Domů Novinky POVOLENKY ZDARMA: Česky rybářský svaz chce přilákat mladé rybáře! Bude dětem rozdávat...

POVOLENKY ZDARMA: Česky rybářský svaz chce přilákat mladé rybáře! Bude dětem rozdávat povolenky!

- Reklama -

Český rybářský svaz v posledních letech trápí velice negativní trend – ubývají mu členové. Proto se vedení této rybářské organizace rozhodlo ke kroku, který by měl tuto neblahou situaci zvrátit. V letošním roce bude ČRS nabízet dětem do 15 let povolenky zdarma. Aby ale dítě získalo povolenku skutečně zadarmo, musí splňovat několik podmínek.

Na začátku trochu čísel. ČRS dohromady eviduje přes 25 tisíc mladých rybářů do 18 let. Na první pohled by se tak mohlo zdát, že zájem mládeže o rybaření není úplně tristní. Ovšem pokud se podíváme do minulosti, pak zjistíme, že v 90. letech ČRS evidoval i přes 50 tisíc mladých rybářů do 18 let. Propad je tak znatelný. Pravda, v posledních letech se počet mladých rybářů stabilizoval. Ovšem, pro dobrý vývoj samotného ČRS je zapotřebí více nových členů, a nejlépe takových, které si sám „vychová“. A proto tato rybářská organizace přichází se zajímavým plánem.

Tip: Získejte naviják ZDARMA!

ČRS nabízí dětem od 6 do 15 let povolenky zcela zdarma. Aby dítě mohlo takové příležitosti využít, musí splňovat hned několik podmínek. První podmínkou je, aby dítě bylo členem ČRS. A teď to hlavní. Hlavní podmínkou je, aby se jednalo o úplně první povolenku, kterou dítě mezi 6 až 15 lety obdrží. Více informací o této akci zjistíte na oficiálních stránkách ČRS.

Do akce se nezapojily všechny územní svazy ČRS. Akce platí pouze pro Prahu, západní Čechy, severní Čechy, východní Čechy a severní Moravu a Slezsko.

 

Kritici povolenky zdarma

Už v minulosti se proti této akci postavily některé územní svazy. Nejhlasitějším kritikem byl Středočeský územní svaz. Podle tvrzení středočeských rybářů z minulosti tyto kroky ČRS nepodporují rozvoj rybářské mládeže. Velkým problémem je podle nich i vysoká nákladnost celého projektu, a také velká rizikovost v podobě toho, že děti u rybaření nemusí zůstat. Takže jednoduše řečeno, rybářské organizace by tak vyhazovaly peníze oknem.

Tip: Získejte naviják ZDARMA!

Se zajímavou námitkou přišli i jihočeští rybáři. Ti se například v minulosti obávali toho, že by dětské povolenky mohli zneužít někteří otcové mladých rybářů. Jak? Mohli by lovit na 4 udice. A v neposlední řadě, podle některých funkcionářů by si děti těchto povolenek ani nevážili. To, zdali bude tento projekt úspěšný, anebo půjde jen o marný pokus vzkřísit zájem mladých rybářů o rybaření, ukáže až čas.

 

Jiné projekty pro podporu rybářské mládeže

I když středočeští rybáři kritizují akci „povolenky zdarma“, tak to neznamená, že by pro děti nechystali zajímavé akce. Jen se prostě vydali jinou cestou. Středočeský územní svaz připravil pro děti z mateřských škol a děti z prvního stupně základních škol akci s názvem Ve vodě nežijí jen vodníci.

Tip: Získejte naviják ZDARMA!

Co tato akce nabízí? Středočeští rybáři připravují pro děti zábavná dopoledne, ve kterých dětem představují krásy rybařiny i přírody kolem vody. Každé sítě neodchází po akci jenom se zážitky, ale i s originálním diplomem. Toto může být také možná cesta pro přilákání malých dětí k rybařině. Více informací o této akci naleznete na oficiálních stránkách Středočeského územního svazu.

Redakce InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -