Domů Novinky Rybářské „prase“ roku? Rybářská stráž narazila na „rybáře“, který propíchl živého cejna...

Rybářské „prase“ roku? Rybářská stráž narazila na „rybáře“, který propíchl živého cejna vidličkou

- Reklama -

Ne, neděláme si iluze! Víme, že v rybářských řadách je pořád nemalé množství „rybářů“, kteří nehodlají respektovat platná pravidla. Ale tohle je už fakt moc! Rybářská stráž na severu Moravy narazila na „rybáře“, který ulovil cejna. Rybářovi se ale nechtělo vytahovat vezírek, takže živou rybi propíchl vidličkou v oblasti žáber. Naštěstí ale na dané vodě byla rybářská stráž, která tomuhle „rybářovi“ zadržela povolenku k lovu. Už aby tady byl Rybářský informační systém, díky kterému podobné lidi z rybářských řad vytlačíme…

Územní svaz pro Severní Moravu a Slezsko zveřejnil video z kontroly rybářské stráže, která narazila na „rybáře“, který ulovil cejna. Jak je z videa patrné, tak rybář pro uchování živého úlovku nepoužil vezírek, ale jednoduše cejna propíchl vidličkou. Ano! Tomuhle „rybářovi“ to asi přišlo normální. Naštěstí rybářská stráž zasáhla a dotyčnému zadržela povolenku k lovu.

Domácí výroba boilies: Jak vyrobit rychle a snadno domácí boilies? Zkuste tohle!

„I takto se chovají někteří z nás k živým tvorům. Takto „skladoval“ na našem revíru jeden lovící živého cejna s odůvodněním, že si přece neznečistí svůj vezírek smradlavým cejnem. Povolenka k rybolovu mu byla bez milosti okamžitě po právu zadržena,“ uvedli moravskoslezští rybáři na facebooku.

VIDEO: Podívejte se, jak rybářská stráž narazila na propíchnutého cejna!

 

Kapra přibil kovovou tyčí ke břehu

Tento případ chování rybáře k živé rybě v nás vzbudil vzpomínku na podobný incident, který se v loňském roce odehrál v Jihočeském územním svazu. Tehdy rybářská stráž narazila na „rybáře“, který přibil živého kapra kovovou tyčí ke břehu. I tehdy tento „rybář“ přišel o povolenku k rybolovu.

„Kapr přibitý roxorem ke dnu, aby neuplaval. Voda prý byla chladnější než vzduch. Dotyčný tvor se ani nenamáhal vytáhnout vezírek, který měl u sebe, aby do něj kapra uložil. Asi už bychom s tím jako svaz měli konečně začít něco dělat,“ uvedla tehdy jihočeská rybářská stráž.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: ÚS pro Severní Moravu a Slezsko

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

19 KOMENTÁŘE

 1. Takže když vidím jak se chová ten člověk neboli co nema u vody co dělat tak by si už neměl nikdy zarybarit ani na soukromé vode aby věděl jak to vypadá kdyz si slušný rybář rybáři,aby mu doslo jak se chová k vode a rybám ale ja si myslim že ten clovek kdyz se chová jak tak to sním ani nepohne .

 2. Osobně se mi takove zachazeni s rybama nelibi a jsem proti tomu!Ale zase bych s toho nedělal velkou aferu jako vzit povolenku na 5 let a podobně!!Ryba ma přece jenom jiny prah bolesti než zviřata savci a o mozku nemluvě.Sam Vagner někdy sumce svazoval přes skřehle šňurou a tak je uchovaval ve vodě!!!Ano je to přestupek,raději měl rybař rybu usmrtit a nechat na břehu!!Snad se poučil??Petruv zdar.K.B.vr.

  • Ke šňůře… Osobně pokud si chce člověk sumce ponechat tak nejlepší věc. Pokud neprebouchnes 7kg a loviš dál. Jinak kvůli focení hnus. Všude okolo je to normální jen u nas nee. Jinak ten ekosak na sumce skvělé hm …. Chyta se v kartačich ,sumec nemůže ani dejchat natož ho do toho nacpat. Jinak jina možnost není u nás.

 3. Zdravím všechny normální rybáře, určitě bych za takové chovani povolenky nemilosrdne zadržela klidně napořád, bude to i dobrý příklad do budoucna pro ostatní,měli by si lidi uvědomit že příroda je svatá ať chceš nebo ne a já na ryby chodím velmi rád a mám rád přírodu obecně a je nutný ji chránit jak jen to je možné, když to ostatní lidi ve velkým ničí. Navíc pochybuju že si ten dotyčnéj na jednom cejnovi 20cm pochutnat, měl ho pustit šetrne zpátky a věřit že mu udělá radost i příště… Díky RS, že se konečně něco děje a tyhle hajzli od vodních ploch snad co nejrychleji zmizí.

 4. Zdražit povolenky, omezit množství ponechaných ryb aby se maximálně eliminovali ti, jejichž jediným cílem rybaření je mít umaštěnou dršku. Tím by se omezilo nesmyslné každoroční zarybňování a v budoucnu by jsme se mohli i u nás na svazovkách dočkat trofejních ryb. Tak, jak je to běžné jinde v Evropě.

  • Zdražuje se každý rok, omezení na ponechání ryb je kokotina!!!40ks stačí. Čím méně se bude moci ulovit tím více se bude odnášet v taškách. Takhle je to aspoň trošku evidováno.

   • V CRS zadne celkove omezeni nemame, pouze 2 uslechtile ryby denne. Tech 40ks by bylo super, aspon na zacatek 🙂

 5. Nebýt zasra…. GDPR tak by bylo nejlepší u těchto masařů ,zveřejnit jméno a příslušnou MO. Jinak je to hnus. Někdy se za kolegy až člověk stydí.

 6. Myslím,že tohle vyřeší až doživotní zákaz lovu.Člověk,kterého toto napadne se tak chová proto,že mu mozek nedokáže říct,že je něco špatně a bude se podobně chovat i v jiných oblastech života..Říká se tomu morální idiocie….Takovému povolenka do pracek opravdu nepatří.

 7. Viděl jsem takhle frajera na Hracholuskách, ohradil se že když je ryba mrtvá zapsaná může si s úlovkem nakládat po svém. Mě osobně to přijde přes čáru a papíry bych takovým už nevracel!!!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -