skingbranding-banner

Pozor na noční kontroly! Porybní a policisté nyní častěji kontrolují revíry v noci! Jak si vedou?


Sezóna bivakovaní se s příchodem léta rozjela na plné obrátky. Nyní rybáři nocují i několik dní na březích svých oblíbených revírů. Rybářů je v současné době u vody opravdu hodně. A právě na to reagují porybní a policisté. Ti provádějí nespočet kontrol. Některé kontroly probíhají i v noci, aby si porybní a policisté „posvítili“ na ty rybáře, kteří nedodržují danou dobu lovu. Na jaké další přestupky nejčastěji narážejí?

Slezská Harta. Největší revír na severu Moravy každoročně navštěvují tisíce rybářů. A není se čemu divit. Jedná se skutečně o nádhernou vodu, ve které žijí krásné ryby. Tlak rybářů je tak přes letní měsíce znát. K tomuto rybářskému náporu určitou měrou „dopomohlo“ i povolení lovu přes noc. I když rybáři mohou lovit na Slezské Hartě non-stop, tak i přesto se na tomto revíru dopouštějí celé řady dalších přestupků.

AKCE: Rozdáváme boilies ZDARMA!

Obrovským problémem je, že rybáři nectí zákazy vjezdu. Jen na Slezské Hartě policisté natrefili na spousty rybářů, kteří přijížděli svými vozidly až k vodě. Na břehu revíru pak rybáři nechávají svá vozidla zaparkovaná. A to policisté musí řešit. Dalším obrovským problémem je to, že rybáři po sobě nechávají obrovské haldy nepořádku. Odpadky se buďto válí přímo na břehu, anebo rybáři do křoví házejí celé pytle s odpadem. To, proč si odpadky rybáři neodvezou, je opravdu k zamyšlení.

Policisté a porybní, kteří kontrolují rybáře na Slezské Hartě, potvrzují, že kontroly budou probíhat i v dalších dnech.

 

Dvůr Králové: Policisté používají při kontrole rybářů i motorový člun

A teď se podíváme do Dvora Králového na přehradu Les Království. I tady totiž v minulých dnech probíhaly intenzivní kontroly ze strany porybných a policistů. Kontrolující použili pro kontrolu rybářů i motorový člun. Ten jim kontrolu rybářů značně usnadnil. Policisté tak v krátké době zkontrolovali 5 kilometrový úsek. A i když zkontrolovali přes dvacet rybářů, tak nezjistili žádné porušení rybářských pravidel.

AKCE: Rozdáváme boilies ZDARMA!

Mluvčí tamních policistů hodnotila celou akci velice kladně. A navíc řekla, že kontroly v tomto duchu budou pokračovat i v budoucnu.

 

Výročí: Vloni přišlo za jedinou noc 26 rybářů o povolenky   

26 zadržených povolenek. Takové kvantum povolení k lovu zadrželi vloni porybní a policisté na Labi v okolí Mělníku. Kontrola tehdy probíhala od půlnoci do čtvrté hodiny ranní. Policisté a porybní tak narazili na celou řadu rybářů, kteří chytali v době, kdy to platná rybářská pravidla zakazují. Akce měla v té době velký ohlas a dá se tedy očekávat, že podobné kontroly budou na Labi probíhat i v letošní sezóně. Proto si dávejte pozor!

Redakce InRybar.cz

Rubrika: Novinky
Štítky:

Nové články v rubrice

Jakub Vágner reaguje na kritiku kvůli používání echolotu: „Drahý sonar je bez znalostí k ničemu!“

admin | přečteno: 574x | 2.03.2021 | Žádné komentáře

Jakub Vágner nedávno na své stránce na facebooku zveřejnil fotografii …

PŘEHLEDNĚ: Severočeští rybáři nasadili přes 290 000 kaprů! Zvýšil se počet candátů

admin | přečteno: 191x | 2.03.2021 | Žádné komentáře

Severočeský územní svaz zveřejnil velmi zajímavá data o nasazovaných rybách …

Rybáři mají smůlu! Kvůli opatřením mohou rybařit pouze v obci, kde mají bydliště

admin | přečteno: 21305x | 2.03.2021 | 39 komentářů

AKTUALIZOVÁNO (2. března 2021, 14:20): Od pondělí 1. března 2021 …

Komentáře

  • To je moc dobře,ale hlavně ať je to braný pro všechny stejně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.