Domů Novinky Předseda rybářů varuje: Rybáři teď nesmí bivakovat! Může za bivakování porybný zadržet...

Předseda rybářů varuje: Rybáři teď nesmí bivakovat! Může za bivakování porybný zadržet povolenku?

- Reklama -

AKTUALIZOVÁNO (28. 10. 2020, 14:25): Doplnění vyjádření ministerstva zemědělství, které s vyjádřilo, že rybáři mohou vykonávat rybářské právo až do 22 hodin.

Situace ohledně koronavirové pandemie se v České republice nevyvíjí dobře. Nakažených stále přibývá, bohužel se plní i nemocnice nemocnými. Proto česká vláda přistoupila k razantnějším opatřením, která mají zamezit styku mezi lidmi. A mezi těmito opatřeními je i zákaz nočního vycházení od 21:00 do 04:59 hodin, mimo stanovené výjimky. Situace tak zcela poprvé zasáhla i rybáře. Ti totiž nesmí nově pobývat u vody v danou dobu, kdy platí zákaz nočního vycházení. Nařízení se týká rybářů, kteří bivakují u vody. Na toto omezení upozornil předseda středočeských rybářů Dušan Hýbner.

Nejčerstvější informace z ministerstva zemědělství: Ministerstvo zemědělství v návaznosti na tiskovou konferenci po jednání vlády sděluje, že výkony práva rybářství a myslivosti jsou i nadále považovány za „ podnikatelské a jiné obdobné činnosti“ podle bodu I. odst. 1 a bodu II. odst. 1. výše uvedeného usnesení vlády o přijetí krizového opatření č. 1102 a zákaz volného pohybu osob na území celé České republiky v době od 21:00 hod. do 04:59 hod. s účinností ode dne 28 října od 00:00 hod. do dne 3. listopadu 2020 do 23:59 hod. se na ně nevztahuje.

 

Vysvětlení předsedy Středočeského územního svazu

Podle předsedy Středočeského územního svazu se nová opatření dotkla právě i rybářů. Jak? Aktuálně sice platí to, že rybáři mohou nadále vykonávat rybářské právo, ale pouze od 05:00 do 21:00 hodin (pozn. redakce nově až do 22. hodiny), tedy pouze v době mimo zákaz nočního vycházení. Tohle pro rybáře ale není nikterak bolestivé, protože za „normálního“ režimu mohou rybáři chytat do 22 hodin. Takže nyní se jim zkrátí lovná doba jen o 1 hodinu.

Horší je to ale u těch rybářů, kteří by rádi pobývali u vody pod bivakem. Právě těch se totiž nová opatření dotýkají nejvíce. „Bivakovat v noci v přírodě mezi 21:00 až 05:00 rybáři nesmí,“ napsal předseda středočeských rybářů Dušan Hýbner. Ten ale druhým dechem dodává, že rybářská stráž nemůže za toto zadržet povolenku. Tohle porybní vůbec nesmí řešit!

Doplňující vysvětlení předsedy Středočeského územního svazu: „Podle mého selského rozumu se po 22. hodině rybáři stávají běžnými občany, protože v té době již výkon rybářského práva provádět nemohou, a tudíž se na ně vztahuje zákaz vycházení. Proto doporučuji, aby s tím každý počítal a minimalizoval tak problémy, které mohou nastat. Berte to jako moje upozornění a o nějakém bivakování přes noc nemůže být ani řeč. Z mého stanoviska, které jsem uveřejnil včera na svém facebooku se změnilo pouze to, že můžete lovit o hodinu déle,“ napsal Dušan Hýbner.

Ale bacha! Jelikož platí opravdu přísný nouzový stav, tak je bohužel zapotřebí počítat s tím, že toho využijí někteří nepoctiví rybáři nebo pytláci, a budou u vody vyvádět „psí kusy“, jako někteří na jaře. Proto rybářská stráž bude kontrolovat i v tomto nelehkém období. A ano! Rybářská stráž v aktuálním období může kontrolovat jak přes den, tak v noci. „Rybářská stráž je úřední osoba, může kontrolovat celý den i v noci,“ napsal Dušan Hýbner.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Super levné křeslo pro rybáře, které „masíruje“ krční páteř

Předseda středočeských rybářů poukázal i na to, že aktuální nouzový stav se nedotýká těch rybářů, kteří budou provádět výlovy rybníků. „Výlovy rybníků mohou i nadále probíhat, jde o hospodářskou činnost, která spadá do výjimky,“ napsal středočeský předseda. Rybáři si tak mohou oddechnout, a mohou pokračovat v podzimních výlovech, ze kterých například pochází i násada do svazových revírů.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

27 KOMENTÁŘE

 1. Však jo ,se nakazim když budu sám v křoví v bivaku zalezlej. Když prijde Rs tak ma ryziko stejné jak přes den tak v noci. Jo party exotů je jasná věc,ale to také když si jde vůdce smečky exotů koupit do Teska Braníka s pozitivním testem!!!!

 2. To nemyslí pan funkcionář vážně, že se vlastně tak nic moc neděje. Díky policejní hodině, se mi zkrátí doba lovu minimálně o dvě nikoliv o jednu hodinu a to ještě za předpokladu, že jedu na vodu takříkajíc za barákem. Když vezmu v úvahu že už ve 21:00 musím dřepět doma, tak to abych balil v osm. Zajímalo by mě jak ČRS na tento zásah zareaguje. Nebylo by na škodu žádat od státu nějaké kompenzace, z důvodu znemožnění či omezení výkonu rybářského práva v plném rozsahu. Možná to někomu přijde úsměvné,, ale léta se tu bojovalo za rozšíření času doby lovu v podzimních a zimních měsících a teď vyleze z úst naší tzv vlády takový paskvil, který nejenom že není ničím podložený, ale ještě nemá hlavu ani patu. Nezlobte, se na mne, mně nejde o prachy, ale na druhou stranu platím za něco co nesmím užívat v plném rozsahu. Myslím, že by bylo dobře, kdyby se k tomu svaz nějak postavil.. Na pohádky Buť rád, že můžeš k vodě prostě nehraju

 3. Tak nevím jak si to vyložit, Bubiš s Pindulou nas posílají ven, a když se tak děje je zákaz i ta příroda. Normálně jsem viděl za borovici číhajíci covid, útočil od 21h. PS. Jen chci poděkovat touto cestou lékařům a sestrám… Držte se a diky

  • Nebejt te vymaštěné opozice, hlavně že řvala chceme k moři, nechceme roušky v čele s dredovanou hlavou a černovlasou krávou i jmeno mi vypadlo. Hlavně ze Vojtěch chtěl od září roušky a na jejich nátlak vláda povolila. Možná bychom tu teď nebyli jak rukojmí a nenadavali bychom na vládu že nas krouhla. Jo dovolený jsou přednější …

 4. Bohužel tomu tak je Kdyby zákaz platil celé léto žádné cestování k moři tak si myslím, že by v tuto chvíly byl relativní klid.
  jenomže někteří nevydrží nejét k moři jeden rok.. a pak se není čemu divit že skončilo léto vrátili se od moře a začalo to znova.. pak tomu nepřidali volby Babiš ještě lidi lákal běžte volit at je velká volební účast no lidé poslechli šli a tím se to také více rozjelo..

 5. Co k tomu řici???Jsem členem ČRS od roku 1977,několik let jsem pracoval s rybařskou drobotinou a zučastňoval Zlate udice pro děti.Kde se to za těch 40 let ta rybařina dostala??? Lide,zavistivi,udavačni,je malo opravdovych přatel mezi lidmi.Opravdu nam byl čert dlužen vstup do NATOa EU!!Navic jsme si zvolili po roce 1990 do čela statu komedianty a zloděje,kteři vše co bylo od roku 1948 -1989 těžce vybudovano,vše rozkradli a rozprodali jako ti největši vlastizradci!!Dnes jsou pracujici majorita a podnikatele zotročovani a nuceni padnout na kolena!!Profituji jenom podvodnici,zloději a preferovani muslimove a cikani,kteři jakoby měli v Česke republice imunitu na pachani trestne činnosti.Co je proti tomuto memu popsanemu problemu,chytat ryby o hodinu nebo 2 hodiny meně .Už nam jde o naše zdravi a životy. Domovinu ubranime!K.B.vr.

 6. Vzdyt se zas tak moc nedeje, tak to sbalim o trochu drive, stejne uz je zima 🙂 Pokud by se delaly na vsechna opatreni vyjimky, tak by v tom byl jeste vetsi bordel, nez je ted. Nerikam, ze se vsemi opatrenimi souhlasim, ale dodrzovat by se mely, at se to nekomu libi nebo nelibi.

 7. Já teda nevím, ale z usnesení vlády z 26.října, s účinností od 28. října, ve výjimkach je bod 8. cest za účelem pobytu v přírodě nebo parcích a pobytu tam, tak nevidím důvod proč by se nesmělo bivakovat.

  • Nejsem právník, ale když stocim večer pruty a sbalim to do bivaku tak nevykonavám rybářské právo ne? Prostě jsem jen na pobytu v přírodě a na to je výjimka. Jestli je to jak říkám tak nevím co sedí za blbce na svazu a rozhlasuje blbosti.

 8. Moje chyba špatně jsem četl. Výjimka je jen v uvedené době. Nicméně vyšel článek kde jsme zase výjimkach takže můžeme.

 9. Stanovisko ministerstva není moc logické. Výkon rybářského práva jako podnikatelská nebo obdobná činnost je činnost uživatele ne individuálně lovících osob.

 10. Hovadina, lepší bivakovat v přírodě, kde potkáš maximálně 🐀 jako sedět doma a pochybuji, že by za nějakým rybářem jezdila polície a dělala problémy. Normálně uvažující člověk by to vůbec neřešil.

 11. Kraviny patří do kravina. Jednou to tak je a s tím se nedá nic dělat. Můžeme být rádi že zatím vůbec na ty ryby můžeme. Také je možné že nebudem moct ani na ty ryby.

  • Na ryby půjdu stejně kdy se mi zachce a určitě mi do toho nebude kecat nějaký 😁 Každopádně když zalezu někde, těžko mě tam někdo najde. Povolenku mi za to vzít nikdo nemůže, takže mě to nezajímá. Normální policejti ti nic neřeknou.

 12. Ležet ve spacáku sám někde v houští u vody přes noc je v této nelehk3 době opravdu mimořádně společensky nebezpečné. Jet večer hromadnou dopravou domů a ráno nazpátek je jistě výrazně zodpovědnější.

 13. Zakaz vycházení platí do 3 11.A co dál, další prodloužení, sportovci můžou od4.11.trénovat. A co rybáři, neměl by za nás také někdo lobovat. Myšleno bivakovani. Teď by se měl pan předseda svazu i pan D Hýbner ozvat že to mají pod kontrolou a byvakovaní opravu nikoho neohrožuje, spíše naopak. Je mi jasné že je těžká a zlá doba, ale právě proto je každá dobrá zpráva velmi povzbuzující. Aspoň pánové zdĕlte že se o to pokusíte. Máte velkou šanci získat od těch skalních rybářů co prostě musí ven i tvé nejvĕtši slotĕ respekt a potlesk.Všem rybářům přeji pevné zdravý, ať to jezdí. PETRU ZDAR !

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -