Domů Novinky POZOR: Zloději okradli rybáře o vybavení za 70 tisíc korun! Policie varuje...

POZOR: Zloději okradli rybáře o vybavení za 70 tisíc korun! Policie varuje před dalšími krádežemi

- Reklama -

Doba letních dovolených za rybami je tady. U vody se tak nyní objevuje mnoho rybářů, kteří u vody i nocují. Jenže! Mnoho z nich nechává své rybářské vybavení na břehu revíru a jdou v klidu spát. A to je špatně! Takové situace totiž využívají zloději, kteří se neštítí ukrást celou rybářovu výbavu. Policie proto varuje, aby rybáři byli obezřetní, a aby si své vybavení po ukončení rybolovu schovávali na bezpečné místo.

Případy krádeží, o kterých teď píšeme, se staly na začátku června. Ovšem, tento text slouží především jako ukázka toho, že zloději se zaměřují i na drahé vybavení na ryby. Proto vás všechny chceme upozornit, abyste nenechávali rybářské vybavení na břehu bez dozoru. Mohlo by se vám to šeredně vymstít!  

Rybářské pruty a navijáky, anebo i rybářský deštník. To všechno si uložil rybář z Pasohlávek pod pergolu u svého domu. Veškerou rybářskou výbavu měl v prostorném vaku. Když se ale následně chtěl vydat na ryby, tak zjistil, že jeho vybavení na ryby je pryč. Zloději všechno ukradli. Škoda, kterou zloději rybářovi způsobili, se vyšplhala k 70 tisícům korun.

Bohužel, toto nebyl jediný případ, který se letos udál. Na dalších místech zloději rybářům například ukradli stojan s pruty nebo elektromotor z člunu. Velkou škodu způsobili i dalšímu rybářovi, kterému ukradli vybavení na ryby za 50 tisíc korun. Vypadá to tak, že na Moravě řádí skupina zlodějů, která se zaměřuje na rybářské vybavení.

Policie proto rybáře varuje před necháváním rybářského zboží na břehu revírů. Rybáři tak totiž naprosto zbytečně riskují krádež drahého vybavení, které má navíc pro mnohé rybáře i nevyčíslitelnou citovou hodnotu. Proto by rybáři měli vždy po ukončení rybolovu své vybavení schovat. Jen tak předejdou možnému odcizení. Dávejte si na vaše rybářské věci pozor!

 

Tipy: Jak předejít krádeži?

Krádež rybářského vybavení může kvůli nedbalosti postihnout leckterého rybáře. To, že rybáři nechávají rybářské vybavení na břehu revíru a jdou spát, se bohužel děje. Přitom předejít takové nepříjemnosti není nijak složité.

1) Rybářské vybavení vždy sbalte a schovejte: Není dobré, když necháte vybavení ve stojanech a jdete si lehnout. Jednoduše tím dáváte zlodějům možnost, aby vám ukradli vaše cenné vybavení. Zloději mnohdy i ví, jak vypnout hlásiče, takže rybáře žádné pípání nevzbudí. Jedinou skutečně účinnou ochranou je sbalení vybavení. Nejlepší je, když jej schováte do auta.

2) Pes je skvělým pomocníkem: Mnoho rybářů si s sebou k vodě bere i psy. A to je v tomto ohledu velice dobře. Pes je totiž skvělým hlídačem rybářského vybavení. Proto pokud máte doma psa, zkuste si ho vzít s sebou. Uvidíte, že vám v hlídání rybářského vybavení značně pomůže.

3) Hlasitý alarm je zárukou bezpečí: Dneska mnoho firem vyrábí i velice hlasité alarmy, které hlídají rybářovo vybavení před ukradnutím. Tyto alarmy reagují na pohyb, takže pokud někdo přijde na místo, silně se rozezvučí. Alarmy jsou skutečně dobrým způsobem pro ochranu vašeho rybářského vybavení.

Redakce InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -