Domů Novinky PŘEHLEDNĚ: Kde mohou rybáři v roce 2020 chytat na srkačky? Třeba na Orlíku!

PŘEHLEDNĚ: Kde mohou rybáři v roce 2020 chytat na srkačky? Třeba na Orlíku!

- Reklama -

Předseda Středočeského územního svazu Dušan Hýbner zveřejnil velice zajímavý seznam, ve kterém je přehledně napsáno, jaká pravidla platí v jednotlivých územních svazech. Nejvíce rybáře zajímá například kontroverzní zrušení zákazu srkaček v některých územních svazech, anebo zrušení nejmenší lovné míry u okouna. Výsledek je takový, že například na srkačky mohou rybáři lovit ve 4 územních svazech, ale také například na Orlíku, což je revír Rady ČRS. Podívejte se na přehledný seznam…

Ještě k těm srkačkám: Hodně rybářů tento zákaz chválilo, protože srkačky jsou velmi diskutabilní metodou lovu. Právě při tomhle chytání je velké riziko poranění ryby druhým (volným) háčkem. Navíc, srkačka je přivázána napevno, takže při utržení této „montáže“ dochází k tomu, že ryba táhne za sebou krmítko a volný háček. Tohle fakt není šetrné!

Přesto, i tak se některé územní svazy rozhodly, že ani v roce 2020 srkačky zakazovat nebudou. O jaké územní svazy jde? O Západočeský, Východočeský, Moravskoslezský a Územní svaz města Prahy. Navíc, ti rybáři, kteří jezdí na Orlík, tak i ti mohou na srkačky chytat. Na tomto revíru je to podle dostupného seznamu povoleno také.

Nejméně „nových pravidel“ mají v Západočeském kraji. Rybáři tam mohou chytat na srkačky, nemusí mít u sebe podběrák, a tamní rybáři ani nemají omezen denní úlovek lína v takovém množství, jako jiné územní svazy. Západočeši ani nezvyšovali nejmenší lovnou míru lipana a nezavedli nejmenší lovnou míru okouna.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Špičkový vlasec na kapry za pár korun! 1200 metrů od 199 korun

Naopak v Jihočeském a Středočeském územním svazu se na srkačky nesmí chytat, rybáři jsou povinni mít u sebe podběrák, lipan má zvýšenou nejmenší lovnou míru, na tamních revírech platí omezení denního úlovku lína a je stanovena nejmenší lovná míra okouna (na jihu Čech je to 15 centimetrů, Středočeský ÚS má 20 centimetrů).

Tabulka: Dušan Hýbner, předseda Středočeského územního svazu

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

6 KOMENTÁŘE

  1. Změnu vítám pouze v jedné věci, že se zákazem tzv. srkaček padl i zákaz elestifikovaných methodfeederových krmítek. To mi přišlo loni už trochu přes čáru, ale je to věc názoru.

    • Prostě zákaz srkaček, každá „pevná“ montáž je prasárna, a je šumák, jestli ji propaguje Tychler, Maťák, Nikl, Krása nebo jiný jouda, co si z rybařiny udělal byznys za každou cenu.

  2. Je to smutné.Z RYBAŘINY SE STÁVÁ ORGANIZACE NA SCHŮZOVÁNÍ.ÚPRAVY KTERÉ KAŽDOROČNĚ OMEZUJÍTENTO KONÍČEK ZNECHUCUJÍ PODSTATNNOU ČÁST RYBÁŘŮ.DovedU pochopit ,že zdražování se musí promítnout i u této organizace.proč ale zakázat dva háčky na kapra? Při zavážení se ciklus výjezdu na vodu zdvojnásobý.Což pro rybáře i ryby bude rušivé.Omezování času u vody je také perla.PŘÍKLAD ,ráno vyjedu,2hodiny mi trvá cesta .chytám do 24.00 potom zbalím cajk a budu stepovat,možná v dešti do 5.00abych mohl zas pozbalit cajk.TOTO NAŘÍZEN JE TAK PRO RYBÁŘE CO BYDLÍ U VODY.Nakoupilo se za nemalý peníz jedinné co bylo přípustné a teď se na to můžem jen koukat.Proč se nenecha jeden háček dole pak krmítko průběžné a nad nim druhý jednoháček.V případě utržení se krmítko uvolní.Jednoduchá záležitost .AŽ SE NEDEJ BOŽE ZAKÁŽOU HÁČKY Z PROTIHROTY A BUDE SE SMĚT CHYTAT JEN NA MATKU 6″ /MYŠLENO IRONICKY/ BUDE KONEC.Chápu,že rybářů je hodně,ale jezdit k vodě a koukat na hladinu, nený to pravé ořechové.To je jako kdyby myslivec mohl STŘÍLET JEN SLEPEJMA NÁBOJEMA.Promiňte ,ale připadá mě to ,že ty ůpravy dělají od stolu lidé ktěří rybářskou školu jen vystudovali.Je to smutné

      • pro značku mal. proč ty silné výrazy????prasárna či jouda,k napadání místo diskuse se uchylují slaboši bez argumentů,to k tvé osobě a co se týče srkaček a povídání o utržení a vlečení celé montáže,mám jednoduché řešení které užívám a ještě jsem neutrhl žádnou montáž.Tím mám na mysli nejen srkačku,když vím že jdu na revír s velkýma rybama dávám silnější šňůru a netrhám.Když se většinou zeptám toho kdo utrhl tak odpoví já tam měl 16,18 atd,vlasec potom se to trhá.A že řada věcí či nařízení postrádá smysl myslím tím právě tím schůzováním a měněním podmínek či povinností,je na zamyšlení pánů vejborů. Jinak všem přátelům mokrého cechu přeji PETRŮV ZDAR a aŤ vám slouží zdravíčko))))

  3. Po 40letech zjistuju ze rybari je smecka blbcu jeden druhymu zavidi prej a bude ti prano chyti velkyho sumce tak je to spatny chyti malyho je to znovu spatny z 90procent je to samej pytlak s povolenkou s hubou plnou pravidel potom svazy vytvarejici profi straz za prachy rybaru to je sila misto toho aby se poradne zarybnili reviry myslim ze by ty komunisticky svazy mneli skoncit a mnelo by vzniknout neco novyho a z novyma lidma jinak ten bordel nikdy neskonci rybarina to je laska k prirode klidu a bez buzerace a kazdej musi zacit u sebe na to nepotrebuju platit buziky s plackou na to staci dobrovolna rybarska straz ktery to delaj srdcem a ne za prachy

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -