolíte. A to, že teď přijde změna – to mělo být už mnohem dříve!“

Celou diskuzi – všechny příspěvky – můžete zobrazit kliknutím na fotografii povolenky. Rázem se dostanete ke všem diskusním příspěvkům k danému tématu…

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

85 KOMENTÁŘE

 1. Tak se mu dařilo, závist. U nas je dovoleno 40ks ušlechtilé ryby. Je to jeho právo si rybu ponechat a pokud ji většinou dravé ryby tak se mu nedivím . No každopádně dle datumu násada. To bych radeji řešil plus provalení revíru.

  • Naprosty souhlas, vse dle platnych pravidel! At uz s tim clovek jakkoliv nemusi souhlasit, tak s tim nic nenadela. Snad toto rozviri diskusi na tema omezeni poctu ulovku, to by bylo super 🙂

  • Je mi 78 let a rybařím od roku 1960. V té době platilo, že si lze ponechat 2 ks ušlechtilých ryb, resp. 3 ks v kombinaci kapr, štika, candát. Tyto počty úlovků současně byly stanoveny týdně. Za rok bylo povoleno si ponechat 20 ks kapra a 15 ks dravců. I když tyto limity byly valnou částí naplněny, váha ryb se v průměru pohybovala kolem 3 kg a ve vodě bylo dost ryb pro všechny. Příkladně úlovky candáta délky 70 – 85 cm nebyly ničím výjimečné. Je logické, že každý rybář si rozmyslel vzít kapra, jehož míra tehdy byla stanovena na 35 cm. Pokud se opět nevrátíme v povolených počtech úlovků na tehdejší dobu, budou naše kdysi hojně zarybněné revíry totálně vybrakované tzv. rybáři.
   A ještě si dovolím odbočit od daného tématu. Před rokem 1989 jsme měli výhrady ke krajským a celostátním orgánům , které řídili místní organizace. Po tomto roce došlo k rozmnožení těchto dobře placených funkcí , a proto se tito lidé nestydí parazitovat i na dlouholetých rybářích seniorského věku a předepisovat navýšení správních nákladů o 1 000.- Kč. Výmluva, že nebudou povinné brigády u důchodců neobstojí, jelikož důchodci ´byli od brigád osvobozeni. Je to plivnutí do tváře dlouholetým rybářům seniorského věku.

 2. To je pořád dokola, rybářů je pomalu víc, než ryb v rybníku. Někdo (jako třeba já) moc nechodí – málo času, ale platím povolenku. Můžu si za to sám, někdo si za moje peníze chytá. Pokud dodržuje platné předpisy je to jen jeho věc! Nemusím s tím souhlasit, ale je to tak. Pořád má někdo pocit, že se musí pořád něco omezovat, zakazovat a přikazovat. Nechte už ty lidi žít, zkuste je spíš vychovávat vlastním přístupem. Většina z vás je však stejná a vadí vám, že si někdo jiný nachystal a vy ne…
  Vidim u vody plno zoufalců, kteří nepustí kapříka 40cm a tady každý moralizuje.

  • Souhlas !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
   A že mizí okoun z našich vod není tím, že by si jich rybáři tolik odnesli na pánvičku, někdy za to může i historicky „chytré“ plány vysazování nejdříve bolenů, nyní sumců. A jestli je někde nutnost vysazovat větší generační rybu pro její uchování v dané vodě, tak si přece můžeme zde upravit její lovnou délku tak, aby zde ryba zůstala a splnila tak svoje poslání. Ale ty věčné zákazy, příkazy, vylepšení a závist, že někdo ryby nejí – tak atˇje nekonzumují ani jiní… Dejte nám už s tím svátek. Už tak si nyní na rybách (když už se tedy na ně dostanu) více připadám jako „úklidová firma“ a ne jako rybář, který si chce jen v klidu nahodit a ne být za to neprodleně šikanován. Díky.

   • S tou úklidovou firmou naprostá pravda.Který inteligent dal do rybářského řádu,že rybář po příchodu k vodě,musí uklidit lovné místo,já bych to dal naopak,uklidit po sobě při odchodu.

   • V podstatě souhlasím. Chodím chytat na Labe a nehorší je nepořádek při nájezdu nočních rybářských part z jiných revírů někdy i těch domácích) rozumí se větší party za účelem oslav u vody. A covid to dorazil.. Je úspěch ,když po sobě uklidí alespoň do jednoho pytle a ten nechají u stromu- vítr úklid dokončí .Přibylo hodně rybářů s malou zkušeností. U rybníků by mělo být zajištěna nádoba na případný odpad někde u přístupu k vodě ( na přístupové cestě) ap. I když si použité obaly původně naplněné museli k vodě také donést? Bylo by dobré též se vrátit k značení konce a začátku jednotlivých úseků tak jak to bývalo dřív běžné.
    Dalo by se toho napsat hodně a proto úspěšný lov v roce 2021

 3. Zakázal bych prodej povolenek to už by vyřešilo veškeré vaše omezování zakazování a přikazování,toto už není rybaření ale jen buzerace a strach abych náhodou v těch milionů zákazů něco neporušil.

 4. Vyšší míru chápu a omezení počtu odnesených dravců taky ale proč toho člověka pranýřovat nic neporušil osobně bych tyhle ryby nevzal ale znám spoustu lidí co by jednali stejně

 5. Také si myslím že nic neporušil odnesl si podle toho co je psáno.Souhlasím se změnou velikosti ryb jak u kapra tak dravce.A těch zákazů a příkazů je opravdu hodně.Připadá mi to jak za minulého režimu taky pořád poroučeli.Zdravím poctivé rybáře a krásné úlovky v roce 2021.

 6. Já bych si tak malé štiky nevzal, ale to neznamená, že na to dotyčný, nemá,právo. Ty štítky měli míru!!! Tak co tady zase vaše redakce očernuje dotyčného. Už jsem jednou psal, že se máte starat o pytláky a nepoctivé rybáře!!!! Vy už nevíte, jak nám znepříjemnit dobu na rybách 😡😡. Až bude mít štika miru60, tak budete psát : Neskutečně,.. rybář masař měl zapsaných 6 štik. O míře 62 až 65 cm. Na vašem místě bych se stydėl, že jste něco vůbec takového vypustili do Éteru. Na místě je omluva dotyčnému!!! Dodržel Rybářský řád? Dodržel!!!!!!! Jinač všem poctivým rybářům ať už pouští nebo berou rybu , vše podle rybářského řádu přeji příjemné prožití vánočních svátku a do nového roku štěstí zdraví a mnoho krásných rybářských zážitků 🖐️🖐️🖐️

 7. Schválně jsem se koukl kam ty ryby nasadili, do takové kaluže pokud pusti 30 štik tak je jasné že se zmasí. Jediná možnost dát větší míru at maj o rok delší život. Stejně pak budou take nadávat když jich nekdo napíše 10. No 20 let zpět nikdo nepustil ani plotici super pro kaceny a slepice jsem slýchal a teď….. nová doba závist lidí.

 8. Až budou na rybářském svazu sedět o generaci mladší „papaláši“ tak se možná něco změní. Každou chvíli nějaká změna. Co je psáno to je dáno. Teď akorát těmto masařům vlastně říkají ať úlovky nezapisují. Super parta 90+

 9. Jen další ukázka toho jak je aparát ČMRS prohnilý, nefunkční a zastaralý. Dal by se použít příměr, že ČMRS je takový zmrzačený invalidní důchodce. Stanovili jste si nějaká pravídla a teď se divíte jak špatně děláte svou práci, že pravidla jsou nesmyslně nastavená. A takových nesmyslů Váš aparát umí vyprodukovat a taky vyprodukoval přehršel.

  • Svaz at dá zákazy odnášení ryb a za peníze at si budují rybníky jako pískovna Písková Lhota.Zapár let si to rozeberu funkcionáři,do soukroma. Někteří funkcionáři.

 10. Pánové děje se to všude na každém revíru -MO Orlová ,MO Karviná ,MO Lučina atd. nasadí se na podzim mírová štika a hned se musí dochytat povolenka .Máte pravdu ,že si ponechal to co mohl ale takových rybářů je spousta a potom se můžeme divit ,že v revírech nejsou dravci. Musí se to začít řešit jinak za pár let budeme mít revíry bez dravců a to by byla velká škoda. Hlavně furt nepište to co nebo jak by se mělo dělat a začněte KONAT !!!!!!

 11. Pokud vím tak dotyčný rybář se ze zákona nedopustil ničeho nezákonného.
  Míra lovené ryby i množství je v pořádku !!!!
  Tak o co jde ?
  Ano jde o to že dnešní Eurohujeři by chtěli brát jen peníze zadarmo , takže hodně peněz za povolenky a lovit rybu jen v absolutním minimu !!!!
  Že ? Jak jinak !!

 12. Řešil bych to zvětšením lovné míry štiky na 60 cm. Tak je to nastavené kvůli masařům vietnamské národnosti u nás.

 13. Dravci nejsou, bo všude kapr, opět typické ať je toho hodně a je to levné, klasicky kvantita nad kvalitou. Dám klidně 5000 za papiry, ale ať se nasazuji dravci

 14. Že vytáhl na podzim pár štik !!! ??? No a co ?
  Má tam jednoho kapra a v létě asi nic moc.
  Tak hlavně prodejte tisíce povolenek a hostovaček,
  No a hurá vše zakažte !!!

 15. Přísnější limity? Myslím,že spíš důsledná reorganizace celého rybářství. Dokud je systém orientovaný na kvantitu,nic se změnit nemůže. Všude kapr kapr a kapr, to je pak jen bahno a žádná vegetace a tím pádem se nemají dravci kam vytírat (vytřou se do bláta) jikry kapři sežerou, plůdek, co se vykulí se nemá kam ukrýt, vyzobou ho okounci. Už to pozoruji několik let. Štika s mírou 50 je další nesmysl. Má za sebou možná první jalový výtěr a pak ji hned 16. nějaký masař zobne se slovy “ jo jo, dříve bejvávalo štik“. Rozum do hrsti a trochu znalostí z biologie ryb by bylo na místě. Styďte se vy, co masíte, i když podle pravidel. Vyšší míra i limit na ušlechtilé ryby by mohl pomoci. Je však třeba změnit také myšlení. Všude ve vyspělých zemích je to sport a koníček, ne způsob obživy, jako v Asii…

 16. Kdyby se pořádně vysazovali štiky tak je to v cajku ale když rybářský spolek nahází do Vody štiky okolo 50 cm tak se není čemu divit 😀😊

  • Další ..takovej kudliček jsem včera chytil 5..bylo mi jich ale líto, tak šli všechny zpátky s nadějí, že se zjara vytřou a v revíru budou..u s tím vědomím, že na štědrovečerním stole by chutnalo lépe než kapří bláto. Jde o to, že ČRS a MRS vedou dinosauři!

 17. Alespoň je vidět jak debilni a zastaralý rybářský řád je. Zažil jsem neschopnost a lemplovitost některých funkcionářů a je mi na zvracení

 18. Buzerace by Vam šla už to pomalu nema nic z rybolovem. Vymyšlet jeden zákaz za druhým. Ovšem začit by ste mněli od sebe a vše dodržovat. Nekteř z Vás se chvaji hůř:nezapisuji
  úlovky vůbec.

 19. se mu dařilo nic neporušil až na toho kdo to ofotil a zveřejnil i s číslem revíru dobrá reklama na takový revírek letos nový ve svazových vodách

 20. Taky radši chytám dravce ale i když mají někde míru 50 tak i 60 pustím,nad 60 a musí být narostlá.Je to škoda uřízneme hlavu a ocas a zbyde váleček jak špekáček pro jednoho málo pro dva nic. Vídam na Sázavě jak tam tahaj pod 50 a ani je nezapíšu,z vody to házejí do roští a chytají dál ,pak sbalí pruty nakonec ryby z roští. Tem bych sebral povolenku i sprutama a k vodě bych je nepustil ani vykoupat.

 21. Neporušil řád, nicméně….co je ze štiky do 65cm? To samé jak berou kapry 40cm. Ryby rád lovím i jím a dle většiny zdejších, rádoby sportovních rybářů jsem také masař. A hrdý, ryby jíme rádi doma všichni a nejmenší je vždy zklamaná, když nepřinesu rybu s chápe i to, proč je pouštím, když bych mohl zapsat. Kolikrát pouštím „naschvál“ ryby, i když by se doma s chutí snědly. Největší radost mám, když sednu na flek s feederem a slyším od dědků…nic to nedělá. Pak šup zpět kapříky kolem 60.cm s tím že čudly neberu, i když právě tato míra nám vyhovuje k jídlu :+). I zlomený prut už jsem zažil ,jak si sprostý kolega balil vztekle náčiní a jel k domovu :+).

  Chce to rozumný kompromis a neřídit se jen tím co je psané a hledat klíčky,jak každého ochcat, příroda se nedá a šidíme jen sami sebe. Když planetu na..reme hodně, zbaví se nás , prostředky k tomu má. Hezké svátky.

 22. Zdravím rybáře – osm let jsem vykonával funkci ryb. hospodáře – plníme zarybňovací plán aby rybáři mohli lovit – pán je aktivní – chodí k vodě a odnáší si to co mu bližší podmínky umožňují.Ryb. řád není debilní ani zastaralý. No a jinak pro ty co se jim zdá mírová ryba malá – zvýšením míry se dosáhne jen toho že za pár let bude ta zvýšená míra zase malá 🙂 Pánové – odnese li si lovící úlovek dosahující lovné míry – neodnese ty větší ryby – to je přímá úměra .Zveřejňování povolenek je debilita a jen to bouří zbytečné diskuze mezi rybáři. Ryby nejím , ale je pravda že nemám rád když se pouští mírové ryby zpět. To vlastně pak ty ryby nemusíme sadit. 🙂 . Dodržujte řády – lovte a nechte lovit ! Přeji všem v nastávajícím roce krásné chvíle u vody – Petrův Žďár !

 23. To je zase …ano, také zastávám názor, že ryba je žrádlo a né kámoš, ale na druhou stranu buďme rozumní!!! Jako brát si kilové štiky? To nemá dotyčný, co žrát nebo jak se to dá jinak chápat?! Normální zhovadilost. Jinak pro masaře…u nás je roční limit v počtu chycených a ponechaných ryb…kapr 10 ks, štika, amur 3 ks. Takže tak. A míry? Kapr od 45 do 70 cm, štika od 60 cm, amur to samé. Takže na ryby s rozumem.

 24. Řešíte tu pár štik, které jsou zapsané v sumari, mají míru? Mají, tak mu je přejete. Já nechystám ryby v ČRS od roku 2008 po zkušenostech s rybářskou stráží, která tehdy obešla skunkupinku 3 ruskojazycnych spoluobčanů a šla rovnou ke mě a začala kontrola, kterou jsem nečekal…
  Zde je daleko větší problém, nejdřív vyřešte podobné problémi a poté pozmenujte řády, míry a jiné…
  Možná by nebylo od věci obnovit revíry místního významu s možností koupě povolenky za menší úplatu. Tyto revíry si hlídali rybáři vesměs sami a měli větší přehled o ulovcich a lidech, kteří zde chystali.
  Přeji hezký večer a Petrův zdar

 25. Polský rybář na Karvinsku nepustí zpět ani kapra 40,1 cm. Natož dravce i když nestojí za to. Hlavně že máme více členů=více peněz. Více omezení =více podvodníků. Neporušit řád a být linčován, se mi nelíbí. Zvýšit lovné míry a 25 ks max by nebylo od věci už dávno. Taky by to chtělo více hlídat třeba jeden druhého navzájem.

 26. Moderní doba, základ je nic nefotit a nic nikam nepostovat. Občas take vidím na netu fotky úlovkacu přímo od RS. Kde vůbec berou pravo takhle fotit a zveřejňovat na internetu ulovkace, když evidentně nebylo nic porušeno. Akorát tim začne HATE.

  Doufám že všichni Ti co hajtujou tady v tom případě, tak se stejně tak chovaj i jinde, třeba na dálnici… A řvou… No to jsou vrazi ty co jezdej 130! Mělo by by se s tím něco dělat, chtělo by to snížit na 110, protože mě to víc nejede, nebo to neumím a nebo se bojím.

  Pokud je vše podle řadu, tak je do ulovkace toho pána každýmu, včetně RS a svazu úplny ho***. Jinak míra 60 je na spoustě revíru. HOWG

  • Já jezdím na ryby k vodě, ale možná nový trend chytat ryby autem na dálnici. Nevím, nechápu co to tady dělá

 27. Řešíte jen blbosti pan rybář neporušil žádné zákony a že mu uřeže hlavu a ocas a nic mu nezbude je jen jeho problém je hlavně řešit co dál na Slezské Harte co rybáři se chovají slušně a teď chcou vše zakazovat co vim MRS a ČRS má přizpůsobit dostat se k revíru a ne všude zákazy a teď zrušit úplně vše i bivakovani chodím hodně ve svém volnu na hartu jako boiliesak a kontrolu RS jsem neměl letos kde je pak problém vseci si tam dělají co chcou

 28. A další problém organizace Vítkov mají pár revíru a ztoho polovičku zrušilo nebo vypustilo proč letos se na podzim nesadilo na revírech co nám zbylí jen Platte za povolenky a ryby nikde o mě nejde já to mám jen koníček .nejlíp snížit povolenky a zvyzit délky a nejlíp udělat pár chyť a pusť .všem Petrův zdar v té sloužíte době hodně zdraví 2021

 29. Ach jo a už je to tu zas.rybářský svaz si stanovil pravidla a i když je ten člověk neporušil,tak ho řeší.měli by se mu omluvit.nic neporušil.kyž odevzdavám povolenou,5 z 10 si neponechá ani jednu …to se svazu líbí,nemusí tolik dosazovat a zbyde více peněz na výplaty..jsou to totiž placení profesionálové a ne ti dobrovolníci co mají zadarmopovolenku.štika 65 cm a je to ok.

 30. S mírou u štiky ani u candáta problém nemám , naopak jsem pro. Už jsem se nedávno vyjadřoval k diskuzi o hájení kapra. Tam je to také o masařích. Totéž je i tady. Jak jsem již minule psal já osobně jsem pro zavedení i Omezení počtu ulovených ušlechtilých ryb na povolenku ročně a omezit i váhu. jsou mezi námi i tací kteří jsou schopny nachytat i 500 a více kilogramů za rok. Pokud nachytá limit do května má smůlu. Snad Jihočeši něco podobného zavedli ale údajně 60 Kg ušlechtilé ryby a pak zaplatit novou povolenku. Ani tato verze se mi nezamlouvá. Z mého pohledu jedna povolenka na rok omezené limity a on by si to každý rozmyslel jestli v květnu uložit nádobíčko a čekat na další sezonu. Toto dělají bohužel lidi už v důchodovém věku kteří jsou skoro každý den u vody, jelikož mají čas a doma se nudí . Znám takové a když se ho zeptáte proč to dělá tak odpoví že se mu náklady na ještě k tomu krajskou povolenku a náklady na vybavení, krmení, dopravu musí zaplatit. Přeci na tom nebude prodělávat, tak bych ho s chutí do té vody hodil. Mě je 61 let Chytám již 40 let ale ještě jsem si za sezonu neodnesl více než dvacet možná dvacet pět kusů ušlechtilé ryby. Beru si každoročně celosvazovou a měl jsem tam i některé roky že jsem nemněl ani šupinu. Nemám s tím problém . Osobně se přimlouvám za opětovné zavedení povinné brigády, žádné placení aby to měli jednodušší při evidenci povinností a brigády bych vrátil i důchodcům . Byť mě už se to bude též týkat. Já s tím problém nemám ale vidím v tom jedno velké pozitivum a to že se takoví kteří se snaží si na tom udělat byznys ,rozdávají to po doktorech a jinde za něco ,to jsou přesně ty kteří potom odevzdávají takové úlovkové listy. Chodí u vody, pokud neví zjišťuje na co jdou , pokud to nemá žebrá aby nešel domů s prázdnou, to se týká i nástražních rybiček. Ne mám problém dát i tu rybku já si na ni klidně zajdu, ale když chodí a žebrá protože on nemá čas si dojít a pak se chlubí co nachytal tak to je konec a už s nim na ryby nejdu. né proto že bych mu to záviděl, ale proto že je to masař a místo aby se ty revíry zarybnili tak se plundrují. Já jsem taktéž hodně často u vody ale vezmu si rybu pokud ji chci pro osobní spotřebu. jelikož se u nás až tak ryby nejí tak je ani moc neberu. Nemám v úmyslu někoho v rodině nebo známí tímto sponzorovat a naučit si je aby si chodili pro ryby. Tím že by se zavedli spět brigády a zavedli již zmíněná omezení ubylo by mezi námi plno né zrovna žádoucích osob. Těch pár peněz za jejich povolenku nás v rozpočtu nevytrhne a v revírech nám tak zůstane více ryb do budoucna. A možná i ty vztahy mezi rybáři by se mohly změnit a bylo by u vody příjemněji. Ještě k těm háčkům při nastražování živých rybek . Já chytám na min 15cm na štiku a trojháček ,jelikož pokud je štika menší má problém a totéž mám vyzkoušené s větším splávkem , jelikož ji ten splávek pořád táhne na horu a štika menší než 50 cm jej nepotopí. U candátů tam je ta rybka menší mezi 10 a 12cm.

 31. Karel 62 jsem za jedno dravce od 65 a kapři od 45 kdysi co bylo brát kpriky 35 bylo smutne a chytat t na dravce na trojhacek bych dávno zakazal menší štiky jsou v p… a málo kdo je pusti ze střihnout lanko

 32. A p.Pavlík souhlasím ze by se mělo obnovit pravidelne brigády protože když někdy přijdu k vodě je to hnus .Nechápu paR rybářů co dokážou vše zanechať po rybolovu

 33. Většinou chytám dravce na podvodní montáž s háčkem 2 a kdykoliv něco přijde menší nebo větší vím ze rybě neublíží a můžu kdykoliv vrátit zpět do vody

 34. Divím se, že se nikdo z diskutujících nepozastaví nad tím, jaké „funcionářské “ dalo tuto povolenku na web ač rybář zcela zjevně nic neporušil. Zkrátka dobytek plný závisti.

 35. Je pravda že se “ rybář “ ničeho nedopustil, ale což není nikomu líto té kudličky, ze které po uříznutí hlavy a ocasu zbyde tak 40 deka masa? Pokud jsem sportovní rybář tak se neženu za tím abych chytil maso sice v rámci pravidel za každou cenu , Chytám ryby skoro 45 let a k vodě si chodím hlavně odpočinout od toho bláznivého životního stylu. Klidně vysedím u vody i celý den s tím že si nevezmu rybu, ale odpočinu si tam a vyčistím si hlavu. Když si vezmu kapra tak minimálně 50-60cm, štiku 70+ a candáta alespon kolem 65cm. Ryby mám rád ,ale nemusím je mít za každou cenu. V povolence jsem měl letos popsanejch 7 stránek a měl jsem tam 5 kaprů od 50 do 60cm, 2 štiky 75 a78 cm, 1 candáta 71cm. Prosím to už má většina rybářů takovou nouzi nebo hlad že jim není líto za každou cenu odnést rybu která se sotva hádá s mírou? To potom není šance aby v našich revírech nějaká ryba vůbec dorostla. Vím že se mnou nebudou masaři a hladi souhlasit ale kde je rybářská čest a etika?

  • Opravdu si v dneštni době u vody odpočinete???Ja už ne!!!Pořad musite byt ve střehu,ať nejste daleko od prutu,ať nahodou u prutu neusnete,ať vas někdo neokrade,nebo vam RS nevezme povolenku,dalši jsou zavistivci,nebo vas pokouše cizi pes na volno.Zlaty totalitni režim bez všech zakazu!!!Petruv zdar.K.B.vr.Čest.

  • naprosto s vámi souhlasím ,dnes je to u vody hnus,a to jste nezažil rybyření ukrajinců na rybníku Němeček v Jinolicích…z vody rovnou na pánev,jedno co a jedno jak velké-nic se nezapisuje je to nechutné

 36. Běžte už s těmy zakazy někam,vite kam,že???A už vim proč v minulosti rybaři ulovky nezapisovali,jenom kvuli obyčejne zavisti!!Nejlepe je vracet prazdny proškrkany ulovkovy listek,že?Takove rybaře ČRS potřebuje,ne ty s ulovky i když dle rybařskeho řadu!!!Třeba rybař kapry nelovi a ma rad pouze dravce,candat,štika,okoun.To mu chcete dovolit za 3.000kč jenom 10 ryb ročně??!Tento svět je hotovy blazinec!!!Českeho rybaře s povolenkou šikanujte a ryby vam upytlači Vietnamci ,Ukrajinci nebo cikani,ti omezovani nejsou ani kusy ani dobou hajeni nebo mirou!!!Petruv zdar.K.B.vr.Čest.

 37. možná se ničeho nedopustil ,ale je to nenažraný masařský,ať si to každý srovná v hlavě …vživotě bych nevzal štiku pod 65 cm a max 2-3 ks a že u nás jsou…

 38. Já už aj střežil s takym rybářem že nechal rybu skril do auta a a jenom proskrtal povolenku zapsány revír ale rybu nezaapsal Lebo už měl vyčerpaný limit ale hlavně že rybu zobral domu

 39. Jsem taky člen RS a nějak nemohu pochopit, jak mohl někdo nafotit a zveřejnit údaje v povolence „udajneho masare“, když se žádného přestupku nedopustil!!!! Je to jen a jen závist…. Přivítal bych taky, aby se už stále neměnily BPVRP, protože se v nich za chvíli rybáři, v těch každoročních změnách nevyznaji. Petrův zdar v roce 2021.

 40. Co tady řešíte osobně jsem proti ale dotyčný nic neporušil rybářský řád to povoluje chcete změnu tak to řeste ve své organizací většina chod
  í na výroční schůzi pouze na guláš

 41. Řešil bych toho, kdo to neoprávněně vytáhnul. Rybář nic neporušil. Chytil a měl štěstí a čas být na rybách. A je jeho právo rozhodnout, zda vzít nebo pustit.

 42. co melete za ,rybar vse dodrzel,kdyby se ryby vysazovali jako drive,tak je jisch dost,jenze vsechno je prorostle kapitalismem,tak podle toho vse vypada!

 43. Dobrý den
  Můj názor je takový, že co není zakázáno je dovoleno. Osobně bych se spokojil s jednou štikou ap. měsíčně mimo období hájení. Sám vím , že se mi to asi nepoštěstí vzhledem k času a možnostem strávit jej lovem ryb. Někdy ani nezaplním řádky povolenky. A jdu si k vodě jen odpočinout.
  Samozřejmě pokud tam je někdo denně nebo k vodě nemá daleko je to ,asi o něčem jiném. Osobně nemám ani čas si řádně zakrmit atd.
  Sám jsem zažil podobnou situaci kdy k vodě dorazil tatínek se dvěma syny. Údajně jim bylo nad 10 roků.a oba měli povolenku. Za pomocí tatínka nahodily 6. prutů. s rybičkou (tatínek pruty připravil a i některé nahodil). Když prováděl kontrolu nástrahy tak někdy bylo ve vodě i 7 prutů. Menší z hochů pěkně nahazoval a měl o lov zájem s větší se zajímal spíš o les .Pruty měli vedle sebe což tatínkovi umožňovalo je mít pod kontrolou všechny. samozřejmě při záběru byly pruty obsluhovány otcem. Můj názor je ,že nešly si zachytat, ale jako na závodech co nejvíc ryb vytahat k večeři a možná i na kšeft.
  Nevím co to dalo těm dětem a kolik ryb ulovili protože jsem se připravoval k odchodu od vody. Musím ještě dodat, že v tomto revíru jsem nikdy ještě nepotkal RS i když je to revír kam chodím často..
  Závěrem i tento případ asi nebyl ve střetu s pravidly..

 44. Můj názor. Omezování nic nevyřeší. Rybařina je jeden z nejlevnějších sportů a skrývá se za anonymitu. Podle mně by bylo nejlepší zrušit krajské povolenky. Tím by asi došlo k vytvoření lepších vztahů na revíru o který by se místní organizace lépe postarala, poněvadž by se tím i zvětšila kontrola mezi rybáři(víc by se znali kdo kde chytá) a těžko by po sobě nechali nepořádek. Nájezdní rybáři by si mohli zakoupit hostenku a ne jen beztrestně využívat jiných revírů, s tím že po nich zůstává velký nepořádek. Nemám na mysli všechny rybáře, ale je vidět že asi většina má s pořádkem problém. Je to názorně vidět, ať se projdete po jakémkoliv revíru. Uhlídat pořádek a poctivost nemá šanci a není v silách žádné RS a nikoho. Toto lze zajistit pouze na malém revíru.

  • Co to je za nesmysl, zrušit krajské povolenky a prodávat hostovačky? To jako jak, když nebudou krajský? To jako bude každá MO prodávat hostovačku na ty svoje tři louže? Tak to je vážně pokrok…

 45. V povolence nevidím žádný problém. Kdysi sem měl z malého hektarového rybníka taky za jednu sezonu nachytáno asi 10 ks podobných štik( jedna tedy byla 63cm), ale běžná ulovená mírová štika má lehce přes padesát cm(52-55-58). Štika to naroste za sezonu maximálně dvě.
  Je to srovnatelný s ulovením kapra co má 42-43cm a toho když mám chut tak si taky v pohodě vezmu, jindy ho třeba pustím když vím že sou vysazení větší.
  Ale štiku mírovou si nepamatuju, že bych někdy pustil.
  Ale viděl sem rybáře že pustil štiku přes padesát, tak někdo to má asi jinak. To ale není důvod osočovat rybáře že si chytil pár ryb, jako že to je nemorální nebo že by se to mělo zakázat.
  Vyjímka pro zvýšenou míru dravých ryb je oduvodnitelná na vodárenských nádržích, jako opatření ke snížení počtu bílé ryby, pak ale nemůžete vysazovat roční štičky, protože ta padesátka ponechaná je vyčistí. štika se množí a pěstuje dobře stejně jako kapr, akorát jich v revíru nemůže být několik metráků. kolikrát toižt z přemíry vysazovaných kaprů pak chybí v revíru i ta bílá ryba (nemá se kde množit a co žrát, protože kapři to vyžerou).

 46. Kdo to je ten severomoravský rybář? To je převládající názor vedení severomoravské organizace.. pod příspěvkem totiž není nikdo podepsaný, tedy se jedná o anonymní kecy kohokoliv? Bylo by aspon jméno a revír kde se vyskytuje daný závistivý porybný kdo zveřejnil bez souhlasu rybáře jeho povolenku?

  Ted mi vlastně došlo že když v květnu na MP revíru chytám na kousky rybek sumečky americké a uhoře, tak vlastně nesmím ted podle nových pravidel na obouch háčkách u krmítka kousky rybek( na kousky rybek chytám z důvodu ne abych chytal hájené candáty a štiky, ale že vydrží na háčku více než žížala a chytím pouze sumečky nebo uhoře(občas vezme i kapr nebo větší karas). Trojháčky u krmítka sem nikdy nepoužíval, tak to asi žádná změna.
  Když sem chtěl v květnu nebo začátkem června chytit candáta nebo tlouště tak dám na udici normálně wobler nebo 8cm kopýtko a chytnu si ho normálně na přívlač (candáti sou už tou dobou vytřený a tloušt je plevel který stejně nikdo nebere takže žádná škoda, ryby pak dopíšu do povolenky později aby náhodou někomu závistivému nechyběly).

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -