DomůNovinkyPRASÁRNA! Na Lipně masakrují trofejní kapry nebo chytají na 4 pruty! Může...

PRASÁRNA! Na Lipně masakrují trofejní kapry nebo chytají na 4 pruty! Může za to non-stopka?

- Reklama -

Pořádně šokující fotografie momentálně kolují rybářským internetem. O co jde? Na zveřejněných fotografiích, které pořídila rybářská stráž na Lipně, jsou zdokumentovány některé případy „šíleného“ chování některých rybářů, kteří absolutně nerespektují platná pravidla. Ponechávání kapitálních kaprů, přechovávání malých rybek, nebo lov na 4 pruty. To je jen hrstka přečinů, kterých se někteří rybáři dopustili.

Kritici non-stop režimů na svazových vodách mají pořádně nabito! Na internetu se objevily fotografie rybářské stráže z Lipna, které zachycují nechutnou realitu, která na březích tohoto krásného revíru panuje.

Lov na 4 pruty, lov mimo povolenou dobu, nezapsané ušlechtilé ryby, ponechávání kaprů nad 70 centimetrů (na Lipně platí K-70) nebo přechovávání nástražních rybek, které nedosáhly 15 centimetrů (na Lipně se nesmí chytat na nástražní rybičky pod 15 cm).

A to není to nejšílenější! Někteří „koumáci“ dokonce měli na březích Lipna i filetárny a podzemní lednice pro přechovávání úlovků. Normálnímu rybářovi jde z těchto obrázků hlava kolem! Tohle je prostě neuvěřitelně nechutné chování lidí, kteří jsou v rybářských řadách.

Obrovský respekt patří porybným, kteří podstupují velice nepříjemné situace. Rybářské stráži na Lipně je třeba hlasitě poděkovat! Dobrá práce, pánové!

Kritici non-stop režimů na svazových vodách nyní kritizují to, že rybáři se přes noc jednoduše neumí chovat a dopouštějí se vážných přečinů proti rybářským pravidlům. Co myslíte? Má povolení non-stop lovu vliv na zvýšené porušování rybářských pravidel?

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

9 KOMENTÁŘE

 1. Doživotní zákaz rybolovu pro každého koho takhle chytnou a k tomu pokutu v řádech desítek tisíc korun. Tohle je byznys, který nemá se 24-kou nic společného. Ty ryby jdou rovnou do hospod apod! A za mě palec nahoru pro rybářskou stráž!!!! A další důvod proč zřídit profesionální rybářskou stráž! Peněz je na to dost, když se zase nerozkradou!!!!

 2. A jeste malickost , za komunistu byl prodej ryb zakazan , ale to uy davno neplati . Ryba je majetkem rybare a muze s ni nalozit jak chce , treba i prodat . Jen by ji mel ziskat podle pravidel . Pak at si jich odveze treba metrak , ma na to pravo .

 3. nevím zda má vliv na počet přestupků 24-ka na lipně ale podle toho co občas zaslechnu tak i ostatní revíry jako je harta a jiné jsou na tom stejně ona ta doba nepřitahuje holt jen sportovní rybáře ale i masaře a nic jiného jak zvýšení počtu kontrol na tom nic nezmění

 4. Nevím proč takový nadpis,
  necháp jak může souviset 24h s tím, že tito rybáři v článku, jsou prasata, kteřým je vše úplně jedno a proto si myslím, že i kdyby byl povolený lov jen na 4 hodiny tak dělají takové prasárny.
  Nechápu proč neexistují tvrdší tresty pro tento druh prasat. Rád si zajedu na 24 hodinovku k vodě naopak byl bych rád kdyby se možnost kde si bezrestně zachytat nonstop rozšířila na více revírů, ale tyhle prasata nám poctivým rybářům co si sebou raději nosí i odpadkový koš to kazí a jen díky nim toto nikdy nebude možné.

 5. AŤ si naši zákonodárci vezmou příklad z Texasu. Běžívá to teď na Animal planet bo discovery neak kolem 7-9 večer……..Lidičky to je žrádlo..Jsou to vlastně ochránci přírody, DRSNA SPRAVEDLNOST něco jako profi porybní, ale tam má jeden na starost okrsek zhruba 5ti vesnic a stále a celou směnu 5 dní v týdnu makaj 12ky jezdí a kontrolují a tam za nemíti u sebe ryb. lístek minimálně 150babek (3750czk) a klidně i litr ( cca 26 000czk ) flastr a úhrada do 10 prac dní a dostavení se k soudci ( něco jako starosta větší obce ) Neuhrazení …. hnedle zatykač a první kdo tě zkontroluje hnedle veze do basy třeba na 14 dní. Samozřejmě podle přestupku Teď v kterémsi díle borci na loďce měli o 3 ryby (maly) víc než stanovuje zákon a skomfidkoval hned onen strážce a trestnej čin pytláctví, něco kolem 900 dolarů……. což už se pytláctví prodraží…….. Včera dalšího borca zastavily na park. u marketu že koupil 25 kg krevet od někoho za levno a hned u marketu musel byndat osobní věci z auta odtahovka už čekala a krásny Dodgr jeep normálně bez prdele zabavily… tam prej platí, že vše spojené s nelegální čiností může být hned zabaveno.

  Vezměte si že koupíte od někoho třeba 10 kaprů za míň než je prodejní cena a nebudete se přece ptát odkud je má atd … a oni přijedou a zabaví vám auto a budete čumět jak P..e ))))))))) Ti naši hlupáci pořád jen vymýšlí zákony na H..o. Snad se zdá, že to tam maj jak u nás za totality ….. ae u nás jak u nich je pár vychcánků ktery by tohle potřebovali. Je to na každym kukněte se na pár dílů myslím že budou i na youtube ………….nvm jesti CZ (

  https://www.youtube.com/results?search_query=rugged+justice
  Tohle by u nás bylo potřeba a klidně by mohli povolit 24ku VŠUDE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -