Domů Novinky Předseda rybářů a porybný tvrdě kritizuje rybáře: Chováte se jako čuňata! Uděláme...

Předseda rybářů a porybný tvrdě kritizuje rybáře: Chováte se jako čuňata! Uděláme si s vámi pořádek!

- Reklama -

Předseda středočeských rybářů Dušan Hýbner, který zároveň vykonává funkci porybného, se pořádně rozčílil. A to zejména kvůli rybářům, kteří na březích některých revírů porušují platná pravidla. O co jde? Někteří rybáři si podle Dušana Hýbnera udělali na březích revírů kempy a nalejvárny, navíc ničí okolní přírodu a nevhodně se chovají k ostatním rybářům. Bohužel, velkou roli „hraje“ alkohol. Předseda Hýbner ale rozhodně nechce nechat toto chování bez povšimnutí. Naopak! Podle jeho slov se rybáři mohou „těšit“ na přísné a časté kontroly rybářské stráže. A také na tvrdé tresty!

Dušan Hýbner (předseda středočeských rybářů a člen tamní RS) na webu Středočeského ÚS napsal:

Jak již všichni jistě víte, od loňského roku máme v našem ÚS čtyři revíry, na které byla MZe udělena výjimka z denní doby lovu na roky 2017, 2018 a 2019. Jedná se o revíry LABE 19 – č. 411 051 (MO Čelákovice), LABE 18 – 411 050 (MO Brandýs nad Labem-Stará Boleslav), VLTAVA 15, údolní nádrž Kamýk – č. 411 503 (SÚS) a BEROUNKA 4A – č. 411 002 (MO Kladno).

V loňském roce jsme na všech těchto revírech nezaznamenali závažnější problémy a vše fungovalo, jak mělo.

Letos si zřejmě někteří jedinci usmysleli, že se zakoupenou povolenkou si pořizují i právo, chovat se u vody s prominutím, jako čuňata! Tak Vám tedy říkám, že NE! Ve středních Čechách si uděláme pořádek okamžitě, o tom nepochybujte.

To, co se děje teď, je něco, nad čím zůstává rozum stát. Pár neukázněných jedinců si z břehů našich řek dělá kempy a nalejvárny, poškozují a ničí přírodu, chovají se nevhodně nejen ke kolegům rybářům, ale i k členům RS, což nebudeme v žádném případě tolerovat.

První kontroly na těchto revírech ukazují na naprosté pohrdání podmínkami lovu i rybářskou etikou. A především – kazí a ničí vše, za co jsme společně bojovali, a co jsme prosazovali, a že to nebylo jednoduché.

Pořádek mezi sebou si uděláme, několik hlupáků a alkoholiků nám nebude ničit, čeho jsme dosáhli.

Upozorňuji, že výjimky z MZe jsou na dobu určitou, není vůbec jisté, že budou uděleny znovu, případně rozšířeny, vše zaleží na vyhodnocení, a hlavně na našem chování.

Na celou situaci budeme okamžitě reagovat pravidelnou kontrolou RS s celokrajskou působností ve spolupráci s říční policií a RS MO. Kontroly budou časté a nekompromisní. Je to v zájmu nás všech, slušných rybářů. Všem slušným rybářům, kterých je drtivá většina, děkuji za pochopení a podporu naší činnosti.

Navíc vás, slušné rybáře, žádám: setkáte-li s porušováním rybářského řádu, volejte Policii ČR, anebo rybářskou stráž, kontakt na uživatele revíru je v Popisech revíru. Musíme si vzájemně pomoci.

Za celou dobu, co jsem předsedou našeho ÚS, jsem ještě nebyl nikdy tak rozzlobený a naštvaný, jako teď (to se ani na Radě nikomu nepovedlo). A věřte, že tuhle bitvu ti, kteří porušují rybářské právo, nemůžou s námi vyhrát. I kdybychom měli na revíry jezdit každý večer, tak ten šlendrián od našich vod společně vytlačíme.

Dušan Hýbner, předseda SÚS

Zdroj: Středočeský ÚS

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

5 KOMENTÁŘE

  1. Ano SOUHLASÍM !!!! Neomalenost,bezohlednost.Když mám prachy a vliv,,MŮŽU“ vše !
    Nejhorší,že vidíme třeba i na Rozkoši,že se radši ryb.stráž těmto všemohoucím vyhne a jde třeba 2 – 3 x na nás náhodné malé rybáře.
    Tak častěji,na všechny a SPRAVEDLIVĚ.Máme krásný koníček a krásné zážitky v krásné přírodě,tak si je nenechme těmito bezohlednými ,,kolegy“ kazit.

  2. To je jednoduché pán předseda dostane od někoho po čuni,nebo mu některé hovado poškodí auto-viz propichlé kola atd ,a on dá pokoj.Na ně prostě není metr ,a už vůbec ne tím že někomu vyhrožuje že bude dělat kontroly atd.Je to stejné jak u nás prostě na takové lidi co si udělali nalejvárny u vody a dělaj bordel naně metr není…….A papíry mu dobrovolně nikdo neda…..

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -